چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲:۵۹
تبلیغ داخلی


 |  ۴/ خرداد/ ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
  |   نظرات: بدون نظر
477 نفر بازدید

رفعتی: دوره آموزشی VAR اول تیر برگزار می‌شود/آغاز خرید تجهیزات با هماهنگی فیفا

پرسپولیس نیوز : رئیس دپارتمان داوران، گفت: اولین دوره آموزشی سیستم ویدئو چک با حضور ۲۴ داور زیر نظر مدرس فیفا در مرکز ملی فوتبال برگزار می‌شود.

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، رئیس دپارتمان داوران از برگزاری اولین دوره آموزشی سیستم ویدئو چک با حضور ۲۴ داور زیر نظر مدرس فیفا در مرکز ملی فوتبال برگزار می‌شود.

داود رفعتی با بیان این موضوع، گفت: از میان ۱۰ برندی که فیفا و بورد بین المللی آن ها را به فدراسیون فوتبال معرفی کرده بود، با یکی از این شرکت‌ها به توافق رسیدیم و بزودی دوره آموزش داوران را که مهمترین بحث در اجرای این سیستم می باشد، را آغاز خواهیم کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه در مسابقات جام جهانی جوانان در لهستان هستم با نمایندگان فیفا در این باره صحبت های لازم را انجام دادم و قرار شد اولین دوره آموزشی از اول تیرماه به مدت هفت روز زیر نظر مدرس فیفا با حضور ۲۴ داور در مرکز ملی فوتبال به صورت تئوری و عملی برگزار می‌شود.

رئیس دپارتمان داوران در خصوص روند خرید تجهیزات سیستم این تکنولوژی، گفت: در این رابطه با فیفا و بورد بین المللی مکاتبات و هماهنگی را انجام خواهیم داد و بزودی با این شرکت قرارداد بسته می‌شود تا دستگاه مورد نظر خریداری و در مرکز ملی فوتبال برای آموزش داوران نصب خواهد شد. همزمان باشگاه‌ها نیز باید همکاری‌های لازم در این زمینه را انجام دهند و از طریق فدراسیون فوتبال این سیستم را خریداری و در ورزشگاه‌ها نصب کنند.

رفعتی در ادامه، اضافه کرد: تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا در برهه زمانی سه ماهه آموزش داوران را به اتمام برسانیم. دوره‌ای را نیز همزمان برای اپراتورهای سراسر کشور برگزار خواهیم کرد. در این کلاس ترجیحا داورانی حضور دارند که به سیستم فن آوری و آی تی کاملا آشنا باشند.

رئیس دپارتمان داوران در پایان ضمن تشکر از صدا و سیما، گفت: جا دارد از صدا و سیما به خاطر همکاری خوبی که با فدراسیون فوتبال دارد، تشکر کنم. بخصوص اینکه قبل از خرید دستگاه ما آموزش داوران را براساس تجهیزات صدا و سیما انجام خواهیم داد.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آمار بازدید:

بازدید امروز: 26794 بازدید

بازدید دیروز: 35916 بازدید

بازدید کل : 25491818 بازدید

افراد آنلاین: 10 نفر