داوران مردودی باید در مهرماه در کلاس پیش فصل داوران لیگ دو تست مجدد بدهند.

صبح سه شنبه کلاس داوران پیش فصل ۳۰_۱۴۰۲ لیگ برتر فوتبال ایران برگزار شد‌. از ساعت ۱۷ نیز داوران و کمک داوران در تست‌های آمادگی جسمانی شرکت کردند.

پس از تست کمک داوران نوبت به تست گیری از داوران رسید. محمد حسین زاهدی فر، سعید رحیمی مقدم ، حمید حاج ملک، روح الله شریفی، سعاد وفا پیشه، مهدی اوجاقی و علی صفایی نیز از داورانی بودند که در تست رد شدند.

همچنین اشکان خورشیدی به دلیل مصدومیت نتوانست در این تست شرکت کند و او نیز در تست‌ها رد شد.

در ابتدا حدود ۵۷ کمک داور شرکت کننده در تست شرکت کردند که از میان آنها نفراتی مثل مهرداد نجفی، ولی کاووسی، اسماعیل احمدی، وحید سیفی، امیر سلطانی، سید امیر قاسمی، یوسف مغروری رد شدند.

خداداد افشاریان درمورد تست داوران پیش فصل، اظهار داشت: به هر صورت باید پیش از شروع فصل از داوران تست امادگی جسمانی‌گرفتیم. این همیشه یک اصل بوده و هست. از ساعت ۱۷ امروز این تست‌ها را شروع کردیم. ۱۴ نفر یعنی ۷ داور و ۷ کمک داور تست‌ها را با موفقیت پشت سر نگذاشتند که خودم از این موضوع خیلی ناراحت هستم.

وی افزود: برخی از این دوستان را بیشتر لازم داشتیم. برخی داوران نیز مصدوم هستند. این اتفاقات کار را برای ما سخت کرده است. اشکان خورشیدی مصدوم است.

رئیس کمیته داوران درمورد داوران مردود شده در این تست، عنوان کرد: محمد حسین زاهدی فر، سعید رحیمی مقدم ، حمید حاج ملک، روح الله شریفی، سعاد وفا پیشه، مهدی اوجاقی و علی صفایی تست‌ها را پاس نکردند. با هیچکس هم مماشات نکردیم. بدون این عزیزان لیگ را شروع می‌کنیم و در ادامه نفرات مردودی و مصدوم باید در تست‌های لیگ دو کشور شرکت کنند و امیدواریم آنجا با عزت به مسابقات بازگردند.

افشاریان تاکید کرد: شاید بین دوستان نفراتی باشند که ۳ بار متوالی در تست‌ها مردود شده باشند و عملا دیگر در داوری نیستند. باید آمار دربیاوریم. در مصوبه اخیر اعلام کردیم که اگر داوری سه بار رد شود، دیگر در خدمتش نیستیم. امیدواریم همه چیز ختم به خیر شود تا در خدمد دوستان در لیگ باشیم.

وی با اشاره به استارت انفجاری عباس راکی و خط بطلان کشیدن این داور به شایعات نسبت به ناآمادگی‌اش گفت: عباس داور باهوشی است و دیدید در شرایطی که با هیچکس مماشات نکردیم تست‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشت. ناگفته نماند بدنش کیلوهای اضافی دارد که امیدواریم این مشکل را حل کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)