پرسپولیس نیوز: سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اعتقاد دارد تیمش صعودی قاطعانه به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا داشته است.

برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری بعد از دیدار تیم‌های پرسپولیس و السد قطر در گروه C لیگ قهرمانان آسیا که با برتری یک بر صفر سرخپوشان تهرانی به پایان رسید, اظهار داشت: طبیعی است کسی که می‌بازد، حق دارد ناراحت شود. قبل از هر چیزی باید بگویم ما قاطعانه پیروز شدیم و صعود کردیم و خیلی خوشحالم و به بازیکنانم تبریک می‌گویم. همچنین به هواداران.

بازیکنانم قلب خود را در زمین گذاشتند و کاملاً مستحق برد بودند
وی در واکنش به اظهارات سرمربی السد که تیمش را شایسته پیروزی مقابل پرسپولیس دانسته بود، ادامه داد: بچه‌های ما قلب خود را در زمین گذاشتند و کاملاً مستحق برد بودند. شاید مربی السد یا من در بازی نبودیم که این اظهارات صورت گرفته است! چیزی که در بازی مهم‌تر از هر چیزی بود، از لحاظ نتیجه خیلی فشار روی ما نبود، چون به‌هرحال تیم ما و السد صعودمان را به مرحله بعدی قطعی کرده بودیم، اما یک بازی زیبا را هم ما و هم السد ارائه کردیم.

بردی قاطعانه را کسب کردیم و به بازیکنانم تبریک می‌گویم
این مربی کروات همچنین خاطر نشان کرد: علی‌رغم ثبت نتیجه یک بر صفر بازی زیبایی را شاهد بودیم، اما به نظرم ما زودتر می‌توانستیم نتیجه بازی را تمام کنیم. طبیعی است السد هم می‌توانست بازی را مساوی کند، اما ما این برد را قاطعانه کسب کردیم و به بازیکنانم تبریک می‌گویم. ما در گروه‌مان اول شدیم و این بازی به ما این خوش‌بینی را می‌دهد که می‌توانیم مقابل هر تیمی بازی کنیم. همین‌طور به صادق محرمی بابت اینکه بهترین بازیکن زمین شد، تبریک می‌گویم. چنین مقامی مسئولیت او را برای کار مضاعف و تلاش بیشتر سخت می‌کند.

طبیعی است که بازیکنان فعلی برای ما اولویت دارند
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه به نظر می‌رسید بازیکنان کناری این تیم مقابل السد آزادتر بودند و برای مهاجمان به خوبی توپ‌رسانی می‌کردند و از طرفی هماهنگی خوبی هم بین نوراللهی و بازیکنان کناری به وجود آمده بود و با این عملکرد خوب احتمال دارد برانکو با همین ترکیب بازی‌های بعدی را هم ادامه بدهد، اظهار داشت: البته ترکیبی که امروز چیدم، بهترین ترکیبی بود که در حال حاضر داشتیم. با اعتماد کامل به بازیکنانم این ترکیب را گذاشتم و در دو سه روز آینده باید ببینم وضعیت بازیکنان چطور است. طبیعی است که بازیکنان فعلی هم برای ما اولویت دارند.

بازیکنانم آماده هستند و این را در بازی‌های گذشته نشان داده‌اند
برانکو در پاسخ به این سؤال که بدن بازیکنان پرسپولیس تحلیل رفته است و چه راهکاری برای مرحله حذفی دارد، گفت: من با شما موافق نیستم که بدن بازیکنان خالی کرده است. شما باید بدانید که السد یک تیم بسیار عالی است با بازیکنان خیلی خوب. این بازی در لیگ قهرمانان آسیا بود و سخت‌ترین سطح در فوتبال آسیاست. سطح بازی کاملاً متفاوت‌تر از بازی ما مقابل سایپا یا پارس جنوبی است. آنچه مهم است، بازیکنان من آماده هستند و این را در این بازی و بازی‌های گذشته نشان دادند. شما امروز می‌توانستید صادق را ببینید که تا دقیقه ۹۰ استارت‌های ۵۰، ۶۰ متری می‌زد. به‌هرحال در بازی‌های آخر بیشتر حفظ نتیجه اهمیت دارد و یک مقدار بازیکنان را عصبی می‌کند، اما هم منشا، علیپور و نوراللهی در لحظات پایانی خوب عمل کردند و شخصیت برنده را از خود نشان دادند.

اگر سیدجلال مستحق اخراج بود، بازیکنان السد هم باید اخراج می‌شدند
وی در واکنش به انتقادهای سرمربی السد نسبت به داوری که معتقد بود سیدجلال حسینی باید اخراج می‌شد و گل آنها نیز آفساید نبوده و داوری روی نتیجه بازی تأثیر داشته است، خاطرنشان کرد: اگر سیدجلال مستحق این بود که کارتی بگیرد، بازیکنان السد نیز مستحق این بودند که کارت‌هایی بگیرند! اگر هم راجع‌به آفساید بخواهیم صحبت کنیم، قبل از گل السد بازیکنان من ایستادند، چون کمک داور مسابقه پرچم خود را بالا برده بود. من نمی‌توانم در این خصوص صحبت کنم، چون از صحنه دور بودم، با این حال پرچم دیده شد. آن موقعیت خطرناکی بود، اما این وظیفه داور است که قضاوت کند و تصمیم خودش را بگیرد. همچنین یک آفسایدی بود که داور برای السدی‌ها پرچم نزد و همان موقعیت خطرناکی روی دروازه ما شد که ممکن بود موقعیت گل شود.

ترجیح من این است که با الجزیره بازی کنیم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که به نظرش کدام حریف را در مرحله یک هشتم نهایی برای سرخپوشان بهتر می‌داند و آیا الاهلی عربستان حریف ساده‌تری خواهد بود یا الجزیره امارات، اظهار داشت: وقتی درباره کیفیت این دو تیم بخواهیم صحبت کنیم، تقریباً یکی هستند. با توجه به اینکه الاهلی چهار بازیکن خارجی خود را از دست داده است و سوما و لئوناردو داسیلوا مانده‌اند، خود من ترجیجم این است که با الجزیره باز کنیم، فقط به یک دلیل که حداقل یک بازی‌مان را در خانه و مقابل هواداران انجام دهیم، اما اگر با الاهلی بازی کنیم، دوباره هر دو بازی خارج از خانه است. این تنها دلیلی است که دوست داریم با الجزیره بازی کنیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)