جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۴:۵۱
تبلیغ داخلی

تبلیغات

 |  ۲۶/ فروردین/ ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
  |   نظرات: ۴ نظر
1,917 نفر بازدید

باقری: برانکو بیشترین نقش را در نتایج پرسپولیس داشته/ باشگاه در مورد پرداختی‌ها خیلی عقب است

پرسپولیس نیوز: مربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه شاید خیلی‌ها دوست داشته باشند برانکو سرمربی تیم ملی شود گفت: در موفقیت‌های پرسپولیس برانکو بیشترین نقش را داشته است.

خیلی‌ها دلیل کم‌حاشیه بودن پرسپولیس را حضور مربی‌ای چون کریم باقری در کادرفنی این تیم می‌دانند. فردی که برانکو و بازیکنان پرسپولیس احترام زیادی برای وی قائلند و حضورش را در تیم بسیار موثر می‌دانند. باقری که خیلی اهل زیاد مصاحبه کردن نیست در گفت‌‌وگویی راجع به خیلی از مسائل پیرامون تیمش پاسخگو شد.

در شرایطی که می‌توانستید سایپا را با گل‌های بیشتری شکست دهید، بعد از زدن گل سوم تا حدی بازیکنان چندان بازی را جدی نگرفتند…
سایپا تیم جوان و سخت‌کوشی است و ما از قبل می‌دانستیم بازی آسانی پیش‌روی‌مان نیست. خوشبختانه شرایط تیم ما خیلی خوب است و در این بازی هم بازیکنان تلاش زیادی کردند و در آخر هم نتیجه‌اش را گرفتند. سایپا بازی را بهتر از ما شروع کرد اما بعد از زدن گل تساوی به طور کامل بر توپ و میدان تسلط پیدا کردیم.

به نظر می‌آید همه چیز برای تکرار قهرمانی مهیاست.
مجموعه تیم تلاش می‌کند که موفقیت‌های بیشتری کسب کنیم اگرچه کار بسیار سخت است. هر بازی که جلوتر می‌رویم حریفان سخت‌تر می‌شود، چه در بازی‌های داخلی و چه خارجی. هدف پرسپولیس قهرمانی است و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم.

نظر خیلی از کارشناسان این است که رسیدن به فینال لیگ قهرمانان به اندازه ۵۰ سال برای بازیکنان این تیم تجربه در پی داشت و آنها را به خودباوری و اعتماد به نفس بالایی رساند. موافقید؟
قطعا. وقتی شما در رقابت‌های بین‌المللی حضور پیدا می‌کنید تجارب زیادی کسب می‌کنید، مخصوصا اگر بتوانید تا فینال پیش بروید. اتفاقی که در دو فصل اخیر لیگ قهرمانان برای پرسپولیس رخ داد تجارب خوب و گرانبهایی برای بازیکنان و حتی ما مربیان در پی داشت. این موضوع هم در شرایط خوب فعلی ما قطعا بی‌تاثیر نبوده است.

بعد از بازی پرسپولیس والاهلی، فوساتی سرمربی حریف عربستانی تیم‌تان اعتقاد داشت بازیکنان پرسپولیس در سطح بالایی فوتبال بازی می‌کردند و به نوعی سطح فنی‌شان بالاتر از بازیکنان آنها بوده است. این موضوع نشان می‌دهد بالا رفتن سطح کیفی بازیکنان تیم شما مشهود است.
موافق این نظر هستم و اعتقاد دارم بخش عمده‌ای از این پیشرفت بازیکنان به خاطر تلاش و پشتکار خودشان بوده است. آنها به خوبی فهمیده‌اند که اگر حرفه‌ای فکر نکنند و تلاش نکنند به جایی نخواهند رسید. کمبود‌هایی در تیم ما وجود دارد اما با این حال بازیکنان تلاش و کیفیت خود را همچنان حفظ کرده و نتیجه‌اش این است که الان در صدر جدولیم.

نقش برانکو و باقری در موفقیت‌های چند سال اخیر پرسپولیس چقدر بوده است؟
در مورد خودم ترجیح می‌دهم اظهار نظری نکنم اما طبیعی است که بیشترین تاثیر و نقش را در پیشرفت و نتایج تیم، سرمربی دارد. برانکو در چند سال اخیر نتایج عالی با پرسپولیس گرفته و نیازی به تعریف و تمجید من ندارد. کافی است شما نتایج تیم را ببینید که خود به خوبی گویای همه چیز است.

با توجه به اینکه به آخر فصل نزدیک می‌شویم شایعه قطع همکاری برانکو با پرسپولیس مطرح شده و نگرانی‌هایی را هم برای هواداران این تیم در پی داشته است، به هواداران حق می‌دهید نگران پرسپولیس بدون برانکو باشند؟
در مورد آینده نمی‌توان چیزی را پیش‌بینی کرد. مهم این است تا زمانی که برانکو در تیم است از وجود ایشان بهترین استفاده را ببریم. ضمن اینکه برانکو یک فصل دیگر با باشگاه قرارداد دارد، البته به گفته خود برانکو در کار مربیگری ممکن است هر لحظه اتفاقی رخ دهد و هرگز نمی‌شود آینده را پیش‌بینی کرد.

جعفر کاشانی رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد موفقیت‌های اخیر این باشگاه فقط به خاطر حضور برانکو نبوده بلکه همه مجموعه این باشگاه در این موفقیت‌ها نقش داشتند اما از این اظهارنظر او برداشت‌های زیادی شد تا حدی که برخی از بازیکنان اسمی تیم‌تان هم از این صحبت‌ انتقاد کردند.
آقای کاشانی بچه نیست که من بخواهم به او بگویم به چه شکل حرف بزند بلکه جای پدر من است. او سال‌هاست در باشگاه پرسپولیس مسئولیت‌های مهمی دارد و آزاد است به هر شکلی اظهار نظر کند. با شناختی که من از آقای کاشانی دارم می‌دانم او علاقه زیادی به تیم دارد و هرگز به دنبال ایجاد حاشیه برای پرسپولیس نبوده است. هر چند من حرف‌های او را نخواندم و فقط از اطراف شنیدم. هم اکنون لازم است همه عوامل باشگاه روی شرایط حساس تیم تمرکز کنند و اجازه ندهند حواشی پیرامون پرسپولیس بوجود بیاید. ممکن است بعضی حرف‌ها ناخواسته حواشی برای تیم ایجاد کند.

اخیراً امید عالیشاه مصاحبه‌ای انجام داد که هم برای خوش حواشی زیادی در پی داشت و هم برای پرسپولیس، به او تذکری ندادید؟
هر بازیکنی وظیفه‌اش این است که تمرینش را انجام دهد و برود. اینکه چه نفراتی در ترکیب اصلی قرار می‌گیرند را کادرفنی تصمیم می‌گیرد. این موضوع خیلی مهم است که بازیکنان، چه عالیشاه چه هر بازیکن دیگری بدانند در فوتبال حرفه‌ای بازیکن باید سرش به کار خودش بوده و به هر تصمیم سرمربی احترام بگذارد. این را به خودمان بقبولانیم که وظیفه‌مان فقط خوب تمرین کردن و تبعیت از کادرفنی است. با توجه به فشردگی بازی‌ها قطعا فرصت بازی به همه می‌رسد اما یکسری‌ها بیشتر و برخی هم کمتر. اگر بازیکنی نظرش این است که کم بازی می‌کند فقط باید تلاشش را بیشتر کند.

درباره انتخاب سرمربی برای تیم ملی چه نظری دارید؟ سرمربی آینده ایران داخلی باشد بهتر است یا خارجی؟
نظری در این مورد ندارم. رئیس فدراسیون در این رابطه تصمیم‌ گیرنده است.

از نظر شما برانکو گزینه ایده‌آلی برای تیم ملی است؟
برانکو سرمربی پرسپولیس  است و یک فصل دیگر هم با باشگاه قرارداد دارد. شاید خیلی‌ها دوست داشته باشند او سرمربی تیم ملی شود اما ایشان تمرکزش روی پرسپولیس و کار خودش است. باید دید در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد.

سوال آخر در مورد مسائل مالی باشگاه است، جدا از اینکه مطالبات برانکو چند ماهی عقب افتاده بازیکنان هم از شرایط مالی خود راضی نیستند.  شما چطور از شرایط مالی‌تان در پرسپولیس رضایت دارید؟
متاسفانه باشگاه در زمینه مالی خیلی عقب است. شخصا می‌دانم که باشگاه مشکلات مالی زیادی دارد اما با این حال امیدوارم و این درخواست را از باشگاه دارم که در این موضوع ورود و جدی‌تر عمل کند. هم بازیکنان و هم اعضای کادرفنی از باشگاه طلب دارند که باید به نوبه خودش پرداخت شود. خودتان می‌بینید که تیم با وجود این مشکلات مسیر خودش را خیلی خوب پیش‌ می‌رود و از این طرف هم باشگاه باید به تعهداتش در قبال اعضای تیم عمل کند.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

4 Responses to “باقری: برانکو بیشترین نقش را در نتایج پرسپولیس داشته/ باشگاه در مورد پرداختی‌ها خیلی عقب است”

 1. پرسپولیس قهرمان گفت:

  ۰

  ۰

  عشقی داش کریم

 2. حسن گفت:

  ۰

  ۰

  خواهشا بگوش بچه های تیم برسونید که تمام بازیارو جدی بگیرن و فقط حواسشون به بازی با تراکتور نباشه چون حتی بازی با ماشین توی تهران یا همین ذوب هم سخته و مهم. ضمنا به امثال شجاع هم یاداوری کنید که زیاد وارد درگیری و اعتراض و حواشی نشن تا هم کارتی نشن و دست تیم خالی بشه هم تمرکزشون از بازی بپره.

 3. علی گفت:

  ۰

  ۰

  برام سواله که گرشاسبی بدهیهارو صاف کرد و با پول باشگاهو تحویل داد و ما از استقلال که کلی ریخت و پاش کرد و پول اسپانسر رو هم مقداریشو پیشخور کرده وضعیتمون بهتره پس چرا اونا مثل ما که هم به کادر فنی هم بازیکنامون پرداختی نداشتیم نیستن و تازه پاداشم میدن. اسپانسرمون هم مشترکه . چطوری میشه؟!!!!!!!!!!!!! هوادار با چه امیدی داره به اسپانسر کمک مالی میکنه. مشکل کجاست. شایدم اعضای هیت مدیره ی ابیها پولدارن و پر نفوذن و قدرت پول اوردن دارن. نمیدونم مشکل کجاست. !!!!!!!!!!! جای گرشاسبی خالی.

 4. رادين گفت:

  ۰

  ۰

  عاشقتم آآآآآآآآآآآآآآقا کریم گل. یه دونه ای. خداوکیلی کریم رو با فرهاد مجیدی مقایسه کنید . این کجا و اون کجا. همین افراد هستند که تفاوت ها رو رقم می زنند.

آمار بازدید:

بازدید امروز: 24943 بازدید

بازدید دیروز: 27108 بازدید

بازدید کل : 24387021 بازدید

افراد آنلاین: 16 نفر