امیر اصلانیان، مهاجم اسبق پرسپولیس بعد از رسیدن پرسپولیس به صدر، نسخه جدیدی را برای باقی ماندن تیم قرمزپوش پایتخت در صدر و ادامه این راه تا قهرمانی می‌پیچد.

پرسپولیس این هفته موفق به پیروزی در یکی از مهم‌ترین دربی‌های چند سال اخیر شد و با توجه به توقف سپاهان صدر جدول را تصاحب کرد. شاگردان یحیی گل‌محمدی پس از شکست مقاب سپاهان در ورزشگاه آزادی روند بسیار خوبی داشته‌اند و و حالا در فاصله سه هفته مانده تا پایان فصل شانس زیادی برای کسب عنوان قهرمانی دارند.

سرخپوشان همچنین در جام حذفی هم حضور دارند و هفته آینده باید در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف گل‌گهر بروند که پس از جدایی امیر قلعه‌نویی شرایط چندان خوبی نداشته و نتایج مناسبی کسب نکرده است. پرسپولیس در صورت پیروزی مقابل گل‌گهر شانس خود را برای فتح یک دوگانه داخلی حفظ خواهد کرد و حتی ممکن است در جام حذفی هم دوباره به مصاف استقلال برود.

امیرحسین اصلانیان، مهاجم سال‌های نه‌چندان دور پرسپولیس در خصوص برد ارزشمند این تیم در دربی و دیدار با گل‌گهر صحبت کرده که در ادامه می‌خوانید:

در رابطه با تغییر معادلات قهرمانی بعد از نتیجه‌ای که در دربی و بازی سپاهان مقابل ملوان رقم خورد چه تحلیلی دارید؟
در دربی بازی خوب و حساب‌ شده‌ای را از پرسپولیس دیدیم. بازی که خیلی زیبا نبود اما مهم این بود که پرسپولیس برنده شود و سه امتیاز را بگیرد و برنده باشد که ‌خوشبختانه به این مهم رسید. چون مساوی دربی فقط به سود سپاهان بود از این رو پرسپولیس کار خودش را به بهترین نحو ممکن انجام داد تا با نتیجه‌ای که در بازی سپاهان مقابل ملوان رقم خورد، پرسپولیس دوباره به صدر برسد و حالا همه چیز به نتایج خودش در سه بازی آینده‌اش بستگی داشته باشد.
رمز و راز برنده شدن پرسپولیس در دربی 100 چه بود؟
استقلال بدترین بازی فصل خودش را در دربی برگشت انجام داد و به نظرم هیچ طرح و برنامه مشخصی برای حمله کردن نداشت و بازیکنانش هم سردرگم بودند تا در دربی که کم موقعیت بود پرسپولیس برنده شود و یحیی که در 10 دربی اخیرش باختی نداشته عملاً در دربی بهتر عمل کند و در تقابل اندیشه‌ها و تاکتیک‌ها مقابل ساپینتو برنده شود.
در رابطه با عملکرد مهاجمان پرسپولیس در دربی 100 چه صحبتی دارید؟
در نیمه اول کار خاصی را از مهاجمان پرسپولیس ندیدم اما در نیمه دوم با تغییراتی که سرمربی پرسپولیس در تیمش لحاظ کرد، عیسی در یک صحنه عالی عمل کرد و با فریب مدافع مستقیمش با بیرون پای راستش سر توپ بزند و بعد از آن هم با ضربه‌ای خوب توپ را درون دروازه رقیب قرار دهد تا مرد موفق میدان باشد. مهاجمی که وقتی از یک فرصتش گل می‌سازد حتماً مهاجم خوبی است و در کارش موفق عمل کرده.

برای سه بازی حساس باقی‌مانده پرسپولیس در لیگ چگونه فکر می‌کنید؟
من فکر می‌کنم جنگ قهرمانی تا هفته آخر ادامه خواهد داشت و پرسپولیس باید در تمام بازی‌هایش برنده باشد تا به چیزی که مد نظرش است دست یابد. در این بین وقتی بازی‌ها این قدر حساس شده که سپاهان مقابل خیل هوادارانش امتیاز از دست می‌دهد، به نظرم پرسپولیس باید در هر بازی‌اش زود به گل برسد و در نهایت تا دقیقه 30 گل اولش را به حریف بزند تا فشار روانی از روی تیم برداشته شود و در دو سوم باقی مانده زمان بازی به دنبال زدن گل‌های بعدی و در پایان اداره بازی باشد. با بازی به بازی پیش رفتن و به کار بردن این فرمول تا هفته پایانی حتماً پرسپولیس باید پیش برود تا به قهرمانی برسد.
در رابطه با بازی پرسپولیس مقابل گل‌گهر در جام حذفی چه صحبتی دارید؟
بازی در روز کاری است و ای کاش بازی در روز تعطیل برگزار می‌شد تا همه هواداران پرسپولیس بتوانند در ورزشگاه آزادی حضور داشته باشند و الان وقت حمایت است و با همان شوری که هواداران در دربی حاضر شدند باید در مقابل گل‌گهر و سایر بازی‌های پرسپولیس در ورزشگاه حاضر شوند و از تیم محبوبشان حمایت کنند. چون در مقطع فعلی پرسپولیس بیشتر از هر چیزی به حمایت هوادارانش برای پیروزی و ان‌شاءالله رسیدن به قهرمانی نیاز دارد. پرسپولیس به لحاظ روحی روانی بالاست و با همان روش بازی دربی و آنالیز قوی مانند بازی دربی حتماً پرسپولیس می‌تواند از سد گل‌گهر بگذرد.
برگ برنده پرسپولیس در دربی 100 چه بود؟
آنالیز قوی و استفاده از موقعیت و تعویض‌های خوب و اداره کردن بازی تا پایان دربی، خصوصاً بعد از به گل رسیدن پرسپولیس رمز پیروزی پرسپولیس بود تا یحیی با بستن کناره‌ها در روزی که استقلال هیچ برنامه‌ای برای قهرمانی نداشت به پیروزی با ارزشی برسد.
در جام حذفی هم احتمال رویارویی پرسپولیس و استقلال وجود دارد در این رابطه چه صحبتی دارید؟
آن دیدار یک بازی دیگر است و شرایط متفاوتی برای دو تیم وجود دارد. از این رو باید صبر کرد تا تفکرات دو مربی را در آن دیدار مشاهده کنیم.
به نظرتان داوری بازی دربی مشکل داشت چه بسا که بعضی از بازیکنان و کادر رقیب اعتقاد داشتند که باید وقت‌های بیشتری برای وقت‌های تلف شده محاسبه می‌شد؟
داوری هیچ مشکلی نداشت و به نظرم اگر داور 5 دقیقه هم بیشتر وقت تلف شده می‌گرفت استقلال برنده نمی‌شد چون طرح و برنامه‌ای نداشت.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)