پرسپولیس نیوز: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: بعد از تبدیل برخی تهدیدها به فرصت و حل و فصل بحران‌ها تلاش می‌کنیم مشکلات مالی عدیده تیم را هم‌رفع کنیم و برنامه‌هایی در دستور کار داریم.

ما اکنون امیدواریم که پس از رفع یک مانع از رسمی شدن قراردادی جدید برای افزایش درآمدها خبر داده و بتوانیم جبران مافات کنیم ضمن‌اینکه هفته آتی به تیم پرداختی خواهیم داشت اما بطور کلی باشگاه علاوه بر تیم بدهی‌های سنگینی دارد و چالش‌های سختی خواهیم داشت.

محمدحسن انصاری‌فرد در گفت‌وگو با سایت باشگاه پرسپولیس، افزود: باشگاه مشکل مالی دارد و بروز این مشکلات علل مختلفی داشته. باشگاه با بدهی‌های سنگینی مواجه است که بزودی با احکام صادره بیشتر از قبل گریبانگیر باشگاه خواهد شد. بخشی از درآمدهای این فصل باشگاه هزینه شده و از طرفی هزینه‌های باشگاه نسبت به فصول گذشته افزایش داشته است.

او ادامه داد: زمانی که بنده مدیرعامل باشگاه شدم با شرایطی که گفتم کادر فنی و بازیکنان ریالی دریافتی‌ نداشتند.‌ این دریافتی را به ۳۵ درصد به تیم و پرداخت قسط اول کالدرون و همکارانش رسانده‌ایم تا در نیم‌فصل تیم در آرامش به کار خود ادامه دهد و‌ برخی بدهی های‌ قدیمی را هم پرداخت کرده ایم. متاسفانه اغلب بازیکنان ۱۰ تا ۳۵ درصد از فصل گذشته هم طلب دارند و بابت امسال نیز قرار بود در شروع مسابقات نیم‌فصل دوم پرداختی ها را به ۵۰ درصد برسانیم که این اتفاق متاسفانه با بهم خوردن برخی معادلات ما محقق نشد. بازیکنان تیم همکاری کرده‌اند و ما در تلاش هستیم که جبران مافات کنیم‌.

انصاری‌فرد گفت: بدون تعارف باید بگویم که روزها و جلسات چندین ساعته زیادی برای بازگشت کالدرون، جذب کادر فنی و بازیکن جدید و حل و فصل بحران های مربوط به لیگ قهرمانان وقت صرف کردیم. این انرژی باشگاه را گرفت. البته در کنار آن پیگیری‌های ما برای نتیجه دادن مباحث اقتصادی و درآمدزایی نیز ادامه داشت اما تمرکز اصلی ما روی مدیریت دیگر بحران ها بود و شکر خدا توانستیم این تهدیدها را‌ ضمن حل بحران در برخی موارد به فرصت تبدیل کنیم اما همین عملا موجب شد رایزنی‌های ما برای حل و فصل چالش‌های مالی و امور درآمدزا کمتر از میزانی باشد که می‌توانست تاثیرگذارتر باشد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تأکید کرد: اکنون از کارگزار برند و همینطور اپلیکیشن باشگاه رونمایی کرده‌ایم و ایمان دارم که باشگاه پرسپولیس در سایه همکاری‌های متعدد با کارگزار برند پرسپولیس از یک درآمد پایدار و خوب بهره‌مند خواهد شد و هرچه بگذرد این درآمد بیشتر و بیشتر می‌شود. شما خواهید دید که با مشارکت هواداران به آنها سرویس و خدمات زیادی هم داده خواهد شد. بنده ایمان دارم با اقداماتی که انجام می‌دهیم ماه به ماه درآمدهای باشگاه افزایش می‌یابد و بحران کنونی را هم انشاالله با سخت کوشی رفع و رجوع خواهیم کرد. ما بخشی از مطالبات بازیکنان را طی هفته آتی پرداخت می‌کنیم و امیدوارم لطف آنها را جبران کنیم. بنده هم از برخی مصاحبه‌ها دلخور نمی‌شوم و می‌دانم بازیکن با بهم خوردن معادلات مالی خود در زندگی با چالش ها و دردسرهایی مواجه می‌شود و بنده به سهم‌ خود شرمنده آنها و کادر فنی جدید هستم و از آنها عذر می‌خواهم. آقای گل محمدی و همکارانش هم ریالی نگرفته اند و می دانم به واسطه عدم تحقق پرداختی ها به تیم کار برای ایشان سخت تر هم شده است.

او‌ در ادامه گفت: خوشحالم که بگویم برای افزایش درآمدهای باشگاه یک اقدام ویژه انجام داده‌ایم که اگر خدا بخواهد طی دو سه روز آینده نهایی خواهد شد. با این طرح باشگاه وارد فاز جدیدی از درآمدزایی خواهد شد و خیلی از مشکلات برطرف می‌شود. ما در تلاش هستیم که این توافق را نهایی و رسمی کنیم. انشاالله اگر مشکلی پیش نیاید به زودی از این اتفاق رونمایی خواهیم کرد. ما در دیگر حوزه ها از جمله آموزش هم بسترسازی لازم برای افزایش فعالیت های ورزشی و درآمدزا را داشته ایم. تنها دغدغه ما این‌است که باشگاه باید پرداختی‌های زیادی طی یک ماه پیش رو داشته باشد .انشاالله بتوانیم به حل و فصل عمده آنها امیدوار باشیم. ما با صفر ریال نقدینگی وارد بازار نقل و انتقالات شدیم و خدا را شکر توانستیم تیم را تقویت کنیم و انشاالله مشکلات مالی در کوتاه مدت را هم حل و فصل خواهیم کرد.‌

انصاری‌فرد گفت: از برخی طلبکاران باشگاه مثل آژانس هواپیمایی، ریحان فیلم، نیلسون، گابریل، برخی بازیکنان قدیمی تیم و شرکت برهان مبین که آنها هم ‌برای بلیط فروشی حکم‌ گرفته‌اند و یا تیم‌های پایه که سیزده ماه دریافتی نداشته اند هم ممنونیم که صبوری کرده‌اند. اینها خود بخشی از بدهی های سنگین باشگاه است. علاوه بر اینها باشگاه دیونی به برانکو و همکارانش دارد و بودیمیر هم شکایت کرده و چالش هایی با کالدرون هم خواهیم داشت و یا بدهی سنگینی از قدیم به بانک تجارت دارد و حتی درآمدها در سازمان لیگ هم پیش خور شده و باشگاه بدهکار شده و همه اینها باید مدیریت یا پرداخت شود.

انصاری فرد در پایان گفت: شرمنده بازیکنان و کادر تیم هستیم‌. بنده سخت کار خواهم کرد تا جبران مافات کنیم از تک تک آنها به سهم خود عذر می‌خواهم. از بشار که به عنوان بازیکن خارجی و به رغم برخورداری از حق فسخ خلاف بودیمیر، گولچ، کالدرون و برخی دیگر به رغم عدم تحقق قول های ما دست به چنین کاری نزد‌ ممنونیم. برخی نفرات دیگر مثل رادو یا بازیکنان ایرانی هم طبق قرارداد می‌توانستند فسخ کنند اما چنین نکردند. ما با سخت کوشی این لطف کادر فنی و بازیکنان عزیز را جبران می‌کنیم و بار دیگر خطرها و چالش های موجود را به لطف خدا و دعای هواداران عزیز و با سخت کوشی و تلاش به فرصت و امید تبدیل خواهیم کرد. اینجا باید بگویم یک منبع مالی که طی روزهای آتی وصول می شود را برای پرداخت بخشی از طلب بشار و برخی منابع دیگر را برای پرداختی به تیم اختصاص داده ایم و پیگیر تحقق و وصول آنها هستیم و نماینده بشار و بزرگترهای تیم را هم در جریان گذاشته‌ایم. در مجموع باشگاه پرسپولیس با این بدهی ها و تعهدات در این شرایط اقتصادی چالش سنگینی در پیش رو دارد اما ایمان دارم به لطف خدا، اقدامات انجام شده و کار شبانه روزی می توان به رفع مشکلات تیم امیدوار بود و برای پرداخت بدهی ها هم باید چاره اندیشی کرد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)