مرجع خبری پرسپولیس : سرپرست باشگاه پرسپولیس امروز در نامه‌ای به رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال نکاتی را در خصوص داوری بازی فینال جام حذفی عنوان کرد.

متن نامه حبیب کاشانی به مسعود عنایت به شرح زیر است:

برادر ارجمند جناب آقای عنایت ریاست محترم کمیته داوران

احتراما به استحضار می رساند متاسفانه متعاقب انتشار اظهار نظرهای کارشناسی در رسانه های دیداری و شنیداری کشور مبتنی بر اشتباه داور مسابقه تیم پرسپولیس برابر ابومسلم خراسان (از سری مسابقات دور برگشت لیگ برتر) در چندین صحنه از مسابقه مذبور، شائبه های ناصحیحی در اذهان عمومی متوجه عملکرد داوران زحمتکش و ارزشمند فوتبال ایران گردید که بسی جای تاثر داشته و در عین حال، توجه افزون در لحاظ سوابق پیشین داوران گزینشی (در مواجه با تیم حاضر در مسابقه) را جهت پیشگیری از بروز چنین بدگمانی های ناروایی طلب می نماید.

 

لذا مستدعی است که با توجه به حساسیت افزون مسابقه پیش رو فی مابین تیم های پیروزی و گسترش فولاد تبریز در چهارچوب دور رفت فینال جام حذفی و با عنایت به مراتب فوق الذکر، جنابعالی، به عنوان متولی امر داوری کشور عزیرمان، همانند همیشه دقت کافی و در عین حال افزونی را در گزینش داور این مسابقه (بر اساس سوابق امر) مبذول داشته تا بدین وسیله ساحت پاک داوری ایران از گزند کج‌اندیشی ها و شائبه های خلاف واقع اذهان عمومی در امان مانده و از ایجاد حاشیه پیرامون عملکرد هر کدام از تیم های شرکت کننده در این مسابقه نیز اجتناب گردد.

ضمنا بر خویش لازم می دانم که به حضورتان اعلام دارم که اینجانب بر اساس اعتقاد قبلی مبنی بر دور بودن ساحت داوری فوتبال ایران از چنین گمانه‌زنی‌هایی، تا کنون در هیچ یک از رسانه های دیداری و نوشتاری و حتی مکاتبات خویش، اظهار نظر در خصوص امر داوری ننموده و همواره از تمامی کادر فنی و بازیکنان تیم پرسپولیس  نیز این انتظار داشته ام که از انتقاد به داوری اجتناب نمایند.

به امید آنکه جایگاه ارزشمند داوری کشور عزیزمان همواره مورد احترام قرار گرفته و به زودی شاهد آن باشیم که زمینه بروز چنین شائبه هایی ریشه کن شود. پیشاپیش از همکاری صمیمانه حضرتعالی کمال تشکر و امتنان را دارم.
انتهای پیام/