پرسپولیس نیوز : سرمربی پرسپولیس اعلام کرد تیم ملی کشورش شانس زیادی برای کسب قهرمانی در یورو دارد.

به گزارش پرسپولیس نیوز و به نقل از سایت اسپورت کرواسی، برانکو در ایران نتوانست قهرمانی را در این فصل تجربه کند ولی هیچ کدام از هواداران میلیونی این تیم، از این مربی ناراضی نیستند و معتقدند او تلاش خوبی در این فصل برای موفقیت این تیم از خود نشان داد. با این حال شکست قرمزها برابر نفت در تهران باعث شد استقلال خوزستان از این موقعیت استفاده کرده و در نهایت به عنوان قهرمانی برسد.

برانکو درباره عملکرد کرواسی در یورو گفت: متاسفانه نمی توانم در فرانسه باشم و تیم ملی کشورم را حمایت کنم. باید همراه پرسپولیس برنامه شروع ابتدای فصل را در پیش بگیریم ولی با تمام قلبم از تیم ملی کرواسی حمایت می کنم و امیدوارم که این تیم بتواند در یورو به نتیجه خوبی برسد.

کرواسی در یورو 2016 با تیم های ترکیه، جمهوری چک و اسپانیا همگروه شده است و در اولین دیدار خود در این رقابت ها باید برابر ترکیه به میدان برود.

برانکو در ادامه درباره تیم هایی که شانس قهرمانی در این رقابت ها دارد، به صحبت پرداخت و گفت: از دو نظر می توانم به این سوال پاسخ دهم. دوست دارم تیم ملی کرواسی قهرمان شود چراکه تیم ملی کشورم است و علاقه زیادی به این تیم دارم ولی در کنار آن و صرف نظر از علاقه، باید تاکید کنم کرواسی در یورو نتایج خوبی کسب خواهد کرد. شاید همه از اسپانیا و آلمان به عنوان مدعی یاد کنند ولی به نظر من کرواسی قهرمان یورو می شود. آنها برنامه خوبی برای آمادگی قبل از این رقابت ها داشتند. مطمئن هستم در یورو نتایج خوبی کسب می کنند. بازیکنان خوب و آماده ای در ترکیب داریم و تنها مشکل تیم در دفاع چپ است که باید برطرف شود.

سرمربی کنونی پرسپولیس در ادامه اظهار کرد: باید در نظر بگیریم کرواسی برای قهرمانی، هشت دیدار نهایی و فینال گونه در پیش خواهد داشت و با تمام توان خود باید در این رقابت ها به میدان برود. گروهی که کرواسی در آن قرار گرفته است، گروه سختی نیست و می توان از آن به راحتی صعود کرد. فراموش نکنید کرواسی بهترین خط هافبک را در یورو دارد. به نظر من حضور بازیکنانی مثل لوکا مودریچ، ایوان راکیتیچ و ودران کورلوکا تداوم خاصی به خط هافبک کرواسی بخشیده است که امیدوارم همه این‌ها در فرانسه جواب دهد. همه فکر می‌کنند کرواسی تیم دفاعی است ولی این طور نیست و مهاجمان خوبی دارد. البته ابتدا باید هدف تیم این باشد که جلوی اتفاق‌های غیر قابل پیش‌بینی را در گروه نگیرد. اسپانیا، ترکیه و چک همه تیم‌های خوبی هستند. در ارزیابی‌ که با مربیان کرواسی داشتم، به این نتیجه رسیدیم که ترکیه از لحاظ سازماندهی و فیزیکی، یکی از تیم‌های بسیار خوب جام است. اسپانیا نیز قطعا مدعی اول صعود به دور بعد است ولی دیگر قدرت آن‌ها و آلمان متمایز از بقیه تیم‌ها نیست و کرواسی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. امیدوارم که آن‌ها با قهرمانی به کشور بازگردند.

سرمربی پرسپولیس درباره ارزیابی‌اش از عملکرد مربیان کروات نیز گفت: متاسفانه در کشور ما به عملکرد مربیان کروات شک و شبهه وارد می‌کنند، در حالی که این طور نیست. امسال اسلاون بیلیچ در لیگ برتر کار فوق‌العاده‌ای با وستهام داشت و در لیگ‌های مختلف نیز از جمله اینتراخت فرانکفورت، شاهد حضور مربیان موفقی از کرواسی بودیم. امیدوارم این نگاه به مربیان کرواسی برداشته شود که آن‌ها قابلیت زیادی ندارند. مربیان کرواسی توانستند در مارکت جهانی جایگاه خوبی برای خودشان دست و پا کنند.

برانکو ایوانکوویچ در پایان درباره اینکه مدعیان قهرمانی یورو 2016 کدام تیم‌ها هستند نیز گفت:‌ از نظر من سه کشور فرانسه، بلژیک و کرواسی مدعیان قهرمانی در لیگ یورو هستند. باید منتظر نتایج شگفت‌آوری در این تورنمنت باشید.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)