جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۱۲

تبلیغات

سرویس: مصاحبه ها
 |  ۲۶/ شهریور/ ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
  |   نظرات: ۲ نظر
779 نفر بازدید

محمدرضا داورزنی: قانون منع بکارگیری بازنشستگان شامل استقلال و پرسپولیس هم می‌شود

پرسپولیس نیوز: محمدرضا داورزنی اعلام کرد، قانون منع بکارگیری بازنشستگان شامل استقلال و پرسپولیس هم خواهد شد.

محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در پایان مجمع فدراسیون اسکواش در جمع خبرنگاران در خصوص اینکه از وی به عنوان یکی از مدیران بازنشسته نام برده می‌شود، گفت: مگر من بازنشسته هستم؟ در شرایط فعلی تعدادی از رؤسای فدراسیون‌ها حکم بازنشستگی دارند و برخی از آنها چهار پنج سال و برخی نیز شش هفت سال است که بازنشسته هستند و حقوق می‌گیرند. برخی از رؤسای فدراسیون‌ها با استفاده از ایثارگری اجازه حضور در مجمع را داشته‌اند و در انتخابات شرکت کرده‌اند. خیلی از این مدیران و رؤسا از افراد مؤثر در ورزش هستند.

وزارت ورزش خود را ملزم به اجرای قانون می‌داند
وی در ادامه افزود: نیروهای متخصص و افرادی که مدرک لیسانس دارند تا ۶۰ سال و آنهایی که مدرک بالاتر دارند تا ۶۵ سال می‌توانند فعالیت کنند. کسانی هم که با عنوان ایثارگری کار می‌کنند، اگر جانبازی زیر ۵۰ درصد داشته باشند، یا کمتر از سه سال سابقه اسارت داشته باشند و همچنین فرزند شهید نباشند، طبق قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید ظرف دو ماه پست خود را ترک کنند. وزارت ورزش نیز در حال بررسی است و در این موضوع اقدام می‌کند. به غیر از رؤسا، کسانی هم که به نوعی از منابع دولتی استفاده می‌کنند، مانند دبیر، خزانه‌دار و افرادی که در ادارات کل ورزش و جوانان فعال هستند، شامل این قانون می‌شوند و وزارت ورزش مانند سایر نهادها خود را ملزم به اجرای قانون می‌داند.

کارمند رسمی وزارت ورزش هستم
معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان تأکید کرد: من از سال ۷۹ از سپاه به سازمان تربیت بدنی وقت منتقل شدم و در حال حاضر هم کارمند رسمی وزارت ورزش هستم.

از تصمیمات فدراسیون فوتبال حمایت می‌کنیم
داورزنی درباره ادامه همکاری کی‌روش با فدراسیون فوتبال و حمایت از این فدراسیون تا جام ملت‌های آسیا، گفت: فدراسیون فوتبال تا جام ملت‌های آسیا با کی‌روش به تفاهم رسیده و در این مورد فدراسیون باید توضیح بدهد. تصمیم‌گیری در این‌گونه موارد با فدراسیون‌هاست و ما فقط از تصمیمات آنها حمایت می‌کنیم. در مورد فدراسیون فوتبال هم در تمام جهات و حضور تمام تیم‌های آنها در میادین مختلف حمایت می‌کنیم و کنار فدراسیون هستیم. البته ما تصمیمات آنها را نیز رصد می‌کنیم، اما در فعالیت‌های‌شان دخالت نمی‌کنیم و مسئولیت با رؤسای فدراسیون‌هاست و نقش ما حمایتی است.

در شرایط فعلی و با مشکلات ارزی کشور وزارت ورزش با تدبیر بیشتری کار می‌کند
معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به مشکلات فعلی کشور یادآور شد: در شرایط فعلی و با توجه به نیاز به تأمین ارز برای اعزام تیم‌های ورزشی تلاش می‌کنیم راهکارهای خوبی داشته باشیم و این اتفاقات کشور را در وزارت ورزش با تدبیر بیشتر دنبال کنیم و موانع را برطرف و مشکلات فدراسیون‌ها را کمتر کنیم.

درصد جانبازی تاج را بنیاد شهید تعیین می‌کند
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم درباره درصد جانبازی مهدی تاج یادآور شد: نهادی که باید درصد جانبازی افراد را مشخص کند بنیاد شهید و امور ایثارگران است که مسئولیت بررسی همه پرونده‌ها را دارد. البته در فرآیند زمانی، افراد می‌توانند درخواست کنند و با توجه به عوارض ناشی از جانبازی، درصد جانبازی خود را تغییر دهند، اما فعلاً چیز جدیدی اتفاق نیفتاده است و هر زمانی که افراد نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران را به وزارت ورزش بدهند آن را ملاک قرار می‌دهیم. فعلاً درباره ۱۰ تا ۱۲ فدراسیونی که رئیس بازنشسته دارند، مکاتبه‌ای نداشتیم و در این دو ماه موضوع را بررسی می‌کنیم.

معدل کاروان ایران در بازی‌های آسیایی مثبت بود
داورزنی در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار تسنیم درباره نتیجه بررسی عملکرد فدراسیون‌ها در بازی‌های آسیایی توسط وزارت ورزش یادآور شد: معدل کاروان ایران در این بازی‌ها مثبت بود. امروز هم جلسه فدراسیون‌ها را برگزار می‌کنیم و عملکرد آنها را تحلیل خواهیم کرد. سرپرست کاروان و رئیس کمیته ملی المپیک نیز گزارش خود را ارائه می‌دهند.

بحث درباره عملکردمان در جاکارتا احساسی و عاطفی نیست
معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان یادآور شد: در بررسی عملکرد کاروان ایران نباید احساسی و عاطفی برخورد کرد، بلکه باید این بررسی‌ها علمی و دقیق باشد. در یکی دو رشته انتظار مدال‌های بیشتری داشتیم. برخی رشته‌ها نیز بهتر از آنچه فکر می‌کردیم، عمل کردند. در مجموع در مورد تعداد مدال‌ها عملکرد خوبی داشتیم و اگر رشته پنچاک سیلات را کنار بگذاریم، ما در جایگاه پنجم قرار داشتیم. اگر ورزشکاران ما در چند رشته به حق خودشان می‌رسیدند و مدال طلا می‌گرفتند، می‌توانستیم براساس پیش‌بینی‌ها ۲۵ تا ۲۶ مدال طلا بگیریم. برای مثال در کاراته با ناداوری یک مدال را از دست دادیم. قایقرانی نیز می‌توانست مدال‌های خوش‌رنگ‌تری بگیرد. ما روی مدال نازنین ملایی و محسن شادی حساب کرده بودیم.

باید تا المپیک نقاط ضعف‌مان را برطرف کنیم
داورزنی تأکید کرد: بازی‌های آسیایی تمام شده و ما باید خود را برای المپیک ۲۰۲۰  و بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ آماده کنیم. باید در این مدت نقاط ضعف‌مان را برطرف کنیم و در این فاصله با تمام توان کار و سهمیه کسب کنیم. برخی رشته‌ها مانند تکواندو برای کسب سهمیه باید در رویدادهای مختلف شرکت کنند و می‌بایست شرایط حضور آنها فراهم شود.

قانون منع بکارگیری بازنشستگان شامل استقلال و پرسپولیس هم می‌شود
وی در مورد حضور افراد بازنشسته در هیئت مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هم گفت: تا جایی که می‌دانم این قانون شامل حال استقلال و پرسپولیس هم می‌شود و  اگر دوستانی در این دو تیم هستند که بازنشسته هستند باید تغییر کنند.

فریبا محمدیان زودتر از موعد اعلام بازنشستگی کرده است
معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در خصوص بازنشستگی فریبا محمدیان، معاون ورزش بانوان وزارت ورزش گفت: تا جایی که می‌دانم او زودتر از موعد اعلام بازنشستگی کرده و می‌تواند مجدداً بازگشت به خدمت داشته باشد و دوباره کارمند شود. این اتفاق بستگی به نظر دیوان عدالت اداری دارد و پیگیری آن در مقام من نیست.

انتخابات فدراسیون قایقرانی ثبت‌نام مجدد می‌شود
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم درباره لغو انتخابات فدراسیون‌های بولینگ، بیلیارد و بولس و قایقرانی گفت: لغو انتخابات بیلیارد مربوط به اخذ صلاحیت‌ها بود و چون نمی‌خواستیم فرصت را از دست بدهیم و دوره ریاست اسکندری تمام شده بود، وی کماکان سرپرست است. انتخابات فدراسیون قایقرانی هم به دلیل قانون منع بکارگیری بازنشستگان با مشکل مواجه شد و باید در مورد آن تدبیر کنیم. احتمالاً ثبت‌نام مجدد برگزار خواهد شد و برای این فدراسیون سرپرست انتخاب می‌کنیم.

 

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

2 Responses to “محمدرضا داورزنی: قانون منع بکارگیری بازنشستگان شامل استقلال و پرسپولیس هم می‌شود”

 1. mohammad hossein گفت:

  ۱

  ۰

  همه ی این مسخره بازی هارو در اوردن تا یه مدیر عاملی رو که داره پس از چند سال انتظارات هوادارارو بروارده میکنه برکنار کنن ×اقای داورزنی اگه راس میگی و خیلی میخوای طبق قانون کار کنی باید اول از همه خودت بازنشسته شی

 2. حسام الدین حسام گفت:

  ۱

  بزار یک مدیر با جرات بیاد که بتونه خرید بازیکن کنه این حتی ایمن حسینو از ترس وزیر نخرید

پیشنهاد

تبلیغات

کسب و کار

دعوت به همکاری

همکاری با پرسپولیس نیوز

 

آمار بازدید:

بازدید امروز: 60479 بازدید

بازدید دیروز: 71065 بازدید

بازدید کل : 9145594 بازدید

افراد آنلاین: 38 نفر