علی انصاریان بازیکن اسبق پرسپولیس و استقلال که لقب دربی باز را بهش دادند، از نبود هواداران در این دربی حساس می گوید.

به نقل از خبرورزشی، علی انصاریان مدافع پیشین تیم فوتبال پرسپولیس که یک فصل در استقلال هم سابقه بازی دارد، یکی از بازیکنانی است که لقب «دربی‌باز» به آن‌ها تعلق گرفته. البته او این روز‌ها سرگرم بازی در فیلمی به نام هولیا در کنار چند ستاره طنز سینمای کشور است، اما به دنبال فرصتی برای تماشای دیدار سرخابی‌ها در نیمه‌نهایی جام حذفی است، دیداری که روز چهارشنبه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. انصاریان در خصوص این بازی به ما گفت: «این دربی بنا به چند دلیل، هم جذاب است و هم حساس و البته می‌تواند بی‌نهایت زیبا باشد زیرا حتماً باید یک برنده معرفی شود. به عقیده من این بازی پتانسیل آن را دارد، یکی از بهترین دربی‌های تاریخ لقب بگیرد، چون هم پرسپولیس در اوج آمادگی است و ستاره‌های فراوانی دارد و هم استقلال توانسته به دوران اوج خود بازگردد. به همین علت فکر می‌کنم بازی جذاب و حساسی می‌شود و شرایطی خواهد داشت که همه اهالی فوتبال را درگیر خود کند. فقط حیف که هواداران دو تیم نیستند تا این بازی را جنجالی کنند. دربی بدون هوادار، شاید شبیه دربی نباشد، اما امیدوارم جذاب و دیدنی شود.»

مدافع پیشین سرخابی‌ها همچنین اضافه کرد: «بازیکنان پرسپولیس نشان دادند که شایسته این همه تعریف و تمجید هستند. آن‌ها عملکرد خیلی خوبی داشتند و من از تماشای برخی بازی‌های تیم و موفقیت‌هایی که در این فصل به دست آوردند، لذت بردم. امیدوارم در دربی هم با همین کیفیت ظاهر شوند تا بتوانیم یک بار دیگر به فینال برسیم. البته فراموش نکنیم که استقلال هم شرایط خوبی دارد و عبور از این تیم واقعاً سخت است ولی من فکر می‌کنم پرسپولیس بتواند از استقلال عبور کرده و به فینال برسد. بدون تردید برنده این دربی، قهرمان خواهد شد.»

از او پرسیدیم به نظرت چه کسانی ستاره دربی می‌شوند که این‌طور پاسخ داد: «به عقیده من بازیکنانی مثل شجاع خلیل‌زاده، کمال کامیابی‌نیا و علی علیپور می‌توانند از جمله ستاره‌های پرسپولیس باشند. همچنین پرسپولیس مهدی ترابی و وحید امیری را هم در اختیار دارد که هر کدام‌شان در یک لحظه می‌توانند کار را تمام کنند. البته باید مراقب ضد حمله‌های استقلال هم بود، چون آن‌ها هم یک مهاجم بسیار خوب و باکیفیت به نام دیاباته به همراه یک مهاجم ریزنقش به نام مهدی قایدی در اختیار دارند که آن‌ها هم پتانسیل بالایی برای تغییر نتیجه دارند.»

انصاریان در نهایت گفت: «تصور من این است که پرسپولیس از شانس بیشتری برای کسب پیروزی بهره می‌برد. با این حال هر دو مربی از دوستان من هستند. یحیی گل‌محمدی که همبازی من بوده و برایش آرزوی موفقیت می‌کنم. همچنین فرهاد مجیدی هم رفیق من به شمار می‌رود، اما چون خودم پرسپولیسی هستم، دوست دارم تیم محبوبم در این بازی هم برنده از زمین خارج شود. البته به همین خاطر فکر می‌کنم بازی با سایپا که امشب برگزار می‌شود برای پرسپولیسی‌ها زیاد مهم نیست و نیاز است گل‌محمدی طوری برنامه‌ریزی کند تا این بازی به دربی لطمه‌ای وارد نکند.»

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)