امیرحسین اصلانیان مهاجم سابق پرسپولیس می‌گوید: از مدیران باشگاه پرسپولیس خواهش می کنم که فروارد ضعیف نخرند چرا که نخریدن چنین بازیکنانی بهتر از خریدن آنهاست.

خرید مهاجم خارجی برای پرسپولیس تبدیل به یک معضل پیچیده در این باشگاه پرطرفدار شده است. امیرحسین اصلانیان مهاجم سابق پرسپولیس در این رابطه می‌گوید: متأسفانه شنیدم مدیران باشگاه پرسپولیس به خاطر ۳۰۰ هزار دلار خرید یورگن لوکادیا را بر هم زدند که نباید این معامله به هم می‌خورد.

او ادامه می‌دهد: این مهاجم در لیگ هلند و تیم بوخوم بازی کرده و از کیفیت بالایی برخوردار است. چرا این معامله به خاطر ۳۰۰ هزار دلار برهم می‌خورد؟ مدیریت باشگاه پرسپولیس باید این مسئله را در نظر می‌گرفت که به جای دو مهاجم بی کیفیت خارجی، این فوروارد هلندی را می‌خرید که سابقه روشنی هم در گلزنی دارد.

پیشکسوت پرسپولیس خطاب به مدیران باشگاه پرسپولیس می‌گوید: لطفا و خواهشا مهاجم بُنجل و بی کیفیت خارجی نخرید. از مدیران باشگاه پرسپولیس خواهش می‌کنم که فروارد ضعیف نخرند چرا که نخریدن چنین بازیکنانی بهتر از خریدن آنهاست. ما تجربه تلخی در پرسپولیس از خرید مهاجمانی مثل دی کارمو، جونیوربراندائو یا تادئو و … داریم. بنابراین نباید این تجارب تلخ تکرار شود.

مهاجم سال‌های نه چندان دور پرسپولیس خاطرنشان می‌کند: پرسپولیس تیم بزرگ و پرطرفداری است. در این تیم مهاجمان بزرگی مثل مرحوم همایون بهزادی، ناصرمحمدخانی، فرشاد پیوس، کریم باوی، علی دایی، ادموند بزیک …و مهدی طارمی توپ زده‌اند که این یکی الان ستاره پورتو در اروپاست. بنابراین مهاجمی‌هم که به پرسپولیس می‌آید باید ششدانگ و گلزن باشد.

اصلانیان تأکید می‌کند: طبیعی است مهاجم گلزن آن هم از نوع خارجی زیر یک میلیون دلار دستمزد نمی‌گیرد و باید این موضوع را دوستان در مذاکرات یا بودجه خود لحاظ کنند. شما در همین حاشیه خلیج فارس می‌بینید برخی باشگاه‌ها بیش از ۱۰ میلیون دلار هم برای خرید مهاجم گلزن هزینه می‌کنند. بنابراین پیدا کردن یا خریدن مهاجم ۲۰۰ هزار دلاری کمکی به پرسپولیس یا هر تیم ایرانی دیگری نخواهد کرد. مهاجم ارزان قیمت نمی‌تواند باری از روی دوش پرسپولیس برداشته یا جور خط حمله این تیم را بکشد.

مهاجم سابق پرسپولیس در خصوص رقیبان این فصل این تیم می‌گوید: استقلال که همیشه رقیب پرسپولیس بوده و خواهد بود. جدای از استقلال می‌توان به سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان اشاره کرد که با خریدهای بزرگ و مناسب خود را تقویت کرده‌اند. گل گهر و مس رفسنجان هم تیم‌های خوبی هستند اما به نظر من پرسپولیس شانس اول قهرمانی است به شرط آن که وارد بحران ملی نشود.

اصلانیان همچنین ادامه می‌دهد: من شنیدم برخی وعده‌ها به بازیکنان هنوز عملی نشده است. مشکل مالی البته همیشه بوده اما امیدوارم این موضوع مدیریت شود. تیم پرستاره باید نظم مالی داشته باشد و اگر خللی در این موضوع ایجاد شود، با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.

او درخصوص اولین بازی در اصفهان برابر ذوب آهن تصریح می‌کند: بازی در اصفهان در سال‌های اخیر برای پرسپولیس کمی‌سخت تر از گذشته شده است. ذوب آهن تیم با شخصیتی است که با مهدی تارتار سخت می‌بازد و بازی با پرسپولیس هم به آنها انگیزه می‌دهد. هرچند پرسپولیس همیشه پرسپولیس است و مدعی اصلی قهرمانی. من فکر می‌کنم در این دیدار با اختلاف یک یا دو گل به برتری خواهیم رسید.

اصلانیان درپایان ضمن اشاره به محرومیت سرمربی پرسپولیس یادآور می‌شود: تا جایی که خواندم در حکم محرومیت دو جلسه ای یحیی گل محمدی آمده است که این رأی جای اعتراض دارد. امیدوارم مسئولان حقوقی باشگاه پرسپولیس لایحه محکمی‌به کمیته استیناف ارائه دهند تا محرومیت سرمربی تیم بخشیده شود. غیبت یحیی گل محمدی می‌تواند روی بازیکنان و تیم تأثیربگذارد و انتظار می‌رود اقدام مسئولان باشگاه و دفاع خوب از سرمربی تیم، این حکم اولیه را بشکند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)