مرجع خبری پرسپولیس : مسئولان بیمه ایران در آستانه دربی سرخابی از تحت پوشش قرار داشتن تماشاگران و ورزشگاه محل مسابقه خبر دادند.

سروش سعیدیان‌راد در مورد بیمه دربی پایتخت خاطر نشان ساخت: براساس قرارداد بین سازمان لیگ و بیمه ایران، تمامی بازی‌های لیگ برتر و جام حذفی تحت پوشش بیمه حوادث و مسئولیت بیمه ایران است. معاون فنی بیمه ایران عنوان کرد: کلیه حوادثی که در زمان برگزاری برای تماشاگران، داوران، مجریان، بازیکنان و سایر افراد در ورزشگاه بیفتد، تحت پوشش بیمه ایران است.
به گفته این مقام مسئول، این بیمه‌نامه شامل بیمه حوادث و مسئولیت است به نوعی که اگر در اثر اشتباه مسئولان لیگ حادثه‌ای در ورزشگاه رخ دهد اعم از خسارت به ورزشگاه یا اشخاص، تحت پوشش بیمه ایران خواهد بود و این شرکت‌ کلیه هزینه‌ها را پرداخت خواهد کرد.
سعیدیان در مورد پوشش این بیمه‌نامه‌ها اظهار کرد: سقف پوشش بیمه حوادث برای اشخاص در ماه‌های حرام شامل دیه کامل یک فرد مسلمان معادل ۵۳ میلیون تومان خواهد بود.

معاون فنی بیمه ایران تصریح کرد: براساس این بیمه‌نامه چنانچه در طول برگزاری لیگ به هریک از ورزشگاه‌های برگزار‌کننده لیگ برتر یا جام حذفی خسارت وارد شود بیمه ایران در مجموع تا یک میلیارد تومان خسارت پرداخت خواهد کرد.
وی افزود: بر همین اساس بازی دربی ۶۸ نیز تحت پوشش این بیمه خواهد بود و در صورت وقوع حادثه بیمه ایران خسارت پرداخت خواهد کرد.
به گفته سعدیان تمامی تماشاگران که در محوطه مجموعه ورزشی آزادی در روز مسابقه حتی قبل از شروع آن تحت پوشش این بیمه خواهند بود.
عضو هیئت مدیره بیمه ایران در مورد چگونگی احراز شرایط پرداخت خسارت گفت: چنانچه نیروی انتظامی و مسئولان لیگ فرد حادثه‌ دیده را واجد پرداخت خسارت تشخیص دهند بیمه ایران آمادگی پرداخت خسارت را خواهند داشت.
معاون فنی بیمه ایران خاطرنشان کرد: در صورت نقص عضو متناسب با این عارضه دیه پرداخت خواهد شد.
همچنین در این زمینه حسین قربانی رئیس شعبه بازار بیمه ایران که این قرارداد بیمه را با سازمان لیگ منعقد کرده است، عنوان می‌کند: قرارداد بیمه ایران با سازمان لیگ در دو بخش است یکی بیمه ۲۴ ساعته ورزشکاران است که در طول شبانه‌روز اگر حادثه‌ای برای فوتبالیست‌ها رخ دهد تحت پوشش بیمه ایران خواهد بود.
وی بیان کرد: اگر بازیکنی دچار حادثه‌ای شده یا در حین تمرین مصدوم شود بیمه ایران کلیه هزینه‌های درمان و مجموعا در طول سال تا سقف ۵۳ میلیون تومان بابت از نقص عضو خسارت پرداخت می‌کند.
رئیس شعبه بازار بیمه ایران در مورد بیمه از کار افتادگی ورزشکاران گفت: این موضوع تحت پوشش این رشته نخواهد بود و بیمه ایران تعهدی برای از کارافتادگی فوتبالیست‌ها ندارد.
قربانی در پاسخ به این سوال که آیا تا به حال کسی ادعای خسارت کرده است عنوان کرد: در این زمینه چند نفر در بازی تراکتورسازی مصدوم شدند که مشمول دریافت خسارت شدند و همچنین به دو تن از بازیکنان سپاهان که دچار مصدومیت شده‌ بودند خسارت پرداخت شد.
قربانی همچنین در مورد حوادثی از قبیل شورش که به ورزشگاه یا اشخاص وارد می‌شود، اظهار کرد: اگر حادثه‌ای رخ دهد که سازمان لیگ مقصر شناخته نشود، بیمه ایران خسارتی پرداخت نخواهد کرد.


 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)