در طول تاریخ لیگ برتر استقلال فرصت گرفتن ۴ جام قهرمانی دیگر را هم داشت ولی آن را تقدیم رقیب سنتی کرد.

پرسپولیس با ۹ قهرمانی در تاریخ لیگ برتر، پرافتخارترین تیم این رقابت‌ها به حساب می‌آید و اختلاف فاحشی با سایر تیم‌های لیگ دارد. استقلال به عنوان رقیب سنتی و همیشگی قرمزها در لیگ برتر با کسب ۴ عنوان قهرمانی در رده سوم تیم‌های پرافتخار لیگ برتر قرار دارد. استقلال در طول سال‌های اخیر فرصت قهرمانی در ۴ دوره دیگر لیگ برتر را هم داشتند ولی فرصت سوزی کردند و خودشان جام قهرمانی لیگ برتر را تقدیم پرسپولیس کردند. در لیگ اول استقلال با یک مساوی در انزلی قهرمان می‌شد ولی آبی‌ها مقابل ملوان شکست خوردند تا پرسپولیس با برد مقابل فجرسپاسی قهرمان اولین دوره لیگ برتر شود.

مورد بعدی در لیگ هجدهم اتفاق افتاد. استقلال با شفر دربی را باخت ولی باز هم با توجه به تساوی پرسپولیس مقابل سپاهان فرصت داشت تا با پیروزی مقابل پدیده به صدر جدول برسد. یحیی گل محمدی سرمربی وقت پدیده موفق شد استقلال را در مشهد شکست دهد تا راه برای قهرمانی پرسپولیس هموار شود.

مورد سوم به لیگ بیست و دوم برمی‌گردد. پرسپولیس تیم سوم جدول بود و دربی برگشت به نوعی فینال لیگ محسوب می‌شد و این پرسپولیس بود که با تک گل آل کثیر استقلال را شکست داد و با توجه توقف سپاهان مقابل ملوان موفق شد به صدر جدول برسد و در نهایت هم قهرمان لیگ شود. آخرین مورد به همین امسال و لیگ بیست و سوم برمی‌گردد. جایی که استقلال هفته‌ها صدرنشین بود و می‌توانست با پیروزی مقابل نساجی صدرنشین بماند ولی توقف شاگردان نکونام در قائمشهر باعث شد تا پرسپولیس صدرنشین شود و در نهایت هم جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)