تبلیغ داخلی


سرویس: مصاحبه ها
 |  ۱۶/ شهریور/ ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
  |   نظرات: ۳ نظر
1,648 نفر بازدید

روایت وطنخواه از داربی شش‌تایی‌ها: سلیمانی دو گل از چهل متری زد، تقصیر الله‌وردی چه بود؟

پرسپولیس نیوز: پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید بعد از برد سرخ‌پوشان در داربی معروف سال ۵۲، استقلالی‌ها دنبال مقصر می‌گشتند و به خاطر همین باخت را گردن جواد الله‌وردی انداختند.

رضا وطنخواه که از بازیکنان پرسپولیس در داربی معروف سال ۱۳۵۲ بود، و در سالگرد این بازی واکنش جالبی داشت و به طعنه گفت: مگر آقای فتح‌الله‌زاده نگفته است که این داربی دروغ است؟

او درباره حال و هوای آن بازی هم اظهار کرد: راجرز سرمربی تیم روز داربی رسید و به خاطر همین مرحوم بهزادی ما را تمرین می‌داد. تنها نکته‌ای که همیشه در ذهنم هست یک خاطره با مرحوم غلامحسین مظلومی است. ما با هم در تیم ملی همبازی بودیم و زندگی می‌کردیم. قبل از مسابقه و حین گرم کردن با او هم‌صحبت شدم و او به من گفت ” تیمسار خسروانی به ما گفته‌ است اگر پرسپولیس را ببریم نفری ۳ هزار تومان به ما می‌دهد.” من هم به مظلومی گفتم، غلامحسین اگر این هواداران نبودند بازی را ول می‌کردم تا شما به ما گل بزنید و نفری ۳ هزار تومان بگیرید چون به ما که چیزی نمی‌دهند. البته این را با شوخی و خنده گفتم.

پیشکسوت پرسپولیس ادامه داد: بعد از بازی به رختکن رفتم و یقه پروین را گرفتم و گفتم قرار بوده به استقلالی‌ها پول بدهند، حالا که بردیم چیزی به ما نمی‌دهند؟ خلاصه عبده آن زمان به ما نفری ۳۰۰ تومان داد. این خاطره به یاد من مانده است. موضوع دیگری که یادم می‌آید این است که علی جباری بعد از هر گلی که میخوردند به استقلالی‌ها می‌گفت بیایید حمله کنیم. آن‌ها حمله می‌کردند و ما گل می‌زدیم. البته این اتفاق فکر نمی‌کنم دیگر برای این دو تیم رخ دهد و نادر بود.

او اضافه کرد: بعد از اینکه گل چهارم را زدیم تقریبا یک سوم تماشاگران رفتند و فکر نمی‌کردند که گلزنی ما ادامه داشته باشد. مرحوم مرتضی احمدی هم آن‌جا بود و خیلی خوشحالی می‌کرد. ما هم در رختکن اصلا این نتیجه را باور نمی‌کردیم. خود آقای راجرز می‌گفت یعنی ما ۶ گل زدیم؟

وطنخواه درباره صحبت‌هایی که آن زمان درباره احتمال کم‌کاری جواد الله‌وردی در استقلال مطرح می‌شد هم توضیح داد: وقتی من شکست می‌خورم یا کار اشتباهی می‌کنم دنبال بهانه می‌گردم. آن‌ها هم یقه الله‌وردی را گرفتند که کوتاهی کردی. من قشنگ یادم است که ایرج سلیمانی دو گل از ۴۰ متری زد. الله‌وردی چه کاری می‌توانست بکند؟ همایون بهزادی روی دست مرحوم حجازی با سر گل زد، الله‌وردی چه کاری می‌توانست بکند؟ بالاخره باید به یک نفر گیر می‌دادند و قرعه به نام الله‌وردی افتاد. ضمن احترام به همه بازیکنان استقلال و تاج سابق که دوستشان دارم، می‌گویند که منصوری رشیدی چنین حرفی را زده ولی من باور نمی کنم او هم چنین حرفی زده باشد. رشیدی بچه خوب و با معرفتی بود و من باور نمی‌کنم. چون رشیدی بچه شهرستان بود گردن او انداختند که چنین حرفی را مطرح کرده است. فردای بازی هم الله‌وردی و خسروانی در جلسه‌ای که داشتند با هم بحث می‌کنند و سال بعد او به پرسپولیس آمد.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره وضعیت این فصل پرسپولیس هم اظهار کرد: کم و بیش بازی‌های پرسپولیس را پیگیری می‌کنم. اتفاقا بازی با تراکتور را در تبریز از نزدیک دیدم. مسابقه بدی نبود. بعضی‌های می‌گویند بیرانوند گل بدی خورد. نمی‌شود از بازی‌های خوب آقای بیرانوند چشم‌پوشی کرد. بعضی وقت‌ها این اتفاقات میفتد. به نظر من مساوی نتیجه عادلانه‌ای بود.

او ادامه داد: هم کالدرون و هم برانکو سطح بالایی دارند و من نمی‌توانم نظر فنی درباره آن‌ها بدهم ولی به لحاظ مدیریت،‌ آقای انصاری‌فرد از ریشه پرسپولیس است و از بازیکنان خوب این مملکت بوده و کاربلد است و این کار را قبلا در باشگاه راه‌آهن و پرسپولیس انجام داده است. ۴ عامل مهم برای پیروزی وجود دارد؛ هر تیمی کادر مدیریتی خوب،‌ مربی کارآمد، بازیکنان خوب و ابزار و وسایل داشته باشد می‌تواند موفق باشد. ولی فوتبال یک نامه نانوشته است. درست است که پرسپولیس ۳ فصل پشت سر هم قهرمان شد اما دلیل بر این نیست که کوتاهی کنیم و بگوییم امسال هم قهرمان می‌شویم. دوست داشتم طارمی در پرسپولیس می‌ماند و در کنار علیپور کمک شایانی می‌کرد. سال قبل هم در گلزنی کمی مشکل داشتیم. طارمی در پرسپولیس پیشرفت کرد اما من تماشاچی نمی‌توانم بگویم او باید تا آخر عمرش در پرسپولیس بماند.

وطنخواه اضافه کرد: امروزه مثل زمان ما نیست که غیرحرفه‌ای باشیم. من ۱۲ سال در پرسپولیس مجانی بازی کردم، هم‌بازی‌های من هم همینطور. الان زمانه طور دیگری است و ما نمی‌توانیم او را خدایی نکرده سرزنش کنیم که چرا از پرسپولیس رفت. می‌گویند مهاجم برزیلی پرسپولیس خوب است و من خودم از نزدیک او را ندیده‌ام. امیدوارم مثل سال‌های قبل موفق باشند.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

3 Responses to “روایت وطنخواه از داربی شش‌تایی‌ها: سلیمانی دو گل از چهل متری زد، تقصیر الله‌وردی چه بود؟”

 1. فواد گفت:

  ۰

  ۰

  خدایاامسال اگه ب یاری خدا۳۱شهریوربازم خاطره شش نایی روبرامون زنده کنی وموفق بشیم ۶تاتحویل استقلال بدیم صددست غذاب نیازمندامیدم نه خداجون صدوشش تا❤❤❤❤❤❤

 2. Sampishro گفت:

  ۰

  ۰

  درودبرشمافرزندان پاک نهادمکتب شاهین وفرزندخلف وپرچم داروجانشین برحقش پرسپولیس کبیر
  اقای رضاوطنخواه ملقب به رضاسربازیارضافاکتی بخاطرنوع بازی وهم پستی بودباجیانیستوفاکتی این لقب بهش دادن مردمتعصب که تمام عمرش فقط درشاهین وپرسپولیس بازی کرد

 3. محمد گفت:

  ۰

  ۰

  شنیدم ترترها و کیسه ها بعد دیدن عکس زیر ، ریختن جلو فدراسیون میگن درخواست محرومیت رونالدو را دارند ودلیلی که میارن اینه که چون ما مربی اخراجی اینتر را داریم و شماها بابت این حرکت درخواست محرومیت رونالدو را ندادین ، پس نشان میده وزیر طرفدار یونتوس هست و وزیر یونتوسی نمیخوایم ، نمیخوایم !
  حتی گفتن میخوان به کس و ناکس هم شکایت کنند !
  https://worldup.ir/file/199cfadba6791.jpg

 
 

 

آمار بازدید:

بازدید امروز: 28302 بازدید

بازدید دیروز: 30115 بازدید

بازدید کل : 26562885 بازدید

افراد آنلاین: 11 نفر