پرسپولیس نیوز: کنفدراسیون فوتبال آسیا فهرست آن دسته از بازی‌های لیگ قهرمانان که در نتیجه شیوع بیماری کرونا در قاره کهن به زمان دیگری موکول خواهند شد را منتشر کرد.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) اعلام کرد که به دنبال برگزاری چند جلسه اضطراری با حضور نمایندگان فدراسیون‌های عضو و لیگ‌های آنها از هر دو منطقه غرب و شرق به منظور مدیریت مسابقات فوتبال قاره کهن پس از شیوع بیماری کرونا در سطح جهانی، آن دسته از بازی‌های تحت نظارت این سازمان را که دستور لغو‌شان صادر شده است، مشخص کرد.

ابتدا نمایندگان فدراسیون‌های عضو AFC در منطقه شرق آسیا در شهر کوالالامپور با یکدیگر ملاقات داشتند که این جلسه دقیقاً یک هفته پیش برگزار شد. سپس نمایندگان فدراسیون‌های منطقه غرب با یکدیگر تبادل‌نظر کردند که این اتفاق طی دو جلسه در روزهای ششم و هشتم ماه مارس رخ داد.

داتو ویندسور، دبیرکل AFC در این مورد گفت: شرایط موجود بی‌سابقه است و این بار بسیار چالش‌برانگیز، اما AFC در تلاش است تا اوضاع را مدیریت و کنترل کند که این شامل اعمال محدودیت‌های مختلف در زمینه سفر‌ها و در عین‌ حال تماس مداوم با فدراسیون‌های عضو، لیگ‌ها و باشگاه‌ها می‌شود. ما بابت حمایتی که از سوی تمامی سهامداران‌مان دریافت کرده‌‌ایم قدردان هستیم و این شامل شرکای تجاری و دارندگان حق پخش تلویریونی بازی‌ها می‌شود. هدف AFC حفاظت از جان و سلامت تمامی بازیکنان، مقامات و تماشاگران و حصول اطمینان از حفظ تمامیت مسابقات است.

AFC همچنین با فیفا هم در تعامل بوده تا تأثیر احتمال وضعیت موجود بر مسابقات ملی از جمله بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و انتخابی جام ملت‌های آسیای ۲۰۲۳ که قرار است در اواخر ماه مارس برگزار شوند، را ارزیابی کند. در نهایت تعدادی از مسابقات تحت نظارات قاره کهن لغو و به زمان دیگری موکول شده‌اند که فهرست آنها به شرح زیر است:

لیگ قهرمانان آسیا

هفته سوم مرحله گروهی (منطقه غرب)

دوم مارس ۲۰۲۰ (۱۳ اسفند)
گروه A

الوحده امارات – استقلال تهران
الاهلی عربستان – الشرطه عراق

گروه C
پرسپولیس تهران – التعاون عربستان
الدحیل قطر – الشارجه امارات

سوم مارس ۲۰۲۰

گروه B
الشباب امارات – شهر خودروی مشهد
الهلال عربستان – پاختارکور ازبکستان

گروه D
سپاهان اصفهان – النصر عربستان
العین امارات – السد قطر

هفته چهارم مرحله گروهی (منطقه غرب)

ششم آوریل (۱۸ فروردین ۱۳۹۹)

گروه D: النصر عربستان – سپاهان اصفهان

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)