چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱:۰۳
تبلیغ داخلی

تبلیغات

تبلیغات

سرویس: تيم ملي
 |  ۲۶/ تیر/ ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
  |   نظرات: بدون نظر
793 نفر بازدید

چراغچور: ویلموتس نقشی در فهرست ملی‌پوشان نداشت/نیازمند تغییر نسل هستیم

کارشناس فوتبال ایران با تاکید بر اینکه تیم ملی برای حضور در جام‌جهانی نیازمند پوست‌اندازی است تاکید کرد که لیست اخیر این تیم از طرف ویلموتس نبود.

جلال چراغپور با اشاره به برگزاری دیدار دوستانه برگزاری بازی دوستانه تیم ملی فوتبال ایران با امیدها که با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید، گفت: درباره روش های انتخابی حریف تدارکاتی برای تیم ملی باید با احتیاط صحبت کرد. واقعیت این است که کادرفنی تیم ملی باید برنامه ای دوساله برای ترمیم تیم ملی داشته باشد.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: خیلی ها شاید بپرسند مگر تیم ملی نیاز به بازبینی دارد. باید بگویم در جام حهانی ۲۰۲۲، بیش از نیمی از اعضای فعلی تیم به دلیل شرایط سنی باید تغییر کنند. ممکن است بازیکنان با تجربه در مرحله مقدماتی تیم ملی را همراهی کنند اما برای جام جهانی نیاز به تغییر نسل داریم.

وی درباره نحوه انتخاب بازیکن برای تیم ملی با تشریح برخی نکات افزود: اصل اول توجه به بازیکنانی است که باید در جام جهانی بازی کنند. اصل دوم نیز توجه به بازیکنانی است که می توانند ما را به جام جهانی برسانند. هر دو پلان را باید آقای ویلموتس در نظر بگیرد. ایران نمی تواند با میانگین سنی ۳۱ سال به مصاف هلند و آلمانی برود که زیر ۲۰ سال هستند.

کارشناس فوتبال ایران درباره برنامه ریزی های تیم ملی تصریح کرد: آقای ویلموتس باید تمام داشته های ایران را ببیند. کارلوس کی روش هم در یک سال و نیم ابتدایی تغییر چندانی در تیم ایجاد نمی کرد. او پس از گذشت این مدت به تدریج در تیم ملی پوست اندازی ایجاد کرد. حالا که کی روش رفت باید بگوییم او فوق حرفه ای بود. البته از لحاظ اخلاقی ایراداتی داشت اما از لحاظ فنی ابداً و اصلاً نمی توان از او ایراد گرفت.

وی درباره لیستی که از تیم ملی و برای دیدار با تیم امید اعلام شده نیز گفت: به روشنی و وضوح می توانست فهمید که ویلموتس بازیکنان را دعوت نکرده بود. او اصلاً در ایران نبود که روی بازیکنان ایرانی دقت نظر داشته باشد.

چراغپور همچنین با انتقاد از بازی تمرینی ملی پوشان با امیدها تاکید کرد: وقتی خودمان با خودمان بازی می کنیم در مقابل خودمان چیزی یاد نمی گیریم. ما باید با تیم خارجی حتی خیلی ضعیف بازی کنیم تا بتوانیم خود را با نژاد فوتبالی متفاوت بسنجیم. کی روش یک چیزی می دانست که در بازی های تدارکاتی خودش باز هم سراغ خارجی های ضعیف می رود.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آمار بازدید:

بازدید امروز: 30596 بازدید

بازدید دیروز: 48874 بازدید

بازدید کل : 19119768 بازدید

افراد آنلاین: 21 نفر