پرسپولیس نیوز: برانکو ایوانکوویچ گفت: همه بی‌صبرانه منتظر بزرگترین دربی آسیا هستند و ما هم قبل از فکر کردن به قهرمانی می‌خواهیم از دربی لذت ببریم.

برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دربی ۸۶ که فردا برگزار می‌شود در جمع خبرنگاران گفت: همه بی‌صبرانه منتظر هستند و تعداد زیاد حاضران در نشست خبری برای این است که همه منتظر دربی‌اند. این هفتمین دربی من و‌ بزرگترین دربی آسیا است و باید همه شاد باشیم. شاید این مسابقه مثل بازی بارسا – رئال با کیفیت نباشد اما خواسته‌ها و توجهات آن مثل همان بازی است. افتخار می‌کنم که جزیی از این نمایش بزرگ هستم، از همه زیباتر اینکه در همه دربی‌هایی که حضور داشتم هواداران با بیشترین تعداد در ورزشگاه حضور داشتند و بازی در فضای خوب و ورزشی برگزار شده و همه از بازی‌ها لذت بردند.

سرمربی پرسپولیس با اشاره به حضور رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در ورزشگاه آزادی ادامه داد: این بازی از یک لحاظ اهمیت خاصی دارد و آن هم حضور اینفانتینو شخص اول فوتبال دنیا است که در ورزشگاه حضور خواهد داشت. بازی استقلال و پرسپولیس یک دربی سنتی است، جا دارد که از ذوب‌آهن تمجید کنیم اما این بازی بین دو تیم برتر ایران برگزار می‌شود. هواداران در این بازی یک نمایش خوب را شاهد خواهند بود. همه می‌خواهیم که در بهترین موقعیت باشیم، همه بازیکنان سلامت هستند و همه در رقابت برای حضور در ترکیب اصلی هستند.

برانکو در واکنش به این سوال که نظم و انضباط تیمی پرسپولیس چقدر در کیفیت بازی و نتایج این تیم تاثیرگذار بوده است، گفت: فوتبال یک بازی گروهی است، این بخش که نظم و انضباط تیمی است اهمیت بسیار زیادی دارد، در واقع یکی از دلایلی که باعث شده موفقیت‌هایمان ادامه‌دار باشد همین انسجام تیمی است، همانطور که می‌بینید استقلال نیز با آمدن وینفرد شفر توانست با نظم تیمی سطح کیفی خود را بسیار بالا ببرد.

وی راجع به حضور اینفانتینو در ورزشگاه و اینکه آیا خوب است که در مورد حضور خانم‌ها با او نیز صحبت شود، خاطرنشان کرد: من خوشحالم که رئیس فیفا برای تماشای دربی به ایران می‌آید تا ببیند این بازی چطور در ایران برگزار می‌شود. او قطعا بیش از هر چیز وضعیت امنیتی بازی را خواهد دید. به شخصه سال‌ها حضور در ایران را کوچکترین حادثه‌ای را ندیدم و امنیت کامل در ورزشگاه بوده اما در مورد حضور خانم‌ها وظیفه من نیست که بخواهم اظهارنظر کنم.

برانکو درباره سوالی مبنی بر اینکه پرسپولیس و استقلال الان ۱۹ امتیاز اختلاف با هم دارند و در گذشته زمانی که اختلاف امتیازی بین دو تیم زیاد بوده معمولا  تیمی که در رده پایین‌تر بوده پیروز میدان بوده و آیا با این حساب برای بازی فردا نگران نیستید؟ گفت: منظورتان این است که فردا اختلاف امتیازی ما می‌خواهد ۱۶ امتیاز شود؟ (باخنده) طبیعی است که هر دو تیم دوست دارند در دربی پیروز شوند همان‌طور که همه تلاش‌مان را می‌کنیم که پیروز شویم استقلال هم همین کار را می‌کند، از اختلاف امتیازی که وجود دارد روحیه می‌گیریم و به آن افتخار می‌کنیم اما فردا اصلا این موضوع اهمیت ندارد، استقلال نشان داده تیمی عالی است و نتایج خوبی گرفته است. قبلا هم در بازی‌هایی مثل سپاهان گفته‌ام که وضعیت موجود نمی‌تواند نتیجه دربی تاثیرگذار باشد. وقتی که به پرسپولیس آمدم جایگاه استقلال از ما خیلی بهتر بود اما ما آن دربی را بردیم و علیپور گل پیروزی ما را زد. در دربی شرایط فرق می‌کند و بازیکنان بسیار تاثیرگذار هستند، همچنین در ایرانی‌ها هیجانات و احساسات هم تاثیرگذار است و تیمی که قلبی داغ و ذهنی خنک داشته باشد می‌تواند برنده دربی شود.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه این تیم با پیروزی مقابل استقلال می‌تواند جشن قهرمانی لیگ برتر را هم بگیرد خاطرنشان کرد: از این موضوع احساس قشنگ‌تری نمی‌تواند وجود داشته باشد اینکه در دربی برنده شویم خیلی رضایت‌بخش است و می‌دانم که این برد چه اهمیتی برای هوادارانمان دارد. دقیقا مثل اینکه بخواهیم قهرمان شویم. این امکان برای ما می‌تواند وجود داشته باشد اما مهمتر برای ما این است که بازی خوبی داشته باشیم و شادی را به هواداران‌مان هدیه کنیم.

برانکو درباره تعداد پاس‌هایی که بازیکنان استقلال در بازی‌های اخیر به یکدیگر داده‌اند و از این نظر پیشرفت خوبی داشته‌اند، عنوان کرد: بله گفتم که شفر ساختار تیمش را تغییر داده و استقلال با آمدن او پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است در عین حال ما هم همچنان در حال پیشرفت هستیم و اینکه فردا مالکیت توپ در اختیار کدام تیم خواهد بود را در زمین خواهید دید.

وی درباره مقایسه دربی ایران با دربی‌های دیگر جهان خاطرنشان کرد: اینکه دربی شبیه دربی ما وجود دارد یا نه نمی‌دانم، اما این را می‌دانم که فردا ۶۰-۷۰ میلیون هوادار با ذوق و شوق فراوان به تماشای دربی ایران می‌پردازند.

سرمربی پرسپولیس در واکنش به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا مطرح کردن بحث پیروزی در دربی فقط هواداران پرسپولیس را خوشحال خواهد کرد و قهرمانی بدون پیروزی در دربی اهمیت ندارد، فشاری روی بازیکنان تیمش ایجاد نمی‌کند؟ گفت: دلیلی نمی‌بینم فشار زیادی  از این لحاظ روی تیم باشد، البته که دربی هیجان و فشار خاص خودش را دارد، اما بازیکنان من شوق زیادی برای این بازی دارند و هدفشان این است که همه آنچه را که در این ۲-۳ سال یاد گرفته‌اند در زمین ارائه دهند. ما مجبور نیستیم به این فکر کنیم که حتما باید این بازی را ببریم تا قهرمان شویم، ما نمی‌خواهیم با این طور فکر کردن استرسی در خود ایجاد کنیم. انتظار من از بازیکنان این است که از دربی لذت ببرند و یک اتفاق بزرگ را در زمین رقم بزنند.

برانکو در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری راجع به اینکه تیمش بعد از بازی با الهلال به سیستم ۱-۳-۲-۴ خطی که کاملا محافظه‌کارانه است روی آورد و در این ۲۳ بازی فقط یک باخت داد، آیا قرار است همین سیستم را در دربی به کار بگیرد، یادآور شد: ما از ابتدای این فصل دو سیستم ۲-۴-۴ خطی و لوزی را تمرین کردیم و خوشبختانه در هر دو سیستم با نتایجی که کسب کردیم موفق نشان دادیم. هر کدام از این سیستم‌ها را براساس ابزارمان در بازی‌ها به کار گرفتیم، در اوایل فصل نوراللهی با ما نبود، کمال کتفش را عمل کرده بود و احمدزاده جراحی داشت، اما خوشبختانه آنها به جمع ما برگشته‌اند و شرایط خوبی دارند، هر موقع لازم باشد از این دو سیستم استفاده می‌کنیم.

وی درباره اظهارات اخیر بازیکنان پرسپولیس مبنی بر اینکه ما قهرمان صددرصد هستیم و آیا این موضوع باعث نخواهد شد بازی‌های آینده را جدی نگیرند، تصریح کرد: ما ۱۶ امتیاز بیشتر از تیم دوم و ۱۹ امتیاز بیشتر از تیم سوم کسب کرده‌ایم و در این حالت قهرمان هستیم، مگر اینکه ذوب‌آهن همه بازی‌هایش را ببرد و ما هم همه بازی‌های پیش روی‌مان را ببازیم که منطقی نیست. بازیکنان من حق دارند هرچه دلشان می‌خواهد بگویند و این به خودشان مربوط است.

سرمربی پرسپولیس در واکنش به این جمله که چند روزی است در فضای مجازی شایعه شده، پرسپولیس باید در این دربی نتیجه را مقابل استقلال واگذار کند، یادآور شد: نمی‌دانم چه کسی واقعا می‌تواند این حرف را بزند، من در سال‌هایی که در ایران حضور داشتم هیچ‌کس چنین حرفی را به من نزده است. همه از ما برد می‌خواهند و ایران باید به فوتبال خودش افتخار کند، این زیباترین مسئله است.

برانکو در رابطه با اینکه آیا در ترکیب اصلی فردا سورپرایزی خواهید داشت یا خیر، گفت: این موضوع را فردا خواهیم دید، ما مقابل استقلال خوزستان هم آماده‌ترین بازیکنان‌مان را بازی دادیم چون بعد از بازی با السد سیدجلال محروم بود، شجاع هم تمرین نکرده بود و همین طور وحید امیری و منشا. خداراشکر ما یک نیمکت خوب داریم، چه بازیکنانی که از ابتدا بازی را شروع می‌کنند و چه بازیکنانی که تعویض می‌شوند همه خوب هستند. شما مصلح را نگاه کنید یا دیدید سیامک نعمتی چطور بازی را برای ما مقابل استقلال خوزستان درآورد، همچنین نوراللهی که در هر بازی بهتر و بهتر می‌شود، باید این را هم مدنظر داشته باشیم که نوراللهی یک سال است که بازی نکرده، من از اینها انتظارات زیادی دارم. صادق محرمی هم مریض بود و آماده آن مسابقه نبود اما الان همه آماده هستند و اینکه در دربی چه کسانی بازی می‌کنند فردا مشخص می‌شود.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه با خبر توافق کی‌روش با ازبکستان گفته می‌شود سرمربی بعدی تیم ملی برنده این دربی خواهد بود، عنوان کرد: ظاهرا شما  اطلاعات‌تان خیلی زیاد است، یعنی شما  از برنامه‌های تیم ملی و کی‌روش خبر دارید؟ من از برنامه‌های کی‌روش خبر ندارم اما صادقانه بگویم که خیلی‌ هم علاقه‌ای ندارم چون من قراردادم را با پرسپولیس تمدید کردم، حالا اینکه ایشان با ازبکستان قرارداد امضا کرده یا خیر مهم نیست اما شما خیلی خوب موضوع را می‌دانید و من فکر می‌کنم که اطلاعاتتان خیلی بالاست.

برانکو در واکنش به سوال دیگری درباره اینکه آیا بازی کردن مقابل استقلال آن هم بدون مسلمان و  بازیکن بازیساز سخت نیست؟ خاطرنشان کرد: شما می‌دانید چه کسی به سیامک نعمتی پاس گل داد؟ مگر فرشاد احمدزاده چه مشکلی دارد که نمی‌تواند پلی‌میکر باشد؟ سوال من این است چه کسی در تیم ملی بازیساز است؟ فردا مشخص می‌شود که چه کسی پلی‌میکر تیم ما است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)