پرسپولیس نیوز: باشگاه پرسپولیس بابت افشای قرارداد بازیکنان این تیم در حمایت از آنها بیانیه ای را صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: باشگاه پرسپولیس متاسف است عده‌ای که به مبالغ قراردادها و پرداختی‌های فصل گذشته دسترسی داشته‌اند با انتشار میزان پرداختی فصل گذشته و طرح ادعاهای غلط مبنی بر تسویه صد در صدی در آستانه دربی به حواشی دامن زده و موجب رنجش بازیکنان تیم شده‌اند و دیشب نیز در اقدامی فرافکنانه با دادن اطلاعات جدید به همان رسانه اقدام‌ به انتشار مبالغ قرارداد و پرداختی‌ها کرده‌ اما نگفته‌اند سرخ‌ها چه میزان طلب دارند.از نگاه باشگاه و جامعه فوتبال آپشن‌های قرارداد هم جزیی لاینفک از تعهدات یک باشگاه به بازیکنان است و عدم‌ پرداخت آنها یعنی بدهی به بازیکن.

عدم ‌تسویه مطالبات فصل قبل سرخ‌های افتخارآفرین به رغم دبل قهرمانی آنها در فصل گذشته که به واسطه قهرمانی‌های قبل از آن به سختی و زحمت فراوان حاصل شده مایه شرمندگی باشگاه نزد بازیکنان ‌است و تاسف بار است که عده‌ای با دادن اطلاعات ناقص به یک رسانه در آستانه دربی دست به اقداماتی زده‌اند که حاشیه ساز شده است. این نوع اطلاع رسانی به واسطه اینکه میزان بدهی‌ها اعلام‌ نشده و بعضا ایراداتی دارد به منزله تلاش برای تخریب بازیکنان تلقی می‌شود نه شفاف سازی.

مدیریت کنونی باشگاه تاکید دارد چنین اقداماتی به واسطه ذکر نکردن میزان مطالبات آپشن‌های قرارداد به منزله تخریب بازیکنان زحمت کش و حاشیه سازی برای تیم تلقی شده و باشگاه در قبال آن نه تنها سکوت نکرده بلکه اقدامات لازم و برخی شفاف سازی‌ها را بعد از دربی انجام ‌خواهد داد.

باشگاه پرسپولیس متاسف است که برخی با این ادعاهای ناصحیح موجبات رنجش بازیکنان را فراهم ساخته اند. آنها باید بدانند سرخ های با غیرت که هفت قهرمانی متوالی را کسب کرده‌اند هرگز تخریب شدنی نیستند و در قلب‌ هواداران جای دارند و هواداران نیز خوب تشخیص می‌دهند این اقدامات با چه اهداف و نیتی صورت می‌گیرد.

مدیریت کنونی باشگاه که ۳۵ درصد از قراردادهای این فصل را پرداخت کرده در این شرایط اقتصادی با توجه به سه عامل بدهی‌های کلان سالهای گذشته و بویژه فصل قبل، صرف شدن بخشی از درآمدهای این فصل اسپانسرینگ و درآمدهای باشگاه در سازمان لیگ برای فصل گذشته و افرایش هزینه‌ها نتوانسته به تعهدات خود نسبت به بازیکنان و کادر فنی قبلی و کنونی عمل کند و همین مشکلات عاملی شده تا مطالبات فصل قبل سرخ‌ها هنوز تسویه نشده و فقط پاداش چهار برد به آنها پرداخت و بر خلاف قول و قرارها باشگاه نتواند در شروع نیم فصل دوم میزان پرداختی‌های این فصل را همچون ‌بسیاری از تیم‌‌ها به پنجاه درصد برساند و به همین دلیل هم مکرر از صبوری آنها تیم تقدیر و تشکر کرده است. افرادی هم که اطلاعات هدفمند و ناقص به این رسانه داده‌اند عملا اقدام ‌به تخریب بازیکنان کرده‌اند نه شفاف سازی‌. چرا باید مبالغ قراردادها منتشر شود؟ چرا میزان بدهی‌ها به بازیکنان اعلام نشده؟

اصول حرفه‌ای ایحاب می‌کند این رسانه هم با ذکر نقل قول ‌از افراد این ادعاها را منتشر نماید تا هر فردی که ادعایی را مطرح می‌کند پاسخگوی اظهارات خود باشد کما اینکه مدیرعامل باشگاه شفاف و صریح در قبال این ادعاها توضیحات لازمه را داده و تاکید کرده که تسویه با بازیکنان بابت فصل گذشته یک ادعای صد درصد کذب است و انتشار مبالغ قراردها و پرداختی ها بدون ذکر دقیق بدهی‌ها در آستانه دربی یک اقدام حاشیه ساز ‌است.

باشگاه تاکید می کند بیان برخی جزییات پرداختی‌ها به کاپیتان تیم‌ در روز تولدش یا دیگر بازیکنان که مطالباتی از فصل قبل دارند در حالی صورت گرفته که می‌بایست از زحمات سید جلال حسینی و سرخ ها که از ارکان ‌قهرمانی‌ها بوده‌اند تقدیر شود و این هجمه‌ها در آستانه دربی جای تاسف بسیار دارد.

باشگاه پرسپولیس اعلام ‌می‌دارد در پی رایزنی‌های انجام‌ شده روز چهارشنبه بخش دیگری از قراردادها را پرداخت می‌کند اما با این وجود باز هم‌ بابت مطالبات فصل قبل و پاداش بردهای این فصل دیونی به بازیکنان دارد و می‌کوشد صبوری و معرفت ستودنی آنها را جبران کند.

باشگاه به واسطه بدهی‌ها، پیش خور شدن درآمدها و افزایش هزینه‌ها در این شرایط اقتصادی با چالش‌های سنگینی مواجه است و روزهای بسیار بسیار سختی را در پیش رو خواهد داشت اما به همان‌ اندازه سخت تلاش خواهد شد تا بتوان مرحله به مرحله این چالش ها را مرتفع کرد.

در چنین شرایطی طرح ادعاهای غلط و حاشیه‌سازی علیه سرخ‌ها آن ‌هم در آستانه دربی اقدامی باور نکردنی است که متاسفانه برخی افرادی که به قراردادها و پرداختی‌های فصل قبل دسترسی داشته‌اند مرتکب شده و موجب ناراحتی بازیکنان تیم شده‌اند اما این اتفاقات هرگز نمی‌تواند همدلی‌ها را ‌‌از بین ببرد‌ و اتفاقا می‌تواند منجر به افزایش انگیزه های بازیکنان برای برتری در دربی شود‌ و میزان علاقه هواداران به بازیکنان‌ محبوب خود را بیشتر می‌کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)