بازیکن سابق سرخابی‌های پایتخت با اشاره به نتایج تیم‌ها در نیم فصل اول رقابت‌های لیگ برتر گفت: تیمی که می خواهد قهرمان شود نباید در نیم فصل از این عنوان استفاده کند چرا که «سَم» است.

فرزاد آشوبی در گفتگو با مهر با اشاره به نتایج دور رفت رقابت‌های لیگ برتر که با قهرمانی پرسپولیس همراه بود، گفت: سطح کیفی بازی‌های پرسپولیس به مراتب بالاتر از سایر تیم‌ها بوده است. مهمترین مؤلفه پرسپولیس انعطاف تاکتیکی این تیم برای هر پیشامدی است که هیچکس فکرش را نمی‌کرد.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره تغییرات ساختاری این تیم افزود: فلسفه یحیی گل محمدی تغییر نکرده است بلکه او شناخت کامل از داشته‌های خود در لیست بازیکنان تیم دارد. عملکرد مجموعه تیمی پرسپولیس شایستگی آنها برای صدرنشینی در پایان نیم فصل را نشان داد.

گل محمدی با استفاده از همین دیدگاه می‌تواند تیمش را بدون داشتن مهاجم به ۵ گل در یک بازی برساند. هنر یک مربی استفاده از جزئیات فنی یک بازیکن است.

وی در خصوص اینکه آیا این تیم دور برگشت را هم بدون مهاجم تخصصی آغاز می‌کند گفت: تمرینات بازیکنان بیشتر از هر آیتم دیگری به کادر فنی پرسپولیس کمک می‌کند تا برای انتخاب ترکیب اصلی تصمیم گیری کند. فکر می‌کنم انگیزه‌های تیمی پرسپولیس مثل گذشته شده است و بازیکنان به خوبی می‌دانند برای حضور در ترکیب باید بهترین خود باشند. گل محمدی نیز فارغ از هر اسمی با استفاده از بازیکنانی مثل محمد عمری و سینا اسدبیگی نشان داده است با کسی تعارف ندارد و اتحاد تیمی برایش حرف اول را می‌زند.

آشوبی درباره رقابت تیم‌های بالای جدول برای کسب قهرمانی فصل جاری تصریح کرد: اگر کسی بخواهد مسیر انحرافی را برود باید به قهرمانی زودهنگام در لیگ برتر فکر کند. وقتی نصف بازی‌ها باقی مانده است صحبت از کسب قهرمانی «سم» است.

او در پایان خاطرنشان کرد: ثبات نیمکت‌های فنی لیگ برتر کمک زیادی به پیشرفت تیم‌ها خواهد کرد. فکر می‌کنم فشار روی مربیان در لیگ برتر ایران بسیار زیاد است. مدیران باشگاه‌ها باید نتیجه گیری را کنار بگذارند و هر یکی از باشگاه‌ها با تعیین استراتژی مشخص برای جایگاه خود در جدول هدف گذاری کنند. تغییر متوالی نیمکت هیچ کمکی به پیشرفت فنی بازیکنان و در نهایت فوتبال ایران نمی‌کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)