مدافع پیشین پرسپولیس بر این باور است جنس پرسپولیس برای قهرمانی در فصل پیش رو جور است و در فصل بعد تیم گل‌محمدی اصلی‌ترین شانس قهرمانی در دو جام محسوب می‌شود.

نبی‌الله باقری‌ها با اشاره به وضعیت پرسپولیس در نقل و انتقالات جاری تاکید کرد: نفراتی که در این مدت به تیم اضافه شده اند همگی از چهره های موفق در فصول اخیر بوده اند و با توجه به جذب این نفرات و حضور بازیکنان قبلی جنس پرسپولیس برای قهرمانی های متوالی دوباره جور شده است.

وی در مورد نقش تجربه در پرسپولیس اظهار داشت: پرسپولیس تیم بزرگی است که همواره بهترین های فوتبال ایران را در اختیار داشته است. فصل قبل در برخی از بازی ها و مقاطع حساس پرسپولیس اگر نیروهای باتجربه ای را در برخی از پست ها در اختیار داشت می توانست قهرمان شود اما در بعضی از اوقات این شرایط ایجاد نشد و در نهایت پرسپولیس با بدشانسی جام را از دست داد. این در حالی است که به نظر می رسد با حضور چند مهره باتجربه در پست های حساس حالا شرایط از این جهت برای تیم گل محمدی بهتر شده است و مشکل فصل قبل برای پرسپولیس به وجود نخواهد آمد.

باقری‌ها با اشاره به تقویت ساختار دفاعی برای فصل آتی به برنا گفت: دفاع پرسپولیس در فصل قبل هم مهره های خوبی داشت اما در برهه ای از بازی ها مصدومیت تعدادی از مدافعان باعث شد ترکیب آن بارها تغییر کند و این مسئله هم در هماهنگی در دفاع تیمی مشکلاتی را به وجود آورده بود. حضور مدافع با تجربه ای مثل مرتضی پورعلی گنجی که تجربه ملی دارد و دیگر مدافعان جدید می تواند برای پرسپولیس اتفاق های خوب و خوشایندی را در پی داشته باشد.

پیشکسوت پرسپولیس که سال‌هاست در تیم‌های پایه و مدارس فوتبال فعالیت دارد با اشاره به معضلات حاکم بر مدارس فوتبال به ویژه در فصل تابستان گفت: بحث مدارس فوتبال بحث مهم و اساسی است که باید به آن توجه بیشتری شود. اگر در مدارس فوتبال کارها اصولی و براساس ضوابط انجام شود این مدارس می تواند پشتوانه خوبی برای تیم های رده های سنی در عرصه باشگاهی باشد اما متاسفانه توجه و نظارت کم روی مشکلات در این زمینه این بازدهی را از مدارس فوتبال به حداقل رسانده است.

باقری‌ها افزود: جدا از مسائل قانونی برای تاسیس و اداره این مدارس، خانواده ها هم باید با شناخت و آگاهی به دنبال بهترین بسترها برای آموزش فرزندان خود باشد. صرف این که در بیلبورد تبلیغاتی این مدارس نام فلان ستاره فوتبال یا فلان باشگاه معتبر حک شده است نمی تواند اعتبار این آموزشگاه ها را تایید کند. اگر خانواده ها در این زمینه آگاهی کامل و شناخت خوبی داشته باشند بدون شک بخش مهمی از مشکلات و معضلات در بحث آموزش در مدارس فوتبال حل خواهد شد.

وی در پایان در خصوص مدارس فوتبال تاکید کرد: نهادهای نظارتی هم باید به مدیریت و بحث مالی مدارس نظارت بیشتری داشته باشند و اجازه ندهد خانواده‌ها برای آموزش فرزندان در این آموزشگاه های فوتبال زیر بار پرداخت هزینه های زیاد و بی مورد بروند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)