پرسپولیس نیوز : کارشناس فوتبال ایران گفت: سپاهان مقابل پرسپولیس مجدداً همان روش بازی قبل را به کار خواهد گرفت و با این کار سطح بازی را پایین خواهد آورد.

فرزداد آشوبی در مورد دیدار حساس سپاهان و پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی که فردا (چهارشنبه) در اصفهان برگزار خواهد شد گفت: بدون توجه با جایگاهی که دو تیم در جدول رقابت‌های لیگ کسب کردند این بازی شرایطی کاملا متفاوت دارد و من امیدوارم تقابل این دو تیم به مانند بازی برگشت آنها در لیگ نباشد. چرا که سطح آن مسابقه بسیار پایین بود و انتظارمان این است دو تیم اول و دوم لیگ دیدار تماشاگر پسندو جذاب را به نمایش بگذارند.

وی سیستم بازی سپاهان را دلیل کیفیت تقابلی قبلی دو تیم عنوان کرد و افزود: قلعه‌نویی در بازی قبل سعی کرد تیمش را به یک بازی بسته و دلخوش روی ضربات ایستگاهی وارد میدان کند و همین مسئله کار را برای پرسپولیس برای ایجاد موقعیت گلزنی بسیار سخت کرد و کلا سطح بازی هم خیلی پایین آمد. به احتمال خیلی زیاد سپاهان باز هم با همین روش مقابل پرسپولیس بازی خواهد کرد چرا که این تیم می‌داند پرسپولیس از لحاظ تاکتیکی تیم بسیار خوبی است و اگر قرار باشد تهاجمی بازی کند غافلگیر خواهد شد. سپاهان خیلی از بازی‌های این فصل خود را روی استفاده مناسب از ضربات ایستگاهی و اوت دستی برد و به نوعی استفاده درست از این ضربات نقطه قوت این تیم محسوب می‌شود. به این خاطر پرسپولیس باید در خط دفاع بسیار محتاط باشد.

آشوبی با تاکید بر اینکه پرسپولیس مقابل تیم‌هایی که بسته بازی می‌کنند به مشکل خورده است یادآور شد: ایجاد موقیعت مقابل تیم‌هایی که با نفرات زیادی دفاع می‌کنند قاعدتا خیلی سخت است و برای مقابل با این تاکتیک دفاعی نیاز است که شما تمرینات زیادی را پشت سر بگذارید. کاری که فکر می‌کنم پرسپولیس خیلی آن را تمرین نمی‌کند و بیشتر سعی دارد بر اساس تاکتیک همیشگی خود روی دروازه حریفان دفاعی‌اش خطرساز شود. در چنین شرایطی خیلی مهم است که شما از تک موقعیت‌های خود استفاده کنید. کاری که پرسپولیس باید انجام دهد. مطمئنا نفرات تهاجمی پرسپولیس در بازی فردا شاید یک یا دو موقعیت نصیب‌شان شود که باید نهایت استفاده را از آن ببرند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)