پرسپولیس نیوز : مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در تایید اظهارات اخیر مدیر مجموعه ورزشی آزادی، هزینه برگزاری یک مسابقه در استادیوم یکصدهزارنفری را حدود 50 میلبون تومان اعلام کرد.

به نقل از سایت مجموعه ورزشی آزادی، مصطفی مدبر مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در خصوص 4 برابر شدن اجاره بهای دو استادیوم ورزشی آزادی و تختی گفت: درست نیست که این موضوع را به این شکل مطرح کنیم، چرا که اجاره استادیوم آزادی سال قبل 45 میلیون تومان بود که سالانه 20 درصد افزایش دارد و امسال حدود 50 میلیون تومان خواهد بود.

وی با اشاره به رقم 270 میلیونی اجاره بهای ورزشگاه آزادی که پیش از این اعلام شده بود، افزود: به این دلیل که ما بودجه عمومی نداریم، برای سرپا نگه داشتن این مجموعه‌ها که در واقع سرمایه ملی محسوب می‌شوند باید از مسیر گرفتن اجاره و حقوق قانونی جلو برویم.

مدیرعامل شرکت توسعه ‌و نگهداری اماکن ورزشی با بیان اینکه اجاره بهای 50 میلیون تومانی بدون در نظر گرفتن تبلیغات محاسبه شده است، عنوان کرد: تیم‌های استقلال، پرسپولیس و هر تیم لیگ برتری که بخواهد در دو استادیوم آزادی و تختی بازی کند باید این هزینه را بپردازد و در واقع هزینه 50 میلیون تومانی صرف سرویس دهی به تیم‌ها، آب، برق، بازسازی چمن، نور می‌شود.

مدبر ادامه داد: افزایش بیش از 50 میلیون تومان به اجاره بهای استادیوم‌ها مربوط به تبلیغات و درآمد بیشتر فوتبال در این فصل است، چرا که سازمان لیگ همزمان با برگزاری چهاردهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، اقدام به اجاره دادن تبلیغات دور زمین استادیوم آزادی با مبلغ 160 میلیارد تومان کرده است. براساس آیین نامه سازمان لیگ سهم مالک زمین از تبلیغات باید پرداخت شود.

«ارقام عنوان شده توسط شرکت توسعه در واقع شامل آگهی‌های دور زمین و اجاره بهای مجموعه یک صد هزار نفری آزادی و تختی است» وی با بیان این جمله خاطرنشان کرد: با احتساب آگهی‌ها و اجاره بها، رقمی معادل 270 مییلون تومان اجازه بهای برگزاری هر مسابقه می‌شود که اگر طرف قرارداد ما، سازمان لیگ باشد این رقم باید به طور کامل پرداخت شود و اگر طرف حساب ما تیم‌ها هستند رقم حدود 50 میلیون تومان است و بقیه از سازمان لیگ اخذ خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توسعه‌ و نگهداری اماکن ورزشی خاطرنشان کرد: در خصوص ارقام اجاره بهای ورزشگاه‌ها هنوز در حال مذاکره با سازمان لیگ و تیم‌ها هستیم.
 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)