پرسپولیس نیوز: مدیر تیم فوتبال امید ایران، گفت: بازی کردن بازیکنان تیم امید در باشگاه‌هایشان اهمیت زیادی دارد و دیروز شاهد پیشرفت این گروه از بازیکنان بودیم.

حمید استیلی پس از نخستین بازی تیم امید ایران برابر سوریه گفت: شاهد بازی بسیار خوب و پرفشاری از جانب هر دو تیم بودیم که هم از نظر نمایش و عملکرد بازیکنان ما و هم از نظر نتیجه راضی کننده بود.

وی افزود:در بازی ما مقابل سوریه شاهد دو اتفاق حائز اهمیت بودیم‌، اول اینکه روی ضربات ایستگاهی عملکرد قابل قبولی داشتیم و به همین شکل موفق به گلزنی شدیم و دوم اینکه از نظر آمادگی جسمانی توان خودمان را به خوبی نشان دادیم. در جنگ‌های تن به تن موفق عمل کردیم و دوندگی بسیار بالایی داشتیم. طبق آمار در نیمه اول این بازی بازیکنان ما دوندگی بالای ۵ کیلومتر را ثبت کردند که این آمار درخشان و بسیار خوبی است. البته قطعا نقاط ضعفی هم وجود داشته که مورد توجه کادر فنی قرار می‌گیرد و برای رفع این موارد اقدام می‌کنند.

مدیر تیم فوتبال امید ایران همچنین، گفت: مسئله بازی کردن بازیکنان تیم امید در باشگاه‌های خودشان اهمیت زیادی دارد. ما در این بازی شاهد بودیم نفراتی که در باشگاه خودشان فرصت بازی کردن پیدا می‌کنند پیشرفت چشمگیری داشتند و البته از سوی دیگر نفراتی که فرصت کافی پیدا نمی‌کنند طبیعتا افت می‌‌کنند. مثلا بازیکنی مثل محمدرضا آزادی که زننده گل اول ما بود در باشگاه خودش می‌تواند ثمربخش باشد و به تراکتورسازی کمک کند. یا مسلمی پور و سایر نفراتی که توانایی‌های خودشان را نشان داده‌اند. قائدی و طاهرخانی هم باید در باشگاه‌های خودشان به کار گرفته شوند که این اتفاق بسیار مفید و خوبی است. با این وجود انجام همین مسابقات بین المللی با حریفان قدرتمند هم تاثیرگذار است و به پیشرفت بازیکنان کمک می‌کند. در واقع هر یک بازی از سویی تجربه و کیفیت بازیکن را بالا می برد و از سویی کادر فنی ما را به خواسته ها و اهدافشان نزدیک تر می‌کند.همچنین باید به عملکرد امید نورافکن در این بازی اشاره کنم که نشان داد به عنوان کاپیتان تیم در نقش یک رهبر عملکرد بسیار خوبی داشت و به واقع تیم را داخل زمین بسیار خوب هدایت می کرد.

استیلی در خصوص نمایش تیم سوریه در این بازی نیز اظهار داشت: ما شناخت خوبی از فوتبال سوریه داریم و می‌دانیم که آنها همیشه با تعصب و تلاش زیادی بازی می‌کنند. در این مسابقه هم شاهد بودیم که سوریه تلاش زیادی کرد تا مقابل ما مقاومت کند اما عملکرد و دوندگی بچه‌های ما اجازه نمی‌داد که بازی سوری‌ها شکل بگیرد. در هر صورت به عقیده من سوریه همیشه حریف سرسخت و قابل احترامی است. با این وجود مسابقه بسیار خوب و مفیدی برگزار شد و امیدواریم در بازی بعدی هم شاهد چنین بازی نزدیکی باشیم و کادر فنی ما بتواند از این موقعیت مناسب برای شناسایی نقاط ضعف و قوت و بررسی عملکرد بازیکنان استفاده کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)