تبلیغ داخلی


 |  ۱/ بهمن/ ۱۳۹۱ - ۲۲:۴۱
  |   نظرات: ۶ نظر
17,173 نفر بازدید

افتخارات و رکوردهای منحصر به فرد پرسپولیس

تیم فوتبال پرسپولیس با ۱۲ قهرمانی در بالاترین سطح فوتبال ایران پرافتخارترین باشگاه ایرانی می باشد.

لیگ قهرمانی باشگاه های ایران: (۱۲ بار قهرمانی)

۱۳۹۷-۱۳۹۸
۱۳۹۶-۱۳۹۷
۱۳۹۵-۱۳۹۶
۱۳۸۷-۱۳۸۶
۱۳۸۱-۱۳۸۰
۱۳۷۹-۱۳۷۸
۱۳۷۸-۱۳۷۷
۱۳۷۵
۱۳۷۴
۱۳۵۴
۱۳۵۲
۱۳۵۱

جام حذفی: (۶ بار قهرمانی)
۱۳۶۶
۱۳۷۰
۱۳٧٧
١٣٨٩
۱۳٩۰
۱۳۹۸

سوپرجام(۳ قهرمانی)
۱۳۹۷-۱۳۹۸
۱۳۹۶-۱۳۹۷
۱۳۹۵-۱۳۹۶

    پرسپولیس چهارمین تیم برتر آسیا در قرن بیستم می‌باشد.

تیم فوتبال پرسپولیس در میان تیم‌های باشگاهی ایران با ۱۲ عنوان قهرمانی در لیگ و ۶ عنوان قهرمانی جام حذفی و ۳ سوپرجام و در مجموع با ۲۱ عنوان قهرمانی، پرافتخارترین تیم باشگاهی تاریخ ایران می‌باشد.

بازی پرسپولیس یک – الهلال عربستان صفر  در ورزشگاه آزادی تهران در تاریخ ۱۹ می ‌۲۰۱۵ پرتماشاگرترین بازی تاریخ لیگ قهرمانان آسیا است.(تماشاگر: صد هزار نفر). همچنین بازی پرسپولیس ۲ – بنیادکار ازبکستان یک در تاریخ ۶ می ‌۲۰۱۵  و بازی پرسپولیس یک – النصر عربستان صفر در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۱۵ با همین تعداد تماشاگر در رده های دوم و سوم قرار دارند.

تیم فوتبال پرسپولیس تنها تیمی است که در کل ادوار برگزاری لیگ ایران همواره در بالاترین سطح آن بازی کرده است.

پرسپولیس تهران در سال ۱۳۵۰ و در جریان مسابقات لیگ سراسری ایران، در ۱۴ دیدار لیگ صاحب ۱۳ برد و یک باخت شد. براین اساس پرسپولیس آن سال موفق شد ۹۳ درصد از کل امتیازات موجود را به خود اختصاص داده و از این حیث صاحب رکورد شود.

پرسپولیس تهران در سال ۱۳۷۳ با کسب ۵۵ امتیاز از ۲۲ بازی با کسب رکورد ۲.۵ امتیاز از هر بازی رکوردعجیبی خلق کرد.

بهترین میانگین گل زده یک تیم ایرانی٬ متعلق به پرسپولیس تهران است.پرسپولیس در سال ۱۳۵۰ موفق شد در ۱۴ بازی ۴۵ گل یعنی ۳/۲ گل در یک بازی به ثمر رساند و پرسپولیس از این حیث در ایران رکورددار است.

پرسپولیس در لیگ تخت‌جمشید سال ۱۳۵۴ پس از ۳۰ بازی ،تنها ۱۲ گل‌ یعنی میانگین ۰/۴ گل در هر بازی دریافت کرد که از این حیث رکورددار است.

پرسپولیس صاحب یکطرفه‌ترین و قاطع‌ترین قهرمانی در یک فصل شده است. سرخپوشان در لیگ سال ۱۳۷۷ توانستند ۶۵ امتیاز گرفته و قهرمان شوند. تیم دوم یعنی استقلال با ۵۳ امتیاز و ۱۲ امتیاز کمتر دوم شد که پرسپولیس تهران از این حیث رکورددار است.

رکورد شکست‌ناپذیری در تاریخ فوتبال ایران را پرسپولیس با ۴۳ بازی ثبت کرده است. پرسپولیس از روز ۱۹ دی ۱۳۵۰ که بازنده میدان شد، تا روز چهارم خرداد ۱۳۵۳ که در لیگ دوم تخت‌جمشید یک بر صفر به تاج تهران باخت در ۴۳ بازی (۸۶۵ روز) در رقابت‌های گوناگون برابر حریفان مختلف خود نباخت و رکورد شکست‌ناپذیری فوتبال ایران را به دست آورد.

رکورد پیروزی متوالی در تاریخ لیگ فوتبال ایران را پرسپولیس با ۱۴ بازی ثبت کرده است.پرسپولیس از روز ۲۴ مهر ۱۳۷۷ که در لیگ هشتم آزادگان ۱-۰ فولاد خوزستان را برد، تا روز ۲۱ اسفند ۱۳۷۷ در ۱۴ بازی متوالی حریفان خود را شکست داد و رکورددار پیروزی متوالی تاریخ لیگ فوتبال ایران شد.

پرسپولیس تنها تیمی‌ست که توانسته بدون شکست قهرمان لیگ فوتبال ایران شود. پرسپولیس در جریان لیگ تخت‌جمشید سال ۱۳۵۲ توانست بدون شکست قهرمان ایران شود.

پرسپولیس رکورددار قهرمانی‌های متوالی در لیگ فوتبال ایران است. پرسپولیس چهار بار به طور متوالی قهرمان لیگ شده‌است.(۵۱ و ۵۲)، (۷۴ و ۷۵)، (۷۷ و ۷۸) و (۹۶ و ۹۷ و ۹۸)

پرسپولیس تنها تیم تاریخ فوتبال ایران است که ۱۶ قهرمانی در ۱۶ سال (۱۳۶۵ تا ۱۳۸۱) در مسابقات رسمی شامل:لیگ باشگاههای تهران، جام حذفی ایران و تهران، جام برندگان آسیا و لیگ فوتبال ایران کسب نموده است.

پرسپولیس تهران به‌همراه سایپا تنها تیم‌هایی هستند که در یک فصل موفق به کسب هردو جام (لیگ ایران و جام حذفی ایران) شده‌اند. پرسپولیس دو بار در فصل ۱۳۷۷-۷۸ و ۹۸-۱۳۹۷ موفق به دابل‌کاپ (قهرمانی هم‌زمان در جام حذفی و لیگ) شد.

پرگل‌ترین بازی شهرآورد تهران با نتیجه ۶-۰ به سود تیم فوتبال پرسپولیس تهران در جریان نخستین دوره جام تخت‌جمشید در ۱۶ شهریور ۱۳۵۲ به پایان رسیده است.

قاطع‌ترین برد یک تیم در تاریخ لیگ مربوط به برد پرسپولیس تهران مقابل شاهین بوشهر در فصل ۷۳ و با نتیجه ۱۰-‍۱ بوده است که این نتیجه در تاریخ فوتبال ایران یک رکورد است و هنور هیچ تیمی در یک بازی لیگ موفق به دو رقمی کردن گل های خود نشده است.

قهرمان نخستین‌ دوره لیگ برتر ایران(جام خلیج فارس) پرسپولیس تهران می‌باشد.

پرسپولیس پس از قهرمانی در اولین دوره لیگ تخت جمشید(۱۳۵۲) اولین کاپ رسمی‌مسابقات را دریافت کرد که توسط یک طراح ایرانی ساخته شده بود؛ جامی مرکب از نمادهای تخت جمشید که نخستین جام رسمی لیگ ایران محسوب می‌شد.

در سال ۲۰۱۲ پرسپولیس توانست در ۳ مسابقه و در جریان ۳ جام معتبر به تیم‌های رقیب ۶ گل بزند:

 پرسپولیس۶-۱الشباب امارات (۲۱ مارس ۲۰۱۲  لیگ قهرمان باشگاه‌های آسیا)
پرسپولیس۶-۰پیکان (۳۱ اکتبر ۲۰۱۲ لیگ برتر فوتبال ایران)
پرسپولیس۶-۰ملوان (۱۹ دسامبر ۲۰۱۲ رقابت‌های جام حذفی ایران)

برخی مطالب برگرفته از صفحه ویکیپدیا پرسپولیس

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

6 Responses to “افتخارات و رکوردهای منحصر به فرد پرسپولیس”

 1. مرادی گفت:

  ۵

  ۷

  سلام خوبید اگه میشه افتخارات پرسپولیس تو اسیا رو بزارید ممنون میشم

 2. بیا تو رمشک گفت:

  ۲

  ۰

  این تیم منه

 3. حسین مهدوی نسب گفت:

  ۴

  ۰

  پرسپلیس سرور استقلال
  ادمین جان قهرمانی سوپر لیگ و اضافه کن

 4. saeid گفت:

  ۶

  ۰

  ما و این همه افتخار جان کیسه کش و سپاهان و تراکتور در آد و اینک به یاری روح داریوش بزرگ و آریوبرزن به بام آسیا صعود خواهیم کرد قهرمانی آسیاهم مال خودمونه

 5. مرد سرخ ابی گفت:

  ۱

  ۰

  افرین

  • saeid گفت:

   ۵

   ۰

   ما اینجا مر سرخ آبی نداریم اگه پرسپولیسی هستی که درود داریوش بزرگ برتو اگه هم کیسه کشی برو کیسه کشیتو بکن و اینقدر ۶ تا ۶تا هم نخورید باد کردید می ترسم بترکید

 
 

 

آمار بازدید:

بازدید امروز: 21080 بازدید

بازدید دیروز: 33189 بازدید

بازدید کل : 26380493 بازدید

افراد آنلاین: 16 نفر