پرسپولیس نیوز : رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت:‌در دیدار استقلال و پرسپولیس پنالتی برای سرخ‌پوشان تهرانی رخ نداد.

فریدون اصفهانیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد نحوه قضاوت علیرضا فغانی در دربی ۸۶ پایتخت گفت: با توجه به حساسیت بالایی که بازی داشت تیم داوری به خوبی بازی را قضاوت کرد و اشتباه تأثیرگذاری را از داوران ندیدیم. شاید اشتباهات کوچکی رخ داد اما داور هیچ تأثیری در نتیجه بازی نداشت.

وی در مورد برخورد توپ به دست مدافع استقلال در محوطه جریمه گفت:‌ آن صحنه پنالتی نبود زیرا مدافع استقلال به صورت عمدی به توپ ضربه نزد و توپ غیرمنتظره به دستش خورد ضمن اینکه دست او هم در حالت غیرطبیعی نبود. به همین دلیل این برخورد توپ به دست پنالتی نبود.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در مورد اینکه برانکو مدعی است دو پنالتی برای پرسپولیس در دربی گرفته نشده است، گفت: ما به نظر سرمربی پرسپولیس احترام می‌گذاریم اما در دربی پنالتی برای پرسپولیس رخ نداد و در صحنه دیگر این بازی هم دو بازیکن به صورت عادی تنه به تنه شدند.

اصفهانیان در مورد حضور یک داور اضافه در شروع بازی دربی در زمین مسابقه و با ارائه یک بنر اعتراضی گفت: واقعاً از دیدن صحنه تعجب کردم و متحیر شدم. زیرا گاهی اوقات برای اینکه خود ما مسئولین وارد ورزشگاه شویم با هزار مشکل مواجه می‌شویم و مشخص نیست این داور چگونه هفت خوان رستم را رد کرده و وارد زمین مسابقه شده است. واقعاً نمی‌دانم چه کسی اجازه داده که او خیلی راحت به زمین بازی بیاید و بنری بگیرید و بگوید که به من که داوری ملی هستم اعتماد کنید ممکن است در آینده در صورت سخت‌گیری نکردن مشکلات دیگری ایجاد شود. به نظر من این آقای داور باید پاسخگوی رفتار زشتش باشد.

وی در مورد اینکه حضور اینفانتینیو را در ایران چطور ارزیابی می‌کند، گفت: حضور رئیس فیفا در کشورمان بسیار خوب بودو نشانگر آن است که کشور ما یک کشور امن است خودش هم اعلام کرد که از حضور در کشوری که این همه به فوتبال علاقه‌مندند افتخار می‌کند. حضور ایشان خط بطلانی بر حرف‌های برخی بدخواهان بود که می‌خواستند ایران را به گونه‌ای دیگر جلو بدهند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در مورد پرتاب ترقه در جریان بازی گفت: ای کاش آن ترقه در حضور رئیس فیفا پرتاب نمی‌شد. رئیس فیفا با دست به این ترقه اشاره کرد. به هر حال بازی خوبی برگزار ش.

اصفهانیان در مورد اشاره به اینفانتینیو به حق پخش تلویزیونی گفت: اقتصاد فوتبال جهان به حق پخش تلویزیونی وابسته است ما از صداوسیما انتظار داریم همانطور که بابت تولید ساخت سریال به تهیه‌کنندگان پول پرداخت می‌شود حق فوتبال را هم بدهند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)