پرسپولیس نیوز :  برکناری علی دایی از مربیگری تیم فوتبال پرسپولیس در سایت فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) بازتاب داشت.

 هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس روز چهارشنبه علی دایی سرمربی این تیم را اخراج و حمید درخشان را به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی کرد.

اکنون سایت فیفا به عنوان بالاترین مرجع حاکم بر فوتبال دنیا به این اتفاق پرداخته و به نقل از بیانیه باشگاه پرسپولیس نوشته است: دایی اسطوره فوتبال ایران به دلیل کسب نتایج ضعیف در ابتدای مسابقات فصل جدید لیگ برتر ایران، برکنار شد.

فیفا در ادامه با اشاره به اینکه دایی 45 ساله در جلسه روز چهارشنبه مسوولان باشگاه جای خود را به حمید درخشان داد، افزوده است: دایی یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران است که در دوران حرفه ای خود از سال 1993 تا 2006 موفق به زدن 109 گل در 149 بازی ملی شده است. وی از بازیکنان سابق پرسپولیس است که بعد از یک دوره حضور به عنوان مربی در پرسپولیس و کسب عنوان قهرمانی درجام حذفی ایران به همراه این تیم در سال 2011، دوره دوم مربیگری خود در این تیم را از ماه مه سال 2013 آغاز کرده بود.

فیفا همچنین به سابقه حمید درخشان نیز پرداخته است. مربی 55 ساله ای که بعد از اخراج از تیم داماش گیلان در سال گذشته مربیگری تیمی را نپذیرفته بود و اکنون برای دومین بار است که سکان هدایت پرسپولیس را بر عهده می گیرد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)