یکشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۶
بالا داخلی سه
 |  ۴/ اردیبهشت/ ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
  |   نظرات: يك نظر
332 نفر بازدید

حسن‌زاده: بعد از دفاعیات در مورد بازی تراکتور و پیکان تصمیم می‌گیریم/گمانه‌زنی هواداران پسندیده نیست

پرسپولیس نیوز: رئیس کمیته انضباطی گفت: مسلما باید در مهلت قانونی منتظر وصول دفاعیات از سوی افراد باشیم که به محض تکمیل پرونده، تصمیم نهایی در خصوص اتفاقات اتخاذ خواهد شد.

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی گفت: گزارشات هفته آخر از جمله گزارش مسابقه تراکتورسازی و پیکان در تبریز ظهر شنبه به دست ما رسید. با توجه به لزوم ابلاغ تخلفات به افراد، ابلاغیه ها در همان روز شنبه۳۱ فروردین ماه تهیه شد و به دلیل تعطیلی روز یکشنبه ، ارسال ابلاغیه در روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه انجام شد و مسلما باید در مهلت قانونی منتظر وصول دفاعیات باشیم که به محض تکمیل پرونده، تصمیم نهایی در خصوص اتفاقات اتخاذ خواهد شد.

وی ادامه داد:البته در خصوص حواشی بازی تراکتورسازی و پیکان، به دلیل اینکه عمده اتفاقات بعد از مسابقه رخ داده است و برخی موارد در گزارش مقامات رسمی مسابقه با تمام جزئیات نیامده است، تحقیقات کامل از جمله جمع آوری اسناد و مدارکی که به دست ما می رسد، زمان بر خواهد بود لذا صدور رای نهایی در مورد این پرونده مستلزم بررسی کامل اتفاقات خواهد بود.

وی افزود: البته اینکه از آذرماه سال ۹۶ تاکنون آرای ما با تاخیر یک هفته ای الی ۱۰ روز صادر می شود و مورد انتقاد اهالی فوتبال قرار می گیرد، مخصوصا اینکه با عملکرد سالهای گذشته که به فوریت رای صادر می کردیم، مقایسه می شود، یک سوال برای علاقمندان پیش می ‌آید که چگونه قبلا ظرف ۴۸ ساعت رای صادر می شد اما در این دوسال این گونه نیست؟ باید بگویم مقررات انضباطی جدید مطابق با استانداردهای فوتبال دنیا و بر حسب تاکید آیین نامه انضباطی فیفا به درستی تغییر کرده و از اینکه مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ایران  به آیین نامه فیفا نزدیک تر شده و مقررات فعلی که در اختیارمان است تقریبا همشکل مقررات فوتبال در جهان شده است.

حسن زاده گفت: لذا اتفاق جدیدی که رخ داده این است که حتما باید فرصت دفاع چه حضوری چه با ارسال لایحه به کسی که از او تخلف گزارش شده است؛ داده شود و این یک حسن است و در واقع مقررات انضباطی ما ارتقاء یافته است و به اسناد بالا دستی و مقررات انضباطی کشورهای پیشرفته جهان نزدیک تر شده است. به همین جهت است که صدور رای از آذرماه سال ۹۶ تا الان مطابق مقررات جدید زمان بر شده است.البته در مواردی هم بوده که کمیته انضباطی دستور موقت نیز صادر کرده است.

رئیس کمیته انضباطی در ادامه افزود: باید بگویم که اتفاقاتی که در مسابقات فوتبال اعم از لیگ برتر و یا پایین تر رخ می دهد در یک زمان بندی متعارف بررسی و منتهی به رای می شود. حال اگر این اتفاقات اندکی پیچیده و وسیع باشد قطعا زمان بیشتری می خواهد ولی از دید انضباطی و نگاه قضایی همکارانم در کمیته انضباطی هیچ پرونده ای متمایز نیست و ما به تکالیف خدومان عمل خواهیم کرد. البته بدیهی است که در هفته پایانی که مسابقات در صدر و انتهای جدول در همه لیگ ها حساس تر شده است برخی هواداران تیم ها درباره هر اتفاقی به نفع تیم خود  به گمانه زنی و پیش داوری می پردازند که این اولا پسندیده نیست. در ثانی تاثیری در عملکرد قانونی رکن قضایی فوتبال نخواهد گذاشت. قانون برای همه یکسان است و رعایت آیین دادرسی و مواعد و مهلت ها از تکالیف مهم رسیدگی به پرونده است.

وی در پایان گفت: در هفته های پایانی نیز انتظار داریم که عوامل تیم ها از جمله نیمکت نشینان و بازیکنان داخل زمین و هواداران و تماشاگران با رعایت مقررات و موازین اخلاقی، امکان برگزاری مسابقات سالم و مفرح را فراهم آورند که پیشاپیش از همه افرادی که با برگزارکنندگان مسابقات همکاری می کنند، تشکر می کنیم.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

One Response to “حسن‌زاده: بعد از دفاعیات در مورد بازی تراکتور و پیکان تصمیم می‌گیریم/گمانه‌زنی هواداران پسندیده نیست”

  1. رامین گفت:

    ۵

    ۰

    عجله‌ای نیست تا سال دیگه وقت داری، اگه پرسپولیس بود تا حالا رای موقت که هیچ، رای دائمی هم میدادی، متاسفم بابت بی‌عدالتی که وجود داره و کاریش هم نمیشه کرد

آمار بازدید:

بازدید امروز: 27689 بازدید

بازدید دیروز: 62816 بازدید

بازدید کل : 11465120 بازدید

افراد آنلاین: 11 نفر