مرجع خبری پرسپولیس : حکایت مدیریت عباس انصارى فرد در پرسپولیس، حکایت تصمیمات نافرجام و وعده هاى بى سرانجام و رویاهاى سوخته است. حکایت وعده هایى که حتى یکى از آن هم محقق نشده. از کسب ۳ جام صحبت نمى کنیم. از حفظ سهمیه در آسیا حرف نمى زنیم. از آسان ترین کار دنیا حرف مى زنیم. از انتخاب سرمربى، کارى که براى یک آدم قابل و کاردان، آسان ترین کار دنیاست. واقعاً عقد قرارداد با یک مربى۲ ماه طول مى کشد؟

برگردیم به عباس انصارى فرد. وقتى براى سومین بار به پرسپولیس برگشت، خوشحال شدیم. گفتیم کسى آمده که خوب یا بد، ختم مدیریت است و مى داند باید چطور کارش را پیش ببرد. با خود گفتیم او چون قبلاً هم در پرسپولیس حضور داشته مى تواند پرسپولیس را به خوبى اداره کند. با خود گفتیم بازگشت او براى سومین بار یک دلیل داشته و آن، قدرت بالاى او در تصمیم گیرى است. با خود گفتیم او به دلیل تجربه اى که دارد، مى تواند در مدت زمانى بسیار کوتاه، بهترین تصمیمات را اتخاذ کند. مثل اینکه اشتباه مى کردیم!

حکایت پرسپولیس عباس انصارى فرد، حکایت از دست دادن سرمایه است. این سرمایه هم فقط پول هاى باد آورده سازمان یا هدایتى نبود که با تصمیمات نادرست مدیرعامل پرسپولیس، آتش گرفت و خاکستر شد، از آن مهم تر «زمان» است که براى عباس انصارى فرد، کوچکترین اهمیتى ندارد. از حذف پرسپولیس در آسیا مدتى طولانى مى گذرد اما این تیم هنوز سرمربى ندارد. جالب اینجاست که شاهین پارس جنوبى که مرکب صعودش به لیگ برتر هنوز خشک نشده، سرمربى دارد و نفرات نسبتاً بهترى را جذب کرده. یادتان باشد که شاهین از نگاه عامه مردم، گزینه اول سقوط به حساب مى آمد. این را براى
نشان دادن عمق فاجعه در پرسپولیس نوشتیم. پرسپولیس با وجود داشتن

 قدمتى ۴۰ ساله و سابقه ۲ بار قهرمانى در لیگ حرفه اى و برخوردارى از نفرات بسیار باتجربه، هنوز در ظاهر از تیم ۱۸ لیگ برتر نیز عقب تر است… و این یعنى فاجعه!
•••
عباس انصارى فرد که به پرسپولیس برگشت، منتظر تصمیمات خوبش بودیم. او با حمایت نکردن از افشین پیروانى شروع کرد و بعد با انتخاب وینگادا سرمربى اخراجى تیم ملى اردن، دومین تصمیم غلط خویش را گرفت.بعد از آن انصارى فرد خود به یک جنگ داخلى در کادر فنى دامن زد و با کنار گذاشتن پیروانى و سعداوى و انداختن گناه این کار بر گردن وینگادا، آتشى را روشن کرد که تا یک هفته در رسانه ها بازتاب داشت. این قضیه اعتراف وینگادا مبنى بر اینکه در این قضیه هیچ دخالتى نداشته و برکنارى دستیاران، ایده خود انصارى فرد بوده، همه را شگفت زده کرد. تصمیم بعدى انصارى فرد ابقاى وینگادا در پرسپولیس بود. وینگادا ماند و در ۳ جام با پرسپولیس بدترین نتایج را گرفت. پرسپولیس تا پایان فصل با مربى پرتغالى ادامه داد و به هیچ جا نرسید تا ۱۰ میلیارد بودجه، به هدر برود!
•••
کارنامه عباس انصارى فرد، نامطلوب تر از آن بود که در تیم ماندنى شود اما ممانعت سازمان بازرسى کل کشور از بازگشت حبیب کاشانى باعث شد تا او «دم دست ترین» گزینه ممکن براى ادامه کار در پرسپولیس باشد. او ماند و شرایط امروز پرسپولیس را به وجود آمد. کریمى با این تیم هنوز ثبت نکرده، نورى و مازیار زارع جدا شده اند، محسن خلیلى به دنبال تیم دیگرى مى گردد و بازیکنان پایه پرسپولیس کوچکترین شانسى براى بازى در تیم بزرگسال خود ندارند!
•••
عباس انصارى فرد پس از ناکامى هاى به وجود آمده در فصل قبل، صراحتاً قول داد که خیلى زود بهترین تصمیمات را براى فصل جدید اتخاذ کند. او قول داد که کمک کند تا پرسپولیس با انتخاب بهترین ها، خود را براى آغازى مقتدرانه آماده کند. این اتفاق اما تا به امروز نیفتاده. ستاره هاى فصل نقل و انتقالات هیچ کدام به این تیم نیامده اند. پرسپولیس هیچ ملى پوشى را به خود اضافه نکرده. این تیم حتى یک بازیکن از تیم هاى پایه خود را به لیست بزرگسال اضافه نکرده. عباس انصارى فرد همچنین با تلف کردن وقت کار را به جایى رسانده که پرسپولیس در فاصله ۳ هفته مانده به آغاز لیگ برتر «سرمربى» ندارد!
•••
روال مدیریت باشگاه این است که مدیر اول کمیته یا سرمربى را انتخاب مى کند و بعدکادر فنى بسته مى شود و بعد باشگاه جذب نفرات جدید را با نظارت کادر فنى یا کمیته فنى آغاز مى کند. عباس انصارى فرد اما شیوه متفاوتى را انتخاب کرد. او ابتدا بازیکنان را جذب کرد، بعد به تشکیل کمیته فنى پرداخت و بعد دستیاران را به تیم اضافه کرد و بعد دوباره بازیکن گرفت و تا به امروز هم سرمربى را انتخاب نکرده است. نکته جالب کار اینجاست که شیوه کار او با شیوه کارى برادرش در باشگاه راه آهن شباهت کامل دارد. این ۲ برادر اول بازیکن جذب مى کنند و بعد سرمربى! کسى مى داند چرا؟!
•••
قرار بود حمید درخشان آغاز کننده پرسپولیس در فصل جدید باشد اما پرسپولیس آن قدر دست دست کرد که درخشان هم عطاى کار را به لقایش پرداخت و به پیکان رفت. وضعیت پرسپولیس ۸۹-۸۸ را باید اینگونه توصیف کرد. بدون سرمربى، آشفته از نظر ساختارى، نا آماده براى شروع مسابقات لیگ و محاصره شده توسط رقبایى که براى شکست دادن این تیم بسیار آماده و روى فرم هستند.
•••
عباس انصارى فرد از ۲ ماه پیش تا به امروز مشغول انتخاب سرمربى است. شاید اگر او قصد داشت در این مدت پاى پیاده به اروپا برود و آنجا شهر به شهر با مربیان مختلف مذاکره کند، تا به حال به نتیجه رسیده بود اما حیف که هنوز به سرانجامى نرسیده است! او براى چندمین بار طى یکماه اخیر وعده داده که ظرف امروز و فردا زحمت انتخاب سرمربى را مى کشد اما هیچ بعید نیست که این اتفاق امروز هم صورت نگیرد و پرسپولیس باز هم با بلاتکلیفى پیش برود. اینکه قرار است نام چه کسى از کلاه شعبده بازى عباس انصارى فرد بیرون بیاید، فعلاً نامشخص است با اینحال پرسپولیس حتى اگر امروز با حضور سرمربى خود استارت بزند هم یک ماه از بقیه عقب تر است.
•••
«عباس انصارى فرد» قطعاً در شطرنج مدیریت نمره خوبى نمى گیرد اما شطرنج را قطعاً خوب مى شناسد.او با سیاست هاى خود، پرسپولیس را در وضعیت «آچمز» قرار داده. بى نظمى موجود آنقدر بالاست که سازمان ریسک برکنارى مدیر را به خود نمى دهد چرا که کس دیگرى حاضر نیست این پرسپولیس درب و داغان را تحویل بگیرد! در حقیقت وقت تلف کردن هاى انصارى فرد باعث شده تا در پست هاى خود ماندنى شود هرچند سؤال اینجاست که آیا با شروع مسابقات و ثبت نتایج پرسپولیس که بعید است خوب باشد سازمان همچنان چشم هاى خود را روى این قضیه خواهد بست

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)