تيمهاي فوتبال اينترميلان و ليون پنجشنبه شب به جمع شش تيم صعود کننده به مرحله حذفي رقابت هاي فوتبال ليگ اروپا پيوستند.

اما آتلتيکو مادريد مدافع عنوان قهرماني با تحمل يک شکست که نوار پيروزيهايش را در 16 بازي اروپايي را قطع کرد، مجبور شد منتظر بماند.

اميد ليورپول براي صعود نيز پس از شکست يک بر صفر در خانه آنژي ماخاچ قلعه باشگاه ثروتمند روسيه در گروه يک کمرنگ شد .

اين درحالي است که ادينسون کاواني مهاجم اروگوئه اي بهترين عملکرد را در اين دور از رقابتها داشت و هر چهار گل ناپولي را براي کسب يک پيروزي چهار بر دو اين تيم ايتاليايي بر دنيپرو حريف اوکرايني خود به ثمر رساند.

در حاليکه تنها دوبازي تا پايان مرحله گروهي ليگ اروپا باقي مانده است اينتر با کسب يک پيروزي سه بر يک به آساني از سد پارتيزان بلگراد عبور کرد و در صعود از گروه هشت به روبين قازان روسيه پيوست .

ليون نيز حضور خود را در دور حذفي از گروه نه با پيروزي سه بر دو بر آتلتيکو بيلبائو تضمين کرد.

اين چهارمين شکست فيناليست مغلوب شده اسپانيايي ليگ اروپا در فصل گذشته در چهار بازي متوالي بود.

باير لورکوزن و هانوفر آلمان و همچنين متاليست اوکراين ديگر تيمهاي پيروز صعود کننده بودند اما در کمال تعجب آتلتيکو در يک ديدار گروه دو دو برصفر در خانه آکادميکا شکست خورد که اين نخستين پيروزي تيم پرتغالي در اروپا طي 43 سال گذشته بود.

سه گل جرامين دفويه مهاجم انگليس براي تاتنهام منجر به پيروزي سه بر يک خانگي اين تيم بر ماريبور اسلووني و قرار گرفتن آن در مکان دوم جدول گروه ده پس از لاتزيو شد که به پيروزي سه بر صفر بر پاناتينايکوس يونان دست يافت .

پنج تيم روزنبرگ سوئد ، راپيد وين اتريش ، نفتچي آذربايجان پارتيزان بلگراد از جمع 48 تيم حاضر در رقابت هاي گروهي حذف شدند .

ديدار ماقبل آخر اين مرحله دو هفته ديگر برگزار خواهد شد و از هرگروه دو تيم به مرحله حذفي خواهند رفت.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)