شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۹
سرویس: مصاحبه ها
 |  ۲۱/ خرداد/ ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
  |   نظرات: ۴ نظر
2,988 نفر بازدید

گرشاسبی: با طاهرخانی و همتی فینالیست شدیم اما با این همه بازیکن از گروه صعود نکردند!/ پاداش آسیایی من یک حبه قند هم نبود

پرسپولیس نیوز: مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس تأکید کرد، هیچ یک از اعضای هیئت مدیره بابت صعود تیم به فینال آسیا یک ریال هم پاداش نگرفتند.

حمیدرضا گرشاسبی در مورد مسائل باشگاه پرسپولیس گفت‌وگو کرده است که مشروح آن در زیر می‌آید:

باید به بازیکنان پاداش آسیایی می‌دادیم چون حق‌شان بود
مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم راجع به اینکه چرا در هیئت مدیره این باشگاه مصوب شد پاداش‌ها به آن شکل بین بازیکنان تقسیم شود، گفت: واقعیت ماجرا این است که وقتی شما وارد مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا می‌شوید، لیگ خاتمه یافته و قرارداد بازیکنان هم به پایان رسیده است. در کنار این مسئله موفقیت در بازی‌های آسیایی هم بسیار ارزشمند است و پاداش چند میلیون دلاری برای باشگاه دارد. البته چنانچه هر مرحله‌ای از بازی‌ها را به سلامت عبور کنید، پاداشی جداگانه از سوی AFC پرداخت می‌شود که از لحاظ مالی برای باشگاه خیلی خوب است. به خاطر همین بود که وقتی به فینال رسیدیم در کل سه میلیون دلار به باشگاه رسید که دو میلیون آن بعد از رفتن من از پرسپولیس بود. مسئله دیگر اینکه، وقتی بازیکنی در یک فصل جدا از رقابت‌های داخلی در مسابقات بین‌المللی به میدان می‌رود و عملکرد خوبی از خود ارائه می‌کند باید پاداش بگیرد و این حق مسلم اوست.
چرا این فصل که کلی بازیکنان داشتند حتی از گروه خود صعود نکردند؟
گرشاسبی در واکنش به این موضوع که چرا وقتی در قرارداد بازیکن آمده است بابت هر موفقیت داخلی و آسیایی تیمش پاداش جداگانه دریافت خواهد کرد، اما این پاداش جداگانه به وی پرداخت و از قراردادش کم نمی‌شود، عنوان کرد: نه، این‌طور نیست. این پاداشی که به بازیکنان تعلق گرفته در واقع پاداش آسیایی آنهاست که در قراردادشان آمده و رقم‌های آن نیز متفاوت است. در واقع آفر‌های قرارداد بازیکنان که مربوط به بازی‌های آسیایی است، همین پاداشی است که به آنها پرداخت شده و مبلغی جداگانه به آنها پرداخت نشده است. شما در نظر بگیرید ما با پنجره بسته و با جدایی پنج بازیکن به مصاف حریفان سخت آسیایی خود رفتیم. در مرحله نیمه نهایی هم دیدید که حسین ماهینی و محمد انصاری را هم در اختیار نداشتیم و کتف کامیابی‌نیا هم مدام از جا در می‌رفت. در حقیقت با حمیدرضا طاهرخانی و آدام همتی‌ها السد را در قطر بردیم که کار بسیار ارزشمندی بود. منتقدان به این قضیه نباید شرایط وقت ما را فراموش کنند. اگر من به آن شکل به بازیکنان انگیزه نمی‌دادم، قطعاً به فینال نمی‌رفتیم. چرا این فصل که این همه بازیکن داشتیم حتی از گروه‌مان صعود نکردیم؟! شما ببینید اگر همین فصل پرسپولیس راهی فینال آسیا شده بود و جام را بالای سر می‌برد مبلغ شش میلیون دلار پاداش می‌گرفت. این رقم حدود ۱۰۰ میلیارد می‌شود و با این پول می‌شد هزینه کل فصل را درآورد، کاری که در زمان مدیریت من انجام شد و پاداش‌های آسیایی خیلی از مشکلات مالی را حل می‌کرد.

پاداش‌های آسیایی تنها درآمد باشگاه جدا از اسپانسر بود
وی راجع به مشکلات مالی پرسپولیس در زمان مدیریتش در این باشگاه نیز عنوان کرد: حتی یک ریال هم از جایی به پرسپولیس کمک نمی‌شد. حق پخش تلویزیونی باشگاه را نداده و نمی‌دهند. بابت تبلیغات هم یک ریال به پرسپولیس نمی‌دهند. خیلی‌ جاها از نام و بزرگی پرسپولیس بیشترین استفاده مالی را می‌برند، بدون اینکه یک ریال به این باشگاه پرداخت کنند. حق کپی رایت هم رعایت نمی‌شود و تولیدی‌های البسه و وسایل ورزشی در منطقه منیریه تهران تمام وسایل خود را به نام پرسپولیس تولید کرده و کلی درآمدزایی دارند. ما غیر از اسپانسرمان از کجا می‌توانستیم درآمدزایی داشته باشیم، جز اینکه باید انگیزه بین بازیکنان ایجاد می‌کردیم تا در لیگ قهرمانان بدرخشند و در کنارش باشگاه بتواند با استفاده پاداش‌هایی آسیایی درآمدزایی داشته باشد؟ مطمئن باشید اگر انگیزه لازم را در بین بازیکنان ایجاد نمی‌کردیم آنها علاقه‌ای به بازی کردن در مسابقات آسیایی نداشتند و به همان قهرمانی لیگ بسنده می‌کردند. در همه جای دنیا به این شکل است و باشگاه بابت رقابت‌های بین‌المللی پاداش‌های خوبی را به بازیکنان و مربیان خود پرداخت می‌کنند.

دریغ از یک حبه قند 
مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود اعضای هیئت مدیره پرسپولیس در زمان مدیریت او مصوب کردند که به هر یک از اعضا از جمله مدیریت باشگاه مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان پاداش تعلق بگیرد، اما وزیر ورزش با این موضوع مخالفت کرده است، یادآور شد: اگر اعضای هیئت مدیره از جمله خود من یک حبه قند از باشگاه به‌عنوان پاداش آسیایی گرفته‌ایم، بیایند اعلام کنند و آبروی ما را ببرند! اصلاً چنین چیزی در هیئت مدیره مصوب نشد و مطرح شدن این شایعه به هدف تخریب ماست. من یک سؤال از شما دارم. آیا حق مدیرعامل نبود به مانند دیگر اعضای تیم بابت فینالیت شدن پرسپولیس پاداش بگیرد؟ غیر از این است که مدیرعامل بیشتر از همه تلاش می‌کند و زحمت می‌کشد؟ با این حال من یک ریال هم پاداش نگرفتم. حتی در سفرهایی که همراه تیم بودم نیز حق مأموریتم پرداخت نشد. شما خودتان مرا می‌شناسید و می‌دانید که در تمام دوران مدیریتم در پرسپولیس با ماشین شخصی خود کارهای باشگاه را انجام می‌دادم. انصاف نیست به مسائلی پرداخته شود که اصلاً واقعیت ندارد.

۷۸۰ هزار دلار از قرارداد برانکو زمان مدیریت من پرداخت شد
گرشاسبی در ارتباط با اظهارات اخیر ایرج عرب مبنی بر اینکه ۵۰۰ هزار یورو از طلب برانکو مربوط به مدیریت قبل از او بوده است, خاطرنشان کرد: زمانی هم که من مدیریت باشگاه پرسپولیس را بر عهده گرفتم مبلغ ۷۸۰ هزار دلار از قرارداد برانکو باقی مانده بود که به وی پرداخت شد. آیا باید می‌گفتم که پرداخت این پول به من مربوط نیست؟! مگر آقایان پول برانکو را از جیب‌شان داده‌اند؟ کلاً دو میلیون دلار پاداش لیگ قهرمانان و  نزدیک به ۷۰۰، ۸۰۰ هزار دلار هم از فیفا بابت حضور چند ملی‌پوش در جام جهانی بعد از مدیریت من به باشگاه پرسپولیس رسید. طبیعی است که هزینه‌های باشگاه باید از همین پول‌ها پرداخت شود. خودِ عرب که معاون مالی من بوده است و در جریان همه چیز قرار دارد. او خوب می‌داند که من از زمانی که آمدم بیش از ۳۰ میلیارد تومان فقط بدهی‌های تاریخ باشگاه را که روی هم انباشته شده بود، پرداخت کردم. غیر از این بود که آن همه پرونده را بستیم؟

برانکو فصل پیش هم می‌خواست برود اما نه به خاطر پول
وی همچنین راجع به اینکه چرا برانکو با وجود خیلی از مشکلاتی که فصل پیش در پرسپولیس داشت و حتی طلبش هم سنگین‌تر بود حرفی از جدایی نزد، اما در پایان این فصل او حتی تا یکقدمی نیمکت الاهلی عربستان هم پیش رفت و ضرب‌الاجل برای مدیریت فعلی باشگاه پرسپولیس برای پرداخت طلبش تعیین کرده است، گفت: این سؤال را باید از خود برانکو بپرسید. برانکو در پایان فصل پیش اصلاً صحبت مالی با من نداشت و فقط گفت الان که ۱۲ بازیکن تیم آزاد هستند و بخواهند از تیم بروند با کدام بازیکنان وارد مسابقات شویم در حالی که از جذب بازیکن هم محروم هستیم؟ او چند پیشنهاد خوب هم داشت و چیزی نمانده بود تصمیم به جدایی بگیرد، اما تلاش کردیم بازیکنان را راضی به ماندن کنیم و دیدید غیر از مهدی طارمی که خودمان او را فروختیم چهار بازیکن جدا شدند و هفت نفر دیگر قراردادشان را تمدید کردند. برانکو راضی شد که بماند، اما خواست بندی در قراردادش بیاید مبنی بر اینکه هر زمان که پیشنهاد خیلی خوب داشت با پرداخت مبلغی قراردادش را با پرسپولیس فسخ و راهی تیم دیگری شود که ما قبول نکردیم. در حال حاضر هم چنین بندی در قراردادش نیست و او فقط در صورتی که پول را در زمان‌های تعیین شده دریافت نکند می‌تواند جدا شود.

برانکو می‌ماند
گرشاسبی در پایان با بیان اینکه برانکو در پرسپولیس خواهد ماند، عنوان کرد: نظر من این است که برانکو با توجه به علاقه شدیدی که به پرسپولیس  و هواداران دارد به باشگاه تخفیف می‌دهد و می‌ماند. البته این دلیل نمی‌شود که حق و حقوق او پرداخت نشود، بلکه باید از زحماتش تقدیر و پول وی را تمام و کمال پرداخت کنند.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

4 Responses to “گرشاسبی: با طاهرخانی و همتی فینالیست شدیم اما با این همه بازیکن از گروه صعود نکردند!/ پاداش آسیایی من یک حبه قند هم نبود”

 1. محمد گفت:

  ۵

  ۰

  در جواب حمیدرضا: ما از داوری شانسی نیاوردیم. فقط داوری منصفانه بود

 2. ضیا گفت:

  ۳

  ۰

  اقای عرب ،جان زن و بچه هات اگر نمیتونی اگر توانش رو نداری اگر مجبوری هواداران را فریب بدهی استعفا واقعی بده ، نه استعفای سوری مثل دفعه قبل .اجازه بده یکی مثل گرشاسبی بیاد که در دوران خودش هم پول ژوره را داد هم با برانکو تمدید کرد هم اینهمه بازیکن خوب جذب کرد با وجود پنجره بسته. زور که نیست اینکاره نیستی . درضمن مگر روزی که مدیرعامل شدی دلار و یورو همین نرخ نبود ؟ چرا مدیریت رو قبول کردی که حالا بشینی بهانه نرخ ارز را همه جا فریاد بزنی؟ مگر نرخ ارز برای استقلال فرق داره که دوبرابر ما بازیکن و مربی خارجی گرفت و داره میگیره؟ البته که فرقی نداره مدیریتمون فرق داره اونها مدیرشون دلسوز هواداران هست و عرضه داره ولی شما بیخیالی مهم نیست سر تیم و هواداران چه بیاد. نفرین هواداران دامن خودت و خانواده ات را خواهد گرفت اگر تیم تضعیف شود و برانکو برنگردد

 3. سامان گفت:

  ۱۳

  ۰

  درود بر مدیر سالم و پاکدست و لایق گرشاسبی عزیز و امیدوارم عرب دست ار رژه رفتن رو اعصاب هواداران برداره و کمی صادق باشه

 4. حمید رضاgh گفت:

  ۹

  ۷

  شما مدیر عامل تیم بودین زحمت کشیدین، محترم هستین، ولی میخوام بگم الان وقت این حرفا نیست، تازه در نظر بگیرید سالی که تو آسیا صعود کردیم از بابت داوری شانس هایی داشتیم، ولی امثال کلاً بخاطر داوری در آسیاحذف شدیم.

آمار بازدید:

بازدید امروز: 24335 بازدید

بازدید دیروز: 49013 بازدید

بازدید کل : 12939862 بازدید

افراد آنلاین: 10 نفر