پرسپولیس نیوز :  سرمربی و مالک باشگاه راه‌آهن گفت: در صورتی که کریمی به خارج از کشور نرود انتخابش تیم ما خواهد بود.

تیم فوتبال راه‌آهن اکنون تمریناتش را زیر نظر مالک این باشگاه که سرمربی تیم هم است، پیگیری می‌کند. تمریناتی که دیرتر از تمرین سایر تیم‌ها آغاز شد اما استیلی معتقد است تیمش می‌تواند فرصت از دست رفته را جبران کند.

حمید استیلی در خصوص وضعیت راه‌آهن و مالکیت این تیم، آغاز تمرینات، احتمال حضور کریم باقری و علی کریمی در جمع این تیم و … صحبت کرده است.

 

حضورتان به عنوان مالک و سرمربی در راه‌آهن و شرایط تیمی موضوع مناسبی برای سؤال ابتدایی است.

راه‌آهن با قدمت 74 ساله در حال از بین رفتن بود و خوشبختانه توانستیم این تیم را حفظ کنیم. دوستانی که داشتم کمک کردند تا این تیم حفظ شود و تقریباً 70 تا 80 درصد بازیکنان را در تیم نگه داشتیم. بیشتر بازیکنان ما را جوان‌ها تشکیل می‌دهند و در کنار آنها بازیکنان با تجربه داریم که به خوبی تمرین می‌کنند. همه بازیکنان خوب به نکات گوش می‌کنند و انشاالله یک تیم خوب را راهی مسابقات کنیم.

 افراد با تجربه‌ای را هم در باشگاه فعال کرده‌اید.

نکته حائز اهمیت برای ما در راه‌آهن بحث اخلاق است. آمدن سرهنگ مهدی مناجاتی به عنوان رئیس سازمان فوتبال باشگاه راه‌آهن و قبول کردن این پست برای ما بسیار مهم بود. خوشبختانه آقای مناجاتی قبول کردند که این پست را تحویل بگیرند و در کنار اینها در هیئت مدیره هم افراد با تجربه‌ای داریم. آقای جعفر کاشانی، حسین کلانی، مهندس جاوید و … کسانی هستند که به لحاظ اخلاقی نمونه محسوب می‌شوند و در راه‌آهن بیش از هر چیز برای ما درست کردن تیمی با مکتب اخلاق مهم است. در کنار اخلاقیات هم نکات فنی خوبی مدنظر داریم و ساختن بازیکن تا 4،5 سال آینده یکی از برنامه‌های‌مان است تا بتوانیم از بازیکنان خودمان بهره ببریم.

 تمرینات راه‌آهن با توجه به مشکلاتی که به وجود آمد تا تکلیف مالکیت باشگاه مشخص شود، با تأخیر نسبت به دیگر تیم‌ها آغاز شد. این موضوع در لیگ مشکل‌ساز نمی‌شود؟

تقریباً سه هفته از زمان‌مان را از دست داده‌ایم اما بازیکنان ما اکنون در تمرینات تلاش مضاعفی دارند. بازیکنان آنقدر خوب با ما همکاری می‌کنند که به نظرم می‌توانیم زمان از دست رفته را جبران کنیم. امیدوارم تیم خوبی آماده کنیم و بازیکنان‌مان از لحاظ اخلاقی و فنی شرایط خوبی داشته باشند و فوتبال خوبی ارائه دهیم.

 

 کادر فنی را هم از جمع دوستان انتخاب کرده‌اید.

مربیانی هم که در جمع کادرفنی هستند به ما افتخار دادند و به تیم آمدند. احمدرضا عابدزاده، علی لطیفی، حسینی‌نسب و یک مربی آلمانی که با او به توافق رسیده‌ایم و به تیم ما اضافه شده است.

 بحث حضور کریم باقری در جمع کادر فنی به کجا رسید؟

باقری اکنون در پرسپولیس است و ما همیشه گفته‌ایم اولویت باید این تیم باشد. در صورتی که او با پرسپولیس به توافق نرسد درِ باشگاه راه‌آهن به روی باقری باز است اما اولویت را حضور ایشان در پرسپولیس قرار داده‌ایم.

 خیلی‌ها منتظر حضور علی کریمی در راه‌آهن هستند. این موضوع عملی می‌شود؟

صحبت‌هایی با این بازیکن انجام داده‌ایم و با اولین بازیکنی که مذاکره کردیم، علی کریمی بود. او علاقه زیادی دارد در کنار ما باشد و حتی مسائل مالی را هم مطرح نکرد اما یکسری مسائل وجود دارد که باید مشخص شود. شاید کریمی برای ادامه فوتبالش به خارج از کشور برود اما اگر این اتفاق رخ ندهد، در ایران انتخابش راه‌آهن خواهد بود. ما با کریمی کار کرده‌ایم و شرایط این بازیکن را به خوبی می‌دانیم و می‌توانیم دوباره با او کار کنیم.

 وحید طالب‌لو و شیث رضایی هم به راه‌آهن اضافه شده‌اند یا این موضوع هنوز قطعی نیست؟

با آقای طالب‌لو صحبت کرده‌ایم و توافقاتی صورت گرفته اما باید در خصوص مسائل مالی نیز صحبت کنیم. شیث رضایی هم به تیم ما اضافه شده و در حال حاضر با تیم تمرین می‌کند. باید ببینیم شرایطش چگونه است تا او را جذب کنیم.

 قرار است دروازه‌بان خارجی هم جذب کنید. با حضور او ممکن است توافق با طالب‌لو به هم بخورد؟

این دروازه‌بان به همراه یک مدافع کروات قرار است در تمرینات حاضر شوند. به هر دو دروازه‌بان احتیاج داریم و در کنار طالب‌لو و دروازه‌بان خارجی، امیر عابدزاده هم به عنوان دروازه‌بان زیر 23 سال در تیم ما حضور دارد.

 

 در خصوص خرید باشگاه راه‌آهن در اخبار رسمی اعلام شد که با مبلغ 8 میلیارد این باشگاه را خریداری کرده‌اید اما شایعاتی هم مبنی بر این بود که 16 میلیارد پرداخت شده است.

اصلاً تناقضی وجود ندارد و با همان مبلغ 8 میلیارد راه‌آهن را خریده‌ایم. اکنون سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این فوتبال جرأت می‌خواهد که علاوه بر مبلغ پرداخت شده، باید مقداری را هم برای خرید بازیکن و بستن تیم بدهیم. اینها مبالغ زیادی می‌شود که علاوه بر آن بدهی‌ها نیز به عهده ماست.

 بدهی بازیکنان، کادرفنی و کارکنانی که از باشگاه طلب دارند چه می‌شود؟

به اداره مالیات رفته بودم تا ابتدا تکلیف این موضوع را مشخص کنم. با اینکه پیش از این به ما گفته بودند 2 میلیارد تومان مالیات داریم اما مشخص شد که این بدهی بیشتر از این حرف‌هاست. باشگاه راه‌آهن یک مالیات 6.5 میلیاردی دارد و 390 میلیون هم یک مالیات جداگانه است. با بدهی بازیکنان، کادرفنی و کارکنان این بدهی بیشتر هم می‌شود و شاید به 10 میلیارد تومان برسد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)