بازیکن پیشین پرسپولیس می‌گوید: پرسپولیس با توجه به ساختار و روند منطقی که در جذب بازیکن داشت این نوید را می‌دهد که شاهد عملکرد خوب و موفقی از پرسپولیس در آسیا باشیم اما صحبت از قهرمانی نامفهوم است.

فرزاد آشوبی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از وضعیت نقل‌وانتقالات پرسپولیس اظهار کرد: به اعتقاد من نقل‌وانتقالات صورت گرفته در پرسپولیس یکی از اصولی‌ترین و منطقی‌ترین شکل‌های ممکن بود که ضمن حفظ شاکله قبلی خود، در پست‌هایی که نیاز به تقویت داشت بازیکنان خوبی را جذب کرد و مهاجمان خوبی دارد. هرچند به نظر می‌رسد که این تیم نیاز به یک مهاجم قوی و تمام کننده دارد. همچنین اگر بحث حضور میلاد سرلک و یک دروازه‌بان خوب دیگر نیز در پرسپولیس لحاظ شود، امسال تیم قوی و سطح بالایی خواهد داشت.
بازگشت به عقب درست نیست

وی درباره کار بیرانوند و این که آیا فسخ قراردادش با پرسپولیس درست بود یا خیر؟ افزود: بازگشت به عقب درست نیست و نباید دوباره به این مساله دامن زد. بیرانوند بهترین دروازه‌بان حال حاضر فوتبال ایران است و پرسپولیس با حفظ این بازیکن موفق شد اعتماد به نقس بالایی به سایر بازیکنان و کادر فنی بدهد.

بازیکن پیشین پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که پرسپولیس در کنار گولسیانی و مرتضی پور علی گنجی، کنعانی‌زادگان را هم جذب کرده است، آیا حضور این سه مدافع می‌تواند به پرسپولیس کمک کند؟ اظهار کرد: پرسپولیس قرار است در ۳ جام مبارزه کند و در هر پست باید ۲ بازیکن باکیفیت و خوبی داشته باشد. بنابراین حضور ۳ مدافع خوب میانی دست مربی را باز می‌گذارد تا بهترین ترکیب را در هر بازی داشته باشد و تصور نمی‌کنم با حضور این ۳ مدافع دیگر نیاز به جذب مدافع میانی دیگری باشد.

آشوبی درباره جدایی کمال کامیانی نیا و سیامک نعمتی از پرسپولیس افزود: هر دو از بازیکنان با تکنیک و سطح بالایی هستند که طی سال‌ها حضور در پرسپولیس عملکرد خوب و موفقی داشتند. به هر صورت طبیعت و جبر فوتبال این گونه رقم خورد. باید قدردان آن‌ها بود و فضای دوستانه‌ای برای جدایی این دو بازیکن ایجاد شود.

نوید روزهای خوب در آسیا

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا فکر می‌کنید پرسپولیس می‌تواند قهرمان آسیا شود؟ خاطرنشان کرد: صحبت در این زمینه سخت است. مسابقات آسیایی شرایط متفاوتی دارد و باید با گروه‌های قوی‌تر از تیم‌ها و بازیکنان روبرو شد. البته با توجه به ساختار و روند منطقی‌ای که پرسپولیس در جذب بازیکن داشت، این نوید را می‌دهد که شاهد عملکرد خوب و موفقی از پرسپولیس در آسیا باشیم. به هر جهت صحبت از قهرمانی نامفهوم است و مهم آن است که پرسپولیس بتواند بازی خوب و باکیفیت خود را در آسیا تکرار کند.

بازیکن پیشین پرسپولیس در پایان در پاسخ به این سوال که این روزها در نقل و انتقالات شاهد پرداخت ارقام عجیبی به بازیکنان هستیم، نظرتان در این خصوص چیست؟ تصریح کرد: مشکلی در این زمینه وجود ندارد. اگر باشگاهی هزینه‌های خود را درست کنترل و مدیریت و به تعهدات خود به موقع عمل کند هیج محدودیتی برای عقد قراردادهای سنگین ایجاد نمی‌شود. بحث این است که منابع به چه شکلی تامین می‌شود. باید فوتبال را رها کرد و اجازه بدهیم که از طریق حق پخش و تبلیغات درآمدزایی داشته باشد. همان طور که در فوتبال حرفه‌ای دنیا تعریف شده است. در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی، افزایش قیمت بازیکنان نیز طبیعی است، باید اجازه دهیم که فوتبال خودش تنفس کند و باشگاه‌ها نیز از طریق منابع و درآمد واقعی خود هزینه کنند تا ارقام بازیکنان کنترل شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)