بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس توضیحاتی در خصوص دلایل اُفت سرخپوشان در فصل جاری و نیازهای این تیم برای فصل آینده ارائه کرد.

فرزاد آشوبی در گفت‌و‌گو با تسنیم درباره شرایط پرسپولیس اظهار داشت: کاملاً واضح است که پرسپولیس مسیر سخت و دشواری را باید طی کند. البته باید امیدوار بود و با تمرکز و تلاش بزرگ، امیدها را زنده نگه داشت و چشم به لغزش حریف داشت. اتفاقی که بعید نیست رخ دهد و پرسپولیس باید شش هفته آینده با تمام توان وارد زمین شود.

وی در واکنش به این موضوع که به نظر می‌رسد پرسپولیس در فصل جاری انسجام چند فصل اخیر را نداشته و دلیل این اتفاق چیست، گفت: این موضوع باید در چند بخش بررسی شود؛ چون تمام اتفاقات زنجیروار به هم متصل است. اول اینکه پرسپولیس در ابتدای فصل بازیکنان خوب و تأثیرگذاری را از دست داد. در جذب بازیکن هم با توجه به بسته بودن پنجره نقل‌و‌انتقالاتی و مشکلات دیگر، نفراتی که جذب شدند نتوانستند کیفیت خودشان را نشان دهند. بازیکنان خارجی هم از انتظارات فاصله داشتند. به همه این اتفاقات تغییرات مدیریتی را هم اضافه کنید. برخی مشکلات و دلزدگی‌ها نیز باعث شد تا گل‌محمدی دو سه بار در طول فصل استعفا کند؛ این‌ها همه مسائلی است که تمرکز و انرژی را از یک تیم می‌گیرد.

«یکی از تفاوت‌های مهم پرسپولیس در فصل جاری عملکرد ضعیف خریدهای جدید این تیم بود». بازیکن پیشین پرسپولیس در واکنش به طرح این موضوع عنوان کرد: خریدهای داخلی پرسپولیس همه بازیکنان خوبی بودند، اما این نکته را در نظر بگیرید که در ابتدای فصل سه بازیکن کم‌نظیر از پرسپولیس جدا شدند. پُر کردن جای خالی آنها خیلی سخت است. نوراللهی، کنعانی‌زادگان و مغانلو فوق‌العاده بودند. نوراللهی نقش رابط را در میانه زمین بازی می‌کرد و سیستم پرسپولیس با او کامل می‌شد. رضا اسدی که جذب شد بازیکن بسیار خوبی است و در نیم‌فصل دوم عملکرد خوبی در پرسپولیس داشت، اما به طور کلی سبک و استایل بازی او با نوراللهی متفاوت است. در مورد بازیکنان خارجی با توجه به محدودیت بودجه‌ای که وجود دارد طبیعتاً انتخاب‌ها محدود می‌شود. به جز وحدت هنانوف که باتوجه به سنش می‌تواند در آینده بازیکن مفیدی باشد، دو بازیکن دیگر (صفروف و تمیروف) خوب نیستند.

آشوبی درباره اینکه در فصل جاری قرارداد ۱۰ بازیکن پرسپولیس به اتمام می‌رسد و هنوز تکلیف تمدید قرارداد بازیکنانی مانند سرلک، ترابی و چندین بازیکن تأثیرگذار دیگر مشخص نیست، گفت: بحث تمدید قرارداد الان نباید پیگیری شود و این یک ضعف بزرگ است. وقتی می‌دانید قرارداد بازیکن آخر فصل به پایان می‌رسد، باید یک سال زودتر با او وارد مذاکره شوید. این روش درست و حرفه‌ای نیست که در انتهای فصل و در شرایط نابرابر بازیکن و باشگاه روبه‌روی هم بنشینند. باشگاه باید خیلی زودتر به دنبال این مسائل باشد.

وی درباره نقاط ضعف پرسپولیس که باید برای فصل آینده ترمیم شود، گفت: تک به تک در مورد بازیکنان صحبت نمی‌کنم، اما به نظرم پرسپولیس در هر چهار نقطه زمین؛ یعنی دروازه‌بان، دفاع، هافبک و مهاجم نیاز به تقویت دارد. این تیم به بازیکنانی متناسب با روش و تاکتیک کادرفنی نیاز دارد و باید در هر چهار پُست هم بازیکنانی بزرگ و با کیفیت بالا جذب شوند. بازیکن با کیفیت بالا؛ نه صرفاً اسم و رسم‌دار!

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)