بازیکن تیم ملی فوتبال ایران گفت: تمام هدف ما این است این جام جهانی برای ایران در تاریخ ثبت شود.

وحید امیری در نشست خبری امروز (شنبه) تیم ملی فوتبال در آستانه دیدار با انگلیس در بازی‌های جام جهانی 2022 قطر، اظهار داشت: خیلی خوشحالم برای دومین بار همراه تیم‌ ملی به‌عنوان بازیکن در جام جهانی حضور دارم و هدف همه ما این است تا این بازی‌ها در تاریخ ورزش ایران ثبت شود و بهترین نتایج را کسب کنیم.

وی درمورد اینکه آیا تیم ملی می‌تواند برای اولین بار از گروهش در جام جهانی صعود کند، گفت:‌ پیرو صحبت‌های سید حسین حسینی باید به خانواده‌هایی که به تازگی عزیزان خود را از دست دادند، تسلیت بگویم. با توجه به شرایط خاص برگزاری این دوره جام جهانی، این پتانسیل را در خودمان می‌بینیم که بتوانیم در این مسابقات تاریخ‌سازی کنیم ولی کار خیلی سخت است.

هافبک تیم ملی تصریح کرد: در جام جهانی قبلی فرصت خیلی زیادی برای رسیدن به هارمونی و هماهنگی داشتیم تا بتوانیم در واقع تمام تلاش خود را از لحاظ بدنی و ذهنی به کار بگیریم اما جام جهانی قطر شرایط خیلی خاصی داشت. در زمان خیلی کوتاهی کنار همدیگر بودیم و به ویژه نفراتی که بیرون از ایران بازی می‌کردند خیلی کم در کنار ما بودند اما نقطه اتکای تیم ملی ایران همیشه اتحاد، همبستگی و تا پای جان برای سربلندی کشورمان جنگیدن بوده است. مطمئن باشید در این جام جهانی اتفاقات خیلی خوبی می‌افتد زیرا همه تیم با یکدیگر متحد هستند.

امیری اضافه کرد: کادرفنی و بازیکنان تلاش شبانه‌روزی دارند و ذهنیتی که در چند وقت گذشته داریم که به نظر من جام جهانی از یک سال گذشته برای تیم ملی ایران شروع شده است. نمی توانیم بگوییم جام جهانی برای ما از چند وقت اخیر آغاز شد. این ذهنیت به تمام بازیکنان القا شد که اتفاقات خیلی خوبی در این جام جهانی برای ایران می‌افتد.

وی درخصوص حس خود از صحبت‌های اخیر اینفانتینو درمورد اینکه ایران می‌تواند میزبان یک تورنمنت بین المللی باشد، عنوان کرد: خیلی خوشحالم اینفانتیو این حس را به کشور ما دارد. قطعا به عنوان یک ایرانی که عاشق فوتبال هستم و برای شروع مسابقات جام جهانی لحظه‌شماری می‌کنم از این قضیه استقبال می‌کنم و خیلی خوشحالم که رئیس فیفا این ایده و نظر را دارد و امیدوارم روزی این اتفاق بیفتد. مردم ایران با فوتبال زندگی می‌کنند. فوتبال در کشور ما شادی‌بخش است.

وی در پاسخ به سؤالی ‌مبنی بر اینکه بعد از مصدومیت سختی که داشته است چه انگیزه‌ای‌ باعث شد که توانست خودش را به کادر فنی تیم ملی تحمیل کند، گفت: واقعاً مصدومیت سختی داشتم، ولی خیلی تلاش کردم و امروز خوشحالم‌ به‌عنوان سرباز در تیم‌ ملی هستم. همه متحد هستیم تا یک جام جهانی‌ خوب را برای تیم ایران رقم بزنیم.

امیری درباره بازی اول تیم ملی مقابل انگلیس اظهار داشت: لیگ برتر انگلیس، بهترین لیگ دنیاست و بهترین بازیکنان دنیا هم آنجا هستند و این مسئله باعث می‌شود که پیشرفت کنند. آن چیزی که برای ایرانی‌ها باید بگویم، این است که مثل یک جنگجو تا لحظه آخر می‌جنگیم و این را روز بازی می‌بینید.

مدافع – هافبک تیم ملی فوتبال در پایان نسبت به سؤال خبرنگار انگلیسی که گفت «آیا می‌توانی در این جام صحنه لایی انداختن به پیکه را تکرار کنی یا خیر؟»، گفت: هر کاری که می‌کنیم در جهت موفقیت و ارتقای تیم است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)