تعویض برد با باخت ، معنی غیبت تک ستاره پرسپولیس / تلاش زرینه برای آماده کردن کاپیتان


مرجع خبری پرسپولیس : واقعا پرسپولیس فقط در دیدار برگشت مقابل ابومسلم بد بازی کرد؟ جواب یک «نه» بزرگ است. کافی است به آرشیوتان رجوع کنید و دیدار هفته چهاردهم سرخ‌ها مقابل ابومسلم در تاریخ ۱۴ آبان ماه سال گذشته را مرور کنید.

 

در آن بازی که پرسپولیس با زلاتکو کرانچار کروات و ابومسلم به وسیله فرهاد کاظمی هدایت می‌شدند، سرخ‌ها آنقدر سرد و کسل‌کننده بازی کردند که اگر تیم در پایان مسابقه فوق نتیجه هم نمی‌گرفت، راه انتقاد برای رسانه‌ها و سبک بازی تیمی که می‌خواست مدعی قهرمانی باشد، قبل از بازی با سپاهان امان کرانچار را ببرد اما چه اتفاقی افتاد که اینگونه نشد؟

 

بله، کریم باقری کاپیتان ۳۶ ساله قرمزها در آن بازی هم فرشته نجات تیمش بود و با دو پرواز و دو گل، سند پیروزی پرسپولیس را امضا کرد. بعد از بازی عصر پنج‌شنبه گذشته هواداران پرسپولیس حسرت حضور باقری در ورزشگاه ثامن را می‌خوردند؛ فرشته‌ای که غیبتش در مشهد به شدت به چشم آمد.

 

 

 

کریم باقری مصدومیت سختی را پشت سر گذاشت و بهتر بود در دیدار مقابل صبای قم هم به میدان نمی‌رفت. کاپیتان پرسپولیس بعد از بازی با استیل‌آذین سه جلسه تمرین کرد؛ ۲۰ دقیقه با تیم و بقیه دقایق با مولایی بدنساز پرسپولیس و زرینه پزشک تیم تا برای بازی فینال جام حذفی، آماده و سرحال باشد.

 

باقری دیروز اما روزنه‌های امید را برای تیمی که در کمال ناامیدی و انفعال قرار دارد، باز کرد. آقا کریم دیروز بدون مشکل و احساس درد حدود دو ساعت تمرین کرد. هر چند که باقری دیروز از دست همبازیانش ناراحت بود و بیشتر تک و تنها روی چمن دیده می‌شد اما از گام‌های بلند او می‌شد فهمید برای پیش بردن کشتی شکسته پرسپولیس تا جام قهرمانی چه انگیزه‌ای دارد.

فرید زرینه پزشک پرسپولیس با ابراز امیدواری نسبت به وضعیت فعلی مصدومیت باقری می‌گوید: «انتظار ما این است که باقری تا بازی رفت فینال جام حذفی آماده مسابقه شود.»

 

زرینه در تشریح وضعیت مصدومیت باقری می‌گوید: «آخرین مصدومیت آقای باقری مربوط به پارگی کشاله ران می‌شود. گرفتگی در کار نبوده، پارگی بوده و MRI آن هم موجود است.»

 

انگار کریم مشکل آمادگی جسمانی هم ندارد و با برطرف شدن کامل مصدومیت احتمالا می‌تواند بازی کند: «هفته گذشته درد مصدومیت باقری از بین رفت. ما هم برای ایشان یک برنامه بدنسازی گذاشتیم تا بدن ایشان در شروع تمرین‌ها برای بازی با گسترش فولاد پس نیفتد.»

 

زرینه درباره پیش‌بینی‌اش از اینکه باقری به بازی روز چهارشنبه می‌رسد یا نه می‌گوید: «بالاخره باید یکی دو روز بگذرد و بعد از تمرین‌های پرفشار مشخص خواهد شد که ایشان می‌توانند بازی کنند یا نه.» در عین حال اما به نظر می‌رسد اگر مشکل خاصی نباشد، کریم باقری طی این فصل برای سومین بار به تبریز می‌رود و بازی می‌کند.