شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۴:۳۱
تبلیغ داخلی

تبلیغات

تبلیغات

 |  ۸/ آبان/ ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
  |   نظرات: ۸ نظر
1,824 نفر بازدید

یک بام و دو هوا در برخورد با قلعه نویی و رفقا / “مصونیت‌های خاص” و تداوم تبعیض‌های انضباطی در فوتبال!

پرسپولیس نیوز: هیچ یک از نهادهای انضباطی و حقوقی و حتی مسوولان فدراسیون فوتبال بعد از گذشت یک هفته از اظهارات تند سرمربی سپاهان، هیچ واکنشی به این اظهارات نداشته‌اند، اتفاقی که در موارد مشابه در فصل جاری لیگ درباره افراد دیگر واکنش‌های آنی و قاطع انضباطی را به همراه داشته است.

پس از اظهارات عجیب امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پس از بازی با سایپا که با تعجب اهالی فوتبال همراه شد و حتی عذرخواهی چند باره این مربی را هم در بر داشت و او به اشتباهش در بیان آن کلمات اذعان کرد اما تاکنون هیچ یک از نهادهای انضباطی فدراسیون فوتبال درباره این اظهارات سرمربی سپاهان هیچ واکنشی نشان نداده‌اند، این اتفاق در حالی است که کمیته انضباطی تاکنون بارها به عنوان نهاد متولی در این قبیل مسائل با آرای شبانه خود اقدام به مقابله با اظهارات و رفتارهای خارج از چارچوب افراد فوتبالی‌ کرده است.

در حالی که تصور بر این بود که کمیته انضباطی بعد از تعطیلات ابتدای هفته جاری، حکم یا اطلاعیه موقتی درباره سرمربی سپاهان صادر کند این اتفاق تاکنون رخ نداده تا مهر تاییدی بر نظریه احتمال سکوت در برابر تیم‌ها و مربیانی خاص پررنگ‌تر از قبل شود.

ایسنا برای پیگیری این موضوع و پرسش درباره چرایی سکوت کمیته انضباطی با اسماعیل حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی تماس گرفت که او با پاسخ‌های متناقض خود، “شائبه سکوت” و دلایل مبهم این سکوت درباره افراد و تیم‌های خاص را قوت بخشد.

او در واکنش به اینکه آیا اقدامی در برابر اظهارات امیر قلعه‌نویی خواهند داشت یا خیر، گفت: کمیته اخلاق به این موضوع رسیدگی می‌کند.

این اظهارنظر حسن‌زاده درحالی است که طبق اساسنامه جدید کمیته انضباطی، این قبیل موارد به کمیته انضباطی محول شده و بارها این کمیته به صحبت‌های مربیان در کمیته انضباطی رسیدگی کرده‌ است.

حسن زاده در باره این کمیته انضباطی قصدی برای ورودبه این موضوع ندارد؟ تاکید کرد که “چنین حرفی نزده‌ام” اما در عین حال توپ را باردیگر در زمین کمیته اخلاق انداخت.

وی در ادامه در واکنش به شائبه عدم ورود این کمیته به اظهارات امیر قلعه‌نویی، پاسخ به این موضوع را به سایت فدراسیون فوتبال ارجاع داد و گفت: سایت فدراسیون فوتبال پاسخ تمام سوالات را می‌دهد.

او در ادامه با بیان اینکه در مکان مناسبی نیست، از پاسخ به سوالات بیشتر در این باره خودداری کرد.

مراجعه به سایت فدراسیون فوتبال هم فایده‌ای ندارد چرا که آخرین مطلب این فدراسیون درباره امیر قلعه‌نویی به نخستین روزهای شهریور باز می‌گردد و در این سایت هیچ واکنشی به اظهارات اخیر امیر قلعه‌نویی وجود ندارد.

البته حسن‌زاده که داعیه “ورود با اقتدار به بی‌اخلاقی ها و بی‌انضباطی‌های فوتبال در فصل جاری را دارد” در این گفت‌وگو تلویحا عدم ورود کمیته انضباطی به موضوع اظهارات سرمربی سپاهان را تایید کرده است.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در حالی از رسیدگی عادلانه به همه تخلفات فوتبالی شانه خالی می‌کند که کمتر از سه ماه قبل گفته بود: “کمیته انضباطی به واسطه استفاده از ظرفیت‌های کامل آیین‌نامه از دانه درشت‌ها هم نمی‌گذرد و خواهند دید که چطور قاطع و سریع برخورد می‌کنیم. اگر روزی این اتفاق نیافتاد و قول‌مان عملی نشد، با شرافت کامل می‌گویم به این دلایل از سمت فعلی استعفاء می‌دهم.”

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

8 Responses to “یک بام و دو هوا در برخورد با قلعه نویی و رفقا / “مصونیت‌های خاص” و تداوم تبعیض‌های انضباطی در فوتبال!”

 1. فواد گفت:

  ۰

  ۰

  عکس این پست فطرت زشت خاطرروگذاشتین ک چی؟؟؟چندش ابلیس

 2. مهدوی گفت:

  ۰

  ۰

  مگر شکایت استقلال اصلا جوهرش خشک شده بود که کمیته انظباطی بیانیه داد؟؟؟؟!!!!
  جل الخالق …. شاید هم شکایت توی همون کمیته انظباطی تنظیم شد..کمیته انظباطی یک شیفت شب داره که برای رای دادن علیه پرسپولیسه …

 3. 666666 گفت:

  ۰

  ۰

  خدا شاهده از همون سال اول مربی گریش که تو استقلال اهواز بود اگه اشتباه نکنم از این بی صفت متنفر بودم اخه این چقدر چندش اوره هم قیافش هم اخلاقش اون موقع که با مافیا گری و جمع کردن کل بازیکنای تاپ ایران تو تیمش هر سال جام میگرفت از خدا خواستم که من یه روز روزگار سیاه این مردکو ببینم که خدا رو شکر این چند ساله خوب دیدم مخصوصا پارسال که دوگانه سوزش کردیم.

 4. یه پرسپولیس یه بهبهان گفت:

  ۰

  ۰

  میگن شکایت خدارونمیشه ازخداکرد.شکایت حرامزاده رو هم نمیشه از حرامزاده کرد.اینا دوتاشون حرومزاده هستن.ازتمام هواداران میخوام اگه حکمی علیه کالدرون که حرف حق زده بده،بایدمیلیونی بهش حمله کنیم تااستعفا نداده ساکت ننشینیم.چون اگه جلو ظلم ساکت بشینی ناتوانی وبیعرضه بودنت رونشون میده.پس همه یکصدا
  حرامزاده حیا کن کمیته رورها کن.زنده با پرسپولیس و پرسپولیسی متمدن

 5. Ali F 6 گفت:

  ۰

  ۰

  دیدید گفتم با اولین نتیجه بد قلعه نویی دهن بستش بار میشه فعلا داره از همه چیز تعریف میکنه؟ بنده خدا کالدرون مگه حرف بدی زد؟ گفت دوست دارم اگر تیمم میبازه فوتبالی باشه نه شبیه بازی استقلال که طور دیگه و با اشتباهات داوری بردن، مگه غیر اینه ی گل سالم و ۳تا پنالتی واسه پارس گرفته نشده؟

 6. کامران گفت:

  ۰

  ۰

  روزی که علی جباری فسیل و هادی طباطبایی و قلعه نوعی و فتحی علیه پرسپولیس حرف زدن همه خفه خون گرفته بودن اما الان که کالدرون علیه کیسه حرف زده همه رسانه های حرومزاده به کادرون هجمه وارد میکنن. واقعا بیطرف بودن در رسانه های ورزشی این مملکت اصلا معنا نداره

 7. sajad گفت:

  ۰

  ۰

  به والله قسم همینو جماق عثمان میکنیم و میگیریم دستمون و به محض اینکه بخان حکمی علیه بدن با همین چماق مثل سگ میزنیم تو سر و کله این فوتبال فاسد و ریاکارانه

 8. محمد گفت:

  ۰

  ۰

  تنهاکسی که جواب این وخوب میده وهرچندوقتریکبارحالش ومیگیره مایلی کهن. حسابی ازش میترسه پارسال چقدرقشنگ جواب دادگفت کسی داره صحبت ازمهندسی نتایج میکنه که خودش تواین کاردکتری داره فک کنم حاجی مایلی دوباره بایدیه حالی بهش بده.

آمار بازدید:

بازدید امروز: 16618 بازدید

بازدید دیروز: 54608 بازدید

بازدید کل : 21010493 بازدید

افراد آنلاین: 2 نفر