پرسپولیس نیوز : سهیل مهدی، رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ درباره وضعیت باشگاه‌های لیگ برتری برای شرکت در مسابقات توضیحاتی ارائه کرد.

سهیل مهدی درباره اینکه گفته می‌شود مسابقات فصل نوزدهم لیگ برتر ممکن است به دلیل نامساعد بودن شرایط ورزشگاه‌ها برگزار نشود, اظهار داشت:کمیته ما ممیزی‌هایی که از سوی AFC اعلام شده را برای صدور مجوز حرفه‌ای لحاظ خواهد کرد و شرایط برای تشخیص اینکه ورزشگاهی می‌تواند برای رقابت‌های فصل نوزدهم لیگ برتر آماده میزبانی باشد یا خیر، طبق همان الزامات AFC تعیین می‌شود. همچنین شورای امنیت ملی نیز روی این موضوع تاکید و پافشاری کرده است.

وی درباره بازدید‌هایش از برخی ورزشگاه‌ها تصریح کرد: هنوز در حال بازدید از ورزشگاه‌هایی هستیم که میزبان تیم‌های لیگ برتری خواهند بود. فعلاً ورزشگاه‌های تیم‌های خوزستانی, تبریزی و استقلال و پرسپولیس را بررسی کرده‌ایم. در ورزشگاه‌هایی که بازدید کردیم, مواردی را برای اصلاح یا تجهیز به باشگاه‌ها اعلام کردیم و منتظر پاسخ آنها هستیم. قرار است در روز‌های آتی از ورزشگاه‌های اصفهان, کرمان و مشهد و دیگر شهر‌ها نیز بازدید کنیم.

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ راجع به وضعیت ورزشگاه آزادی بیان کرد: این ورزشگاه مشکل خاصی ندارد، اما هنوز کار‌هایی مانده که انجام نشده است. شماره‌ صندلی‌‌ها در حال بازبینی است تا تمام صندلی‌ها به ترتیب شماره‌گذاری شده باشند. این ورزشگاه دوربین‌های مداربسته نیز دارد و البته کار نصب گیت‌ها نیز در حال انجام است.

مهدی درباره الزامات اساسی برای استاندارد‌سازی ورزشگاه‌ها توضیح داد: باید تمام بلیت‌ها به صورت الکترونیکی به فروش برسد و همه صندلی‌ها نیز در ورزشگاه‌ها شماره‌گذاری شده باشد. همچنین باید در ورزشگاه‌ها از مبادی ورودی تا سکو‌ها دوربین مداربسته نصب شود تا افراد متخلف شناسایی و هواداران به خوبی مدیریت شوند. باید همه چیز تحت کنترل نیرو‌های امنیتی و حراست قرار بگیرد تا مسابقات فوتبال در فضای خوبی برگزار شود.

وی با اشاره به تاکید مهدی تاج برای انجام الزامات فوق,‌ یادآور شد: رئیس فدراسیون پای این موضوع ایستاده و تا وقتی که این اقدامات انجام نشود ما حتی نمی‌توانیم یک مسابقه هم برگزار کنیم. علاوه بر فدراسیون فوتبال تاکید AFC و حتی شورای عالی امنیت نیز روی این موضوع است, مگر برای برگزاری بازی ما نهاد‌هایی بالاتر از این‌‌ها هم داریم؟! بنابراین هرطور که شده برای برگزاری مسابقات باید این الزامات رعایت شود.

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ راجع به اینکه آیا احتمال دارد میزبانی تیم‌‌هایی که ورزشگاه‌‌شان اشکال دارد به شهر دیگری منتقل شود, عنوان کرد: در این باره هنوز به تصمیم نگرفته‌ایم و فعلاً بنا روی این است که ورزشگاه‌های میزبان همه شرایط را داشته باشند و درصورتی که این کار انجام نشود باید ببینیم که وضعیت به چه صورت است و چند باشگاه مشکل ورزشگاه دارند.

سهیل مهدی در پاسخ به این سؤال که حتی صحبت از کم شدن تعداد‌ تیم‌های لیگ برتری درصورت عدم فراهم بودن شرایط به میان آمده است, تاکید کرد: باشگاه‌ها به هیچ وجه این موضوع را شوخی نگیرند و هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد,‌ حالا اینکه دیگر چه تصمیمی در آینده گرفته شود, منوط به این است که ورزشگاه‌ها به چه حالتی خواهند رسید. چیزی که مشخص است, این است که در فدراسیون و سازمان لیگ کسی برای پوئن دادن به باشگاهی آمادگی ندارد. تاج نیز صدرصد روی این موضوع ایستاده و دستور صادر کرده است.

وی درباره وضعیت نماینده‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا, گفت: در این موارد تیم‌ آسیایی و غیر آسیایی نداریم و هر ۱۶ تیم لیگ برتری با مشکلات مواجه هستند,‌ از نفت مسجد سلیمان و نساجی گرفته که ورزشگاه‌های کوچکی دارند تا استقلال و پرسپولیس که باید در آزادی میزبانی کنند, هیچ فاصله‌ای بین تیم‌ها وجود ندارد و هنوز هیچکدام از باشگا‌ه‌ها آمادگی شرکت در مسابقات را ندارند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)