در آستانه آغاز فصل جدید لیگ برتر، چهره‌هایی در ادوار قبلی این رقابت‌ها رکورددار هستند.

بیشترین گل زده، عنوان آقای گل، پیرترین و جوان‌ترین بازیکنان تاریخ ادوار گذشته لیگ برتر به چهره‌های سرشناسی در فوتبال ایران اختصاص یافته است.

این رکوردداران را مرور کنید:

غلامرضا عنایتی بازیکن سابق صبای قم، سپاهان اصفهان، استقلال، ابومسلم مشهد و… با به ثمر رساندن 147 گل در 358 بازی بیشترین گل زده بیست و دوره لیگ برتر را در اختیار دارد.

اما بیشترین گل زده، در تمام ادوار لیگ کشورمان را فرشاد پیوس، بازیکن سابق پرسپولیس با به ثمر رساندن 212 گل در اختیار دارد. این در حالی است که بیشترین گل زده در یک فصل را رضا نوروزی بازیکن فولاد با زدن 24 گل به نام خود ثبت کرده است.

غلامرضا عنایتی، با کسب سه عنوان آقای گلی در تیم‌های (ابومسلم مشهد یک بار، استقلال تهران 2 بار) رکوردار این عنوان است. مهدی طارمی و کریم انصاری‌فرد هم با کسب دو عنوان آقای گلی در پشت سر او قرار دارند. جالب است بدانید پرسپولیس تنها تیمی است که در 3 فصل متوالی بازیکنان آن توانستند توسط طارمی و علیپور آقای گل لیگ برتر شوند.

پدر برزگ‌های لیگ برتری

سهراب بختیاری زاده بازیکن سابق استقلال خوزستان که سابقه بازی در تیم‌های صبای قم، فولاد خوزستان، استقلال تهران و… را دارد، در سن 41 سالگی با پیراهن استقلال خوزستان از دنیای فوتبال خداحافظی کرد، پیرترین بازیکن ادوار لیگ تا الان لقب گرفت. سید جلال حسینی و غلامرضا عنایتی بازیکنانی بودند که می‌توانستند به عنوان پیرترین بازیکن ادوار لیگ لقب بگیرند اما آنها در سن 40 سالگی کفش‌هایشان را آویختند. عنوان پیرترین بازیکن حال حاضر فوتبال کشورمان هم به محمد رضا خلعتبری با 39 سال بازیکن آلومینیوم اراک تعلق دارد.

جوان‌ترین بازیکن لیگ برتر کیست؟

محمد غلامین جوانترین بازیکن تاریخ لیگ برتر است، که اولین دوره لیگ برتر، در سن 15 سالگی که هنوز 15سال 10ماه 15 روزش بود، اولین بازی رسمی خود را برای ملوان مقابل سپاهان انجام داد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)