پرسپپولیس نیوز: رییس سازمان خصوصی‌سازی توضیحاتی را درباره نحوه فروش و شرایط خریداران دو باشگاه مطرح پایتخت ارائه کرد.

علی اشرف عبدالله پوری‌حسینی، رییس سازمان خصوصی‌سازی درباره دو باشگاه پرسپولیس و استقلال اظهار کرد: اگر توقف در مزایده چهارم این دو باشگاه به معنای شکست باشد، امیدواریم این بار این شکست اتفاق نیفتد. از نظر ما البته شکست نبود و توقف به این معنا بود که افراد صاحب صلاحیتی برای خرید این دو باشگاه جلو نمی‌آمدند. متاسفانه افراد صاحب اهل جلو نمی‌آمدند. احساس این است که عزیزان صاحب اهل و منابع مالی، اکنون آمادگی دارند و امیدواریم تجربه تلخ سه سال گذشته تکرار نشود. کار سختی نیست و خودمان از آن مسائل سنگینی ساخته‌ایم. ان‌شاءالله این مورد هم انجام می‌پذیرد و فوتبال ایران پیشرفت شایانی داشته باشد.

پوری حسینی در گفت‌وگو با شبکه خبر سیما همچنین درباره شرایط واگذاری این دو باشگاه اذعان کرد: من صلاحیت گفتن این شرطها را ندارم و هیات واگذاری باید آن را بیان کند. ما یکسری اهلیت عمومی داریم که نباید ممنوع‌المعامله باشد، بدهکار بانکی نباشد و در قراردادهای قبلی خودش با سازمان خصوصی‌سازی بد عهدی نکرده باشد. غیر از این اگر هیات واگذاری، شرط دیگری برای خریداران معین و تصویب کند، در آگهی خواهیم آورد. همان طور که در سال ۹۴ سه شرط دیگر را برای خرید استقلال و پرسپولیس آوردیم که متاسفانه مراجعین محترم بعضی از آن شرایط را دارا نبودند. اگر قرار باشد شرطی اضافه شود، هیات به ما می‌گوید و ما آن را در آگهی‌ها به اطلاع می‌رسانیم. فرصت یک یا دو هفته‌ای به صاحب‌نظران محترم داده‌ایم که آن‌ها را برای فروش این دو باشگاه مد نظر قرار دهیم. فکر می‌کنیم آگهی فروش این دو باشگاه اواخر بهمن یا اسفند منتشر خواهد شد و تا آن زمان قیمت‌گذاری این دو باشگاه انجام می‌شود. تلاش می‌کنیم وعده سلطانی‌فر را که گفته بود تا پایان سال، کار فروش این دو باشگاه انجام می‌شود، عملی کنیم.

او اضافه کرد: تا آخرین لحظه که در بسته می‌شود و پاکت‌ها داده می‌شوند، نمی‌دانیم چه کسی پاکت داده است و بعد از پایان زمان مقرر شده مشخص می‌شود، چه کسانی متقاضی این دو باشگاه هستند. مثلا بعد از باز شدن پاکت‌ها استعلام تقاضاکنندگان گرفته می‌شود و مشخص می‌شود که شخصی که خود را بدهکار بانکی نمی‌داند، ۱۰۰ میلیون چک برگشت خورده دارد. امیدوارم مزایده شیرینی داشته باشیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)