سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۳:۲۶
تبلیغ داخلی

تبلیغات

تبلیغات

 |  ۲۶/ تیر/ ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
  |   نظرات: ۵ نظر
3,291 نفر بازدید

شوک در اردوی آبی‌ها/ استقلال از ۲ پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد + سند

باشگاه استقلال به خاطر عدم پرداخت مطالبات پروپئیچ از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد.

مهلت باشگاه استقلال برای پرداخت طلب پروپئیچ، دوشنبه، ۲۴ تیر به اتمام رسید ولی دیروز (سه‌شنبه) باشگاه استقلال و امیرحسین فتحی، مدیرعامل این باشگاه اعلام کردند که با وجود اتمام مهلت استقلالی‌ها برای پرداخت طلب ۴۳۰ هزار دلاری پروپئیچ، فیفا موافقت کرده که طلب این بازیکن را از محل درآمدهای استقلال پرداخت می‌کند و به همین خاطر نگرانی‌ای بابت حل این پرونده وجود ندارد.

با این حال باتوجه به حکم CAS که توسط کمیته انضباطی فیفا به فدراسیون فوتبال ایران، باشگاه استقلال و وکیل پروپئیچ ابلاغ شده، مدیران آبی‌های پایتخت با تعللی که در پرداخت مطالبات بازیکن اسبق کرواتشان انجام دادند، منجر به محرومیت استقلال از دو پنجره نقل و انتقالاتی شدند. در حکم CAS به صورت کاملاً واضحی اعلام شده که استقلال در صورتی که نتواند در مهلت ۶۰ روزه تعیین شده از سوی فیفا، طلب پروپئیچ را پرداخت کند، از دو پنجره نقل‌وانتقالاتی محروم خواهد شد.

در ماده ۴ حکم آمده است: اگر مبلغ بدهی به طلبکار پرداخت نشود و رسید آن برای کمیته انضباطی فیفا و فدراسیون فوتبال ایران تا زمان معین شده (۶۰ روز بعد از ابلاغ این حکم یعنی ۲۶ اردیبهشت) مشخص نشود، محرومیت از جذب بازیکن جدید چه ایرانی و چه خارجی برای دو پنجره نقل و انتقالات اعمال می‌شود که این محرومیت از روز اول پنجره نقل و انتقالات بعدی اعمال می‌شود. در صورتی که تاریخ این مهلت به پایان برسد محرومیت از جذب بازیکن در سطح داخلی و بین‌المللی از طرف فدراسیون فوتبال ایران و فیفا به صورت خودکار، اعمال می‌شود، بدون تصمیم رسمی دیگر یا ابلاغ دیگری از طرف کمیته انضباطی فیفا یا دبیرکل آن. این محرومیت شامل تمام رده‌های سنی باشگاه از بزرگسالان تا نونهالان می‌شود.

همچنین در ماده ۵ و ۶ آمده است: اگر باشگاه بدهکار (استقلال) همچنان نتواند بدهی‌اش را به طلبکار پرداخت کند دو پنجره نقل‌و انتقالاتی دیگر محروم می‌شود و در صورت دوباره در پرداخت بدهی‌اش قصور کند به یک دسته پایین‌تر سقوط کند.

در ادامه در بند ۷ اعلام شده است: فدراسیون فوتبال ایران موظف است که این محرومیت را به اطلاع فیفا برساند که محرومیت از جذب بازیکن به صورت کامل اجرا شده است. در غیر این صورت فیفا می‌تواند محرومیت‌های لازم علیه کشور ایران را لحاظ کند که منجر به تعلیق و حذف از رقابت‌های فیفا شود.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

5 Responses to “شوک در اردوی آبی‌ها/ استقلال از ۲ پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد + سند”

 1. محسن گفت:

  ۰

  ۰

  بازیکن های تابستون امسالشون ثبت میشن . زمستون امسال و تابستون سال بعد رو محروم میشن .

 2. 6 در 4 گفت:

  ۰

  ۰

  اگه شانس ما هستش که فیفا هم کیسه کش در میاد و محرومیتاش فقط برای پرسپولیسه…
  حالا خداییش کاری نداریم، ولی اگه فیفا محرومیتشون رو اعمال نکنه و ببخشه، واقعا به قدرت مدیریتشون قبطه میخورم که حتی حکم قطعی فیفا رو هم اینا میتونند وتو کنند اونوقت ما با کلی حق ملی پوش و جایزه ی تا فینال آسیا و … بخاطر یه قرون دو زار میان لوگوی باشگامونو میکشند پایین…
  کاش میناوند میشد مدیرعامل پرسپولیس که حداقل اگر کار مدیریتی از دستش بر نمیاد حداقل با کری خونی هاش این کیسه کشها رو میسوزوند چون این کیسه کشا که تووی زمین حتی یه درصد هم به ما نمیخورند و بازیکنهای باغیرتمون (به جز چندتا نخاله) کار رو در میارند

 3. komeil گفت:

  ۰

  ۰

  اگه درست باشه از دوپنجره بعد محروم میشه .

 4. سیروس گفت:

  ۰

  ۰

  اگه این خبر درست باشه، حتی اگر قراردادهای جدید رو ثبت هم کنن هیچ اعتباری ندارن! خدایا شکرت، یعنی میشه؟!

 5. شیاطین سرخ گفت:

  ۰

  ۰

  پس بازیکنای الانو ‌که گرفتن ثبت نمیشه؟ اگه کسی اطلاع داره لطفاا بگه

آمار بازدید:

بازدید امروز: 22330 بازدید

بازدید دیروز: 30852 بازدید

بازدید کل : 22180309 بازدید

افراد آنلاین: 6 نفر