مرجع خبری پرسپولیس : معاون رییس جمهوری و رییس سازمان تربیت بدنی از فراهم شدن مقدمات واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس تهران خبر داد.

“علی سعیدلو افزود: تاکنون سازمان تربیت بدنی چند جلسه با مسئولان سازمان خصوصی سازی برای واگذاری دو باشگاه پرطرفدار کشور انجام داده که به نتایج مطلوبی نیز دست یافته است.


وی به دستور رییس جمهوری مبنی بر واگذاری سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تهران اشاره کرد و اظهار داشت: در همین راستا، مدیران این دو باشگاه مسئول تهیه اطلاعات، گزارش ها و ترازنامه های مالی شده اند تا هرچه سریعتر این دو باشگاه در چرخه واگذاری قرار بگیرند.


 

سعیدلو در باره نحوه واگذاری سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تهران نیز تصریح کرد که “سازمان خصوصی سازی پس از بررسی مدارک و مستندات این دو باشگاه در این خصوص تصمیم گیری می کند.”


وی با تاکید براین نکته که دولت به هیچ وجه قصد باشگاه داری ندارد، تصریح کرد: دولت نقش حمایتی به ورزش دارد به طوریکه درصدد فراهم کردن زیرساخت های لازم برای توسعه این مقوله اجتماعی است.

 


رییس سازمان تربیت بدنی در بخش دیگری از سخنان خود به کناره گیری “غلامحسین پیروانی” از مربیگری تیم فوتبال امید ایران اشاره کرد و گفت: این موضوع وظیفه فدراسیون فوتبال است و سازمان ورزش کشور وارد چنین موضوعاتی نمی شود.


سعیدلو خاطر نشان کرد: وظیفه سازمان تربیت بدنی بکارگیری افراد دلسوز و توانمند در راس فدراسیون هاست تا آنان بتوانند از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های رشته ورزشی تحت امر خود به خوبی استفاده کنند.
یادآور می شود، بر اساس قانون بودجه سال ۸۹، باشگاه های استقلال تهران، پرسپولیس، سایپا و پیکان باید به بخش خصوصی واگذار شوند.