پرسپولیس نیوز: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت:‌ اگر استوکس در هر تمرینی شرکت نکند ۳ هزار دلار و در هر بازی حضور نداشته باشد ۵۰ هزار دلار جریمه می‌شود.

محمدحسن انصاری‌فرد در گفت‌وگو با رادیو ورزش در خصوص انتخاب مدیرعامل باشگاه اظهار داشت: اعضای هیأت مدیره را رئیس مجمع انتخاب می‌کند و وزارت اقتصاد و دارایی اختیاراتش را به وزارت ورزش تنفیذ کرده است و وزیر مسئول انتخاب کردن اعضای هیأت مدیره است و تا به حال اینگونه اجرایی شده است و براساس شاخص‌ها اینگونه پیش رفت که مسئولیت را دوباره به من بسپارند.

انصاری‌فرد در خصوص شرایط انتخاب اعضای باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: AFC به انتخاب پرسنل باشگاه کاری ندارد ما باید یک چارت که آنها به ما داده‌اند را بسازیم و نفرات را نسبت به این چارت به باشگاه بیاوریم از جمله دپارتمان‌هایی مختلفی که در باشگاه قرار دارد. ما در بحث بین‌الملل و رسانه از آدم‌های کارآمدی استفاده کرده‌ایم و باشگاه تمایل دارد با آنها همکاری کند.

وی در خصوص شکایت‌های رسیده به باشگاه پرسپولیس گفت:‌ در مورد اداره کردن تیم پرسپولیس شرایط بسیار سخت بوده و سخت‌تر خواهد شد. چون ما در باشگاه پرسپولیس ردیف بودجه‌ای نداریم. وقتی در این باشگاه‌ها مدیرعامل قبول مسئولیت می‌کند این را می‌داند که هیچ بودجه‌ای به باشگاه اختصاص پیدا نمی‌کند. روز اول آقای سلطانی‌فر وزیر ورزش گفتند که از لحاظ قانونی حتی نمی‌توانیم یک ریال به شما پرداخت کنیم. وقتی شما ردیف بودجه‌ای ندارید نمی‌توانید برنامه‌ریزی کنید. تیم‌های لیگ برتری وجود دارد که براساس بودجه‌شان برنامه‌ریزی می‌کنند. با توجه به هزینه‌های فوق‌العاده زیاد باشگاه پرسپولیس و با افزایش قیمت ارز این مسئله چالش بسیار بزرگی برای مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شده است.

انصاری‌فرد درباره شرایط اقتصادی باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: با توجه به کم شدن درآمد باشگاه از اپراتورها درآمد‌مان از سامانه‌های هواداری کم شده و بسیاری از پول‌های ما در این فصل پیش‌خور شده است و درآمدهای ما که مربوط به این فصل هست هزینه شده است. باشگاه باید به هواداران پاسخگو باشد که نگرانی در بین هواداران وجود نداشته باشد و مدیرعامل بعضی صحبت‌ها را نمی‌تواند به هواداران و حتی کادر فنی خود نیز بگویید. مدیران باشگاه استقلال و پرسپولیس با توجه به بودجه‌هایی که به آنها اختصاص پیدا نمی‌کند و هزینه‌های بالای باشگاه همیشه با این چالش‌ها مواجه هستند. نرخ ارز بالا رفته و درآمدهای ما هزینه شده‌اند و وضع اقتصادی مملکت هم خوب نیست. به خاطر همین چالش‌ها است که بیش از ۸۰درصد وقت ما را بحث اقتصادی می‌گیرد.

مدیرعامل پرسپولیس در مورد شکایت‌های رسیده به این باشگاه تصریح کرد:‌ از شانس ما تمام شکایت‌های سال‌های گذشته در زمان مدیریت من به باشگاه رسیده است و رأی‌های دادگاه صادر شده است و بعضی از آنها حکم قطعی دارند. از شکایت بازیکنان داخلی تا شکایت برانکو، بودیمیر و … شاید بعضی از آنها می‌شد در زمان خودش با تفاهم و رقم کمتر حل و فصل شود ولی خیلی از آنها حکم قطعی گرفته‌اند و باید پول آنها را پرداخت کنیم. به عنوان نمونه جونیور که با او فسخ کردیم و قرارداد ۵۰۰ هزار دلاری او را ۲۰۰ هزار دلار پرداخت کردیم و ۳۰۰ هزار دلار را توانستیم حفظ کنیم. ما در کمیته انضباطی پرونده‌های زیادی داشتیم و مبالغ زیادی را پرداخت کرده‌ایم تا بتوانیم مجوز حرفه‌ای را بگیریم.

وی تأکید کرد: در کمیته تعیین وضعیت با شاخه‌ای از بازیکنان توافق کردیم و پول‌های‌شان را پرداخت کردیم. در چند روز گذشته نیز چند مورد به ما ارجاع داده شد که پول‌های آنها را پرداخت کردیم و ما سعی کردیم در این رابطه مدیریت کنیم تا حکمی باعث کسر امتیاز نشود و یا از پنجره نقل و انتقالات محروم نشویم. قرارداد بودیمیر که ۵۰۰ هزار یورو برای یک و نیم فصل بوده است تا الان ۲۵ هزار یورو پرداخت شده است و در زمان خودش می‌توانستند با او توافق کنند که پول فصل دوم را به او پرداخت نکنند ولی متأسفانه این اتفاق رخ نداد و شکایت او به دست ما رسیده و مبلغ کامل به اضافه ۵درصد سود پول را باید به او پرداخت کنیم. البته این حکم، حکم استیناف دارد اما زیاد به آن امید نداریم.

انصاری‌فرد در رابطه با بدهی کلی باشگاه پرسپولیس به شکایت‌های خارجی عنوان کرد:‌ ما با قرارداد بازیکنان‌مان از فصل گذشته، قرارداد آقای برانکو و بودیمیر در مجموع ۲۵ میلیارد تومان بدهی داریم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص تأمین منابع مالی باشگاه برای پرداخت بدهی‌ها تصریح کرد: ما راهکارهای اقتصادی را سر راه‌مان قرار داده‌ایم. ما هنوز با سه اپراتور اصلی در حال کار کردن هستیم و به وزیر محترم ارتباطات نامه زدیم تا هواداران‌مان بتوانند از سامانه هواداری استفاده کنند و امیدواریم این سامانه هواداری را یک مرحله‌ای کنند تا هواداران به راحتی از آن استفاده کنند و با دستور وزیر امیدواریم بتوانیم از این سود مالی بهره‌مند شویم. ما با چند اسپانسر مالی دیگر مذاکره کرده‌ایم با یک بانک صحبت کرده‌ایم که حساب‌های هواداری را در آن بانک متمرکز کنیم و سرویس و خدمات را به هواداران دهیم و باشگاه هم از سود مالی آن بهره‌مند شود.

وی تأکید کرد: یک اپلیکیشن برای باشگاه ساخته شده است و هواداران می‌توانند با استفاده از آن خریدهای‌شان را انجام دهند و سود آن به باشگاه برسد. از زمانی که من تصدی مدیریت باشگاه را برعهده گرفته‌ام دو ماه و نیم از فصل گذشته بود و حتی یک ریال از پول بازیکنان پرداخت نشده بود و پول کادر فنی نیز پرداخت نشده بود و منبع درآمدی به آن صورت نداشتیم. من به هواداران‌مان اطمینان می‌دهم تا آخر فصل درآمد و هزینه‌های‌مان مشخص شود. با توجه به بحث‌های بیماری کرونا که پیش آمده شرایط مذاکره کردن سخت شده است و امیدواریم این بیماری دست از سر ما بردارد و مذاکرات‌مان را برای منابع مالی باشگاه ادامه بدهیم.

انصاری‌فرد در مورد فسخ قرارداد کالدرون و ماجرای جدایی‌ وی گفت: زمانی که من به باشگاه آمدم تمام قراردادها بسته شده بود و بازیکنان جذب شده بودند و ما تمام همکاری‌مان را با آقای کالدرون انجام دادیم و هیچ علاقه‌ای به رفتن آقای کالدرون از باشگاه نداشتیم و تا زمان شروع این فصل همکاری خیلی خوبی با ما کرده است و هیچگونه مسائل مالی را مطرح نکرده است. ما توانستیم ۳۰۰ هزار دلار برای قسط اول به ایشان پرداخت کنیم. بعد از بازی پاس جنوبی که قسط دوم‌شان فعال شد و او دید که نمی‌توانیم این پول را پرداخت کنیم به کشورش بازگشت. ما به او پیام‌هایی دادیم که جواب‌مان را دادند از جمله اردوی قطر را با وی مطرح کردیم ولی در مورد جذب بازیکن هرچه به ایشان اطلاع دادیم صحبتی نکردند. کالدرون بعد از چند وقت به ما پیشنهاد داد که ۳۵۰ هزار دلار به قرارداد ۸۵۰ هزار دلاری‌اش اضافه کنیم و به همان تناسب قرارداد کمک‌های‌شان را نیز افزایش دهیم. ما ۷۵ درصد از خواسته‌های ایشان را قبول کردیم تا ایشان به ایران باز گردند و دوست نداشتیم با رفتن‌شان ما در این قرارداد متضرر شویم.

مدیرعامل پرسپولیس افزود:‌ ما با قبول کردن تمام خواسته‌های کالدرون منتظر حضور ایشان در ایران بودیم اما تا سه روز مانده به پایان نقل و انتقالات در نیم‌فصل او جواب ما را نداد. حتی ما به او گفتیم از درخواست ۳۵۰ هزار دلاری‌شان ۲۵۰ هزار دلار را به قرارداد امضا می‌کنیم و بقیه را به عنوان پاداش در قرارداد‌شان قید می‌کنیم اما ایشان دیگر هیچ پاسخی به ما ندادند. ما در رابطه با پرداخت قسط دوم‌شان گفتیم که به تهران بیایند تا ما آن را پرداخت کنیم و او درخواست این را داشت که پول در قطر برای‌شان واریز شود ما قبول نکردیم تا به تهران بیاید چون نمی‌خواستیم مثل ماجرای استراماچونی شود که هم پول را دریافت کند هم به تهران نیاید. ما از شرط‌های کالدرن ۲-۳ شرط آن را نپذیرفتیم از جمله درخواست برکناری مدیر باشگاه را که قابل پذیرفتن نبود.

وی درباره بدهی‌های باشگاه پرسپولیس به هواداران این باشگاه گفت: اصلاً هیچ جای گرانی وجود ندارد و ما در حال مدیریت هستیم. این حکم بیشتر از ۴۵ روز مهلت دارد و ما جواب‌مان را به فیفا ارسال کردیم و ۲۰ روز وقت داریم که به کمیته استیناف ارسال کنیم و احتمال اینکه ۳-۴ ماه زمان ببرد وجود دارد و تا آن موقع منابع مالی را تأمین می‌کنم و هواداران مطمئن باشند که از نقل و انتقالات محروم نمی‌شویم و کسر امتیاز شامل حال ما نخواهد شد.

انصاری‌فرد در خصوص بازیکنان خارجی جذب شده این باشگاه و شرایط استوکس عنوان کرد:‌ ما در نیم‌فصل دو روز زمان داشتیم تا بازیکن را جذب کنیم و به هواداران که انتقاد می‌کردند در خط حمله ضعف داریم باید پاسخگو می‌بودیم. ما ۱۵۰ بازیکن را در کل دنیا رصد کردیم و آنها را به آقای کالدرون معرفی کردیم تا وی انتخاب کند و بعد از آن آقای کالدرون چند نفر را معرفی کردند و ما با آنها وارد مذاکره شدیم و بعد از مرخصی‌شان دیگر در این مورد به ما جواب ندادند. در روزهای آخر نقل و انتقالات استوکس و اوساگونا جزو گزینه‌های ما نبودند و بعد از آمدن آقای گل‌محمدی در شرایط اضطرار این بازیکنان را جذب کردیم. سرمربی تیم از اوساگونا راضی است.

مدیرعامل پرسپولیس افزود: استوکس یکی از بهترین بازیکنانی است که به ایران آمده چه حضورش در زمان در باشگاه تراکتور و چه در تیم ما آمد خیلی‌ها به ما گفتند این بازیکن مشکل عدم تعهد دارد. ما به خاطر مشکلاتی که در خط حمله‌مان داشتیم باید بازیکنی مثل استوکس را وارد تیم‌مان می‌کردیم. با توجه به همه شرایط ما یک قرارداد خیلی خوب را با او منعقد کردیم و این بهترین قراردادی است که می‌توان با یک بازیکن خارجی امضا کرد.اگر در هر تمرینی شرکت نکند ۳ هزار دلار و در هر بازی حضور نداشته باشد ۵۰ هزار دلار جریمه می‌شود. ما هیچ شکایتی از استوکس به فیفا انجام نداده‌ایم و امیدوار هستیم به ایران بازگردد.

انصاری‌فرد در خصوص حضور کریم باقری در تیم ملی اظهار داشت: آقای باقری گفت که در این خصوص باشگاه تصمیم بگیرد و در صحبت‌هایی که با آقای بهاروند شده تصمیم بر آن شد که ایشان در ۲ اردوی کامبوج و هنک‌کنگ حضور داشته باشد و بعد از آن به تمرینات تیم پرسپولیس اضافه شود.

وی در خصوص اسم اختصار باشگاه پرسپولیس در AFC گفت:‌ AFC به ما نامه‌ زده است که بین نامه‌های PER و PRS یکی را انتخاب کنیم و ما با نظرسنجی از هواداران‌مان در فضای مجازی PRS را انتخاب کردیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)