پرسپولیس نیوز: سایت AFC در یک نظرسنجی از هوادارادن خواست تا بهترین پیراهنی را که تا کنون توسط تیم‌های آسیایی در رقابت‌های جام جهانی مورد استفاده قرار گرفته، انتخاب کنند.

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) نوشت؛ پیش از تیم‌های آسیایی لباس‌هایی با ترکیبی از رنگ‌ها و طرح‌های کلاسیک را در رقابت‌های جام جهانی مورد استفاده قرار داده‌اند. با وجود ایران، ژاپن، عربستان، کره جنوبی و استرالیا در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ به عنوان نماینده قاره آسیا، نگاهی به پنج پیراهن خاص این تیم‌ها در دوره‌های گذشته جام جهانی انداخته‌ایم.

برای هواداران فوتبال در سراسر جهان پیراهن تیم‌های‌شان نشانگر دایمی از خاطرات خاص است. هیج جایی هم بهتر از جام جهانی برای این کار نیست، مسابقاتی که هر چهار سال یک‌بار برگزار می‌شود و پیراهن هر دوره نیز تغییر می‌کند. در این بین بعضی از پیراهن‌ها با توجه به طرح‌های منحصر به فردشان جاودانه شده‌اند، در حالی که برخی دیگر همیشه با موفقیت‌ تیم‌ها ماندگار شده‌اند.

پیراهن ایران در جام جهانی ۲۰۰۶: در حالی که پیراهن ۲۰۰۲ کره‌جنوبی و پیراهن ۱۹۹۴ عربستان یادآور بهترین دستاورد آنها در رقابت‌های جام جهانی است، پیراهن ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ که توسط «پوما» تهیه شده بود با توجه به ویژگی‌های زیباشناسی‌اش در این لیست قرار می‌گیرد، حتی با وجود اینکه تیم ملی از این دوره از مسابقات جام جهانی که در آلمان برگزار شد، لذت نبرد.

«پوما» پس از جام جهانی ۱۹۹۸ برای دومین بار در رقابت‌های جام جهانی پیراهن تیم ملی ایران را در جام جهانی ۲۰۰۶ تأمین کرد که پیراهنی یکدست سفید با نواری قرمز دور سرآستین‌های آن با شورتی سفیدرنگ و خطی قرمز در کنار آن بود. همچنین در چند قسمت آن از جمله سرشانه‌ها نیز لوگوی «پوما» دیده می‌شد.

سایت AFC با معرفی پنج پیراهن از هواداران خواست تا پیراهن محبوب خود در این زمینه را انتخاب کنند. این پنج پیراهن عبارتند از: عربستان ۱۹۹۴، ژاپن ۱۹۹۸، کره جنوبی ۲۰۰۲، ایران ۲۰۰۶ و استرالیا ۲۰۱۴٫

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)