شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۴
تبلیغ داخلی

تبلیغات

سرویس: مصاحبه ها
 |  ۱۶/ خرداد/ ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
  |   نظرات: بدون نظر
1,183 نفر بازدید

نبی: لیگ قهرمانان در غرب متمرکز برگزار می‌شود / شروع لیگ برتر را عقب انداختیم

دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به نامه اخیر فیفا، اصلاحیه اساسنامه فدراسیون انجام خواهد شد و تا یکی دو ساعت دیگر ارسال می‌شود.

مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال در برنامه ورزش و مردم درخصوص آخرین وضعیت اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: به تاریخچه زیاد ورود نمی‌کنم، اما از شهریور سال گذشته گروهی که روی اساسنامه کار می‌کردند، روی چند مورد آن نظر داشتند. با توجه به اینکه از ۱۰ فروردین مسئولیت گرفتم، در کمتر از دو ماه با گروه تدوین مقررات توانستیم با نظر اعضای مجمع، پیشنهادات را وارد کردیم و نظرات هیئت رئیسه را نیز گرفتیم و برای فیفا ارسال شد.

وی تاکید کرد: این مواردی که در شهریور سال پیش مطرح شد، یک بخش به ساختار فدراسیون بود، بخش دیگر به ارکان حسابرسی و انتخاباتی بود و بخش دیگر به اعضای مجمع اختصاص داشت. اصلاحیه‌ای که برای فیفا ارسال کرده بودیم، این موارد لحاظ شده بود. با توجه به نامه اخیر فیفا، اصلاحیه انجام خواهد شد و تا یکی دو ساعت دیگر ارسال می‌شود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در واکنش به درخواست فیفا برای حذف وزیر ورزش و جوانان از اعضای مجمع، گفت: ما موارد ذکر شده فیفا را رعایت کردیم و در این بخش مشکلی نخواهیم داشت. در ماهیت اساسانامه نیز طبق چارچوب قوانین کشورمان عمل کردیم. در این بخش، مقر فیفا در سوئیس بوده و طبق قوانین آنجا به تصویب رسیده است. مقر کنفدراسیون آسیا نیز در مالزی است. بنابراین، در بخش ماهیت، طبق قوانین کشور عمل کردیم. موارد دیگر نیز قطعا حل و فصل خواهد شد. این کار (اصلاح اساسنامه)، سنگین، پرفشار و حاشیه‌های زیادی داشته و کرونا نیز بوده است. رسانه‌ها نیز مطالب متنوعی را منتشر کرده‌اند. در شهریور ماه سال گذشته نیز، تهدیدهایی صورت گرفته بود.

نبی در پاسخ به این سؤال که در اصلاحیه فیفا اعلام شده که کمیته انضباطی و اخلاق باید در مجمع رای‌گیری شود و همچنین سابقه ۱۰ سال مدیریتی برای انتخاب شوندگان نیز برداشته شده است، گفت: بله، نفرات این دو کمیته با رأی‌گیری انتخاب می‌شوند، حتی کمیته حسابرسی. نفرات انتخاب شده برای رأی دادن نیز چنین شرایطی دارند. ما در بخش اساسنامه و کسانی که می‌خواهند کاندید شوند، انعطاف به خرج دادیم. ما طبق قانون رفتار کردیم و در تاریخ فدراسیون فوتبال این اتفاق بی‌سابقه یا کم سابقه بوده است.

وی تصریح کرد: اعضای مجمع، پیشنهادات خود را فرستادند که بیشتر نظرات از خود اعضا بود. فیفا نظر مشورتی می‌دهد و اساسنامه را مصوب نمی‌کنند. بعد از اینکه نظرات فیفا ارسال شد، آن را به مجمع آوردیم تا نقطه نظرات‌شان را بدانیم. کار بسیار خوبی صورت گرفت تا این کار ختم به خیر شود. از کسانی که در هیئت‌ها، باشگاه‌ها و مجموعه‌ها مسئولیت دارند و دلسوز هستند، می‌خواهم که از این مسیر عبور کنیم و به آنچه که شایسته فدراسیون است، برسیم. نمی‌خواهیم بگوییم این کار ما بود، بلکه برای همه است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که آیا بحث تعلیق فدراسیون منتفی است، گفت: بله، منتفی است و باید حاشیه‌ها را دور کنیم.

نبی در واکنش به اینکه همه کارها دقیقه نود انجام می‌شود، گفت: بله، دقیقا!

وی که با برنامه ورزش و مردم گفت‌وگو می‌کرد، در خصوص برنامه بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: دوستان ما در بخش صدور مجوز حرفه‌ای و سازمان لیگ ویدیو کنفرانسی با AFC داشتند. نظر کنفدراسیون، برگزاری بازی‌های غرب به صورت متمرکز است، اما ما به همراه ۴ تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا پیشنهاد خود را داده بودیم. تاریخی که برای لیگ قهرمانان آسیا در نظر گرفته شده، باید در کمیته اجرایی تصویب شود. ارزیابی صورت گرفته این است که در غرب مشکلی وجود ندارد، اما در شرق آسیا باید به جمع‌بندی برسند. امیدواریم هفته جاری کنفدراسیون برنامه مسابقات را اعلام کند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال ادامه داد: سازمان لیگ بر اساس برنامه، نقطه نظرات ستاد مبارزه با کرونا و همچنین پروتکل‌های فیفا و کشورمان، برنامه مسابقات داخل کشور را اعلام کرد. در این بخش، از دوستان در باشگاه‌ها می‌خواهیم که همکاری کنند.

نبی با اشاره به زمان شروع مسابقات لیگ برتر گفت: ما هفته اول تیرماه را پیشنهاد کردیم تا باشگاه‌ها زمان بیشتری داشته باشند. این مسئله به هیئت رئیسه سازمان لیگ بازمی‌گردد، اما پیشنهاد ما هفته اول تیرماه بود. فیفا، دو هفته پیش پروتکل بهداشتی را در چند صفحه منتشر کرد و این موضوع می‌طلبد که در بخش برگزاری مسابقات لیگ، همکاری داشته باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اخذ میزبانی ما در لیگ قهرمانان آسیا به وضعیت سفید کشور برای برگزاری لیگ برمی‌گردد تا خدای ناکرده در کشور ثالث میزبان نباشیم و باید این امتیاز (میزبانی) را در اختیار داشته باشیم. تمرینات تیم‌ها طبق پروتکل بهداشتی فیفا و کشور آغاز شده و برگزاری بازی‌ها نیز لازم‌ الاجرا است.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آمار بازدید:

بازدید امروز: 23698 بازدید

بازدید دیروز: 29342 بازدید

بازدید کل : 25356650 بازدید

افراد آنلاین: 10 نفر