پرسپولیس نیوز: سرمربی تیم ملی کره جنوبی در حاشیه مراسم قرعه‌کشی مقدماتی جام جهانی با خبرنگار اعزامی فارس به مالزی صحبت‌هایی را پیرامون تیم ملی کره و هم‌چنین دیدار دوستانه با ایران انجام داد.

پائولو بنتو در خصوص قرعه‌کشی که ساعتی پیش در مقر AFC برگزار شده است، اظهار داشت: هر بازی برای مسابقات جام جهانی شرایط خاص خودش را دارد و این طور نیست که تصور کنید یک بازی را انجام داده‌اید و مسابقات به پایان رسیده است.ما شرایط خوبی در تیم ملی کره پیدا کردیم و حتی یک تیم ملی “ب” هم تشکیل دادیم.

وی در پاسخ به این سؤال که هم گروهی شما با کره شمالی با توجه به مسائل سیاسی تاثیری در کارتان ایجاد می‌کند یا خیر، گفت: من به فوتبال نگاه فوتبالی می‌کنم و کاری به مسائل سیاسی ندارم و سیاست‌های دو کشور ارتباطی به فوتبال و تفکرات من ندارد و من فقط روی این تمرکز می‌کنم که تیمم را آماده مسابقات کنم.

بنتو در پاسخ به این سؤال که شانس صعود تیمش را چقدر می‌بیند، گفت: شانس صعود ما بالاست چون به شرایط خوبی رسیده‌ایم. روند چند ماه اخیر تیم ملی کره نشان از سیر صعودی ما دارد. من وظیفه‌ام این است تیم‌ها را آنالیز کنم و باید بدانم ترکمنستان و لبنان چگونه بازی می‌کنند.

سرمربی تیم ملی کره در پاسخ به این سؤال که ستاره‌های خوبی را در اختیار دارد و چگونه از آنها بهره می‌گیرد گفت: ستاره تضمین صعود نیست و مهم این است که بازیکن در روز مسابقه چه عملکردی داشته باشد.

وی در ادامه این گفت‌وگو در خصوص مسابقه دوستانه‌ای که با تیم ملی ایران چندی پیش در کره جنوبی برگزار شد، گفت:‌ایران یکی از قطب‌های اصلی فوتبال آسیاست و استعدادهای فراوانی دارد. با وجود آنکه در یک بازی دوستانه به میدان رفتیم اما کار سختی داشتیم.

بنتو در پاسخ به این سؤال که آیا تمایل دارد دوباره با ایران روبرو شود، گفت: چون تیمی به نام ترکمنستان در گروه ما وجود دارد و نوع و فیزیک بازی‌اش نزدیک به ایران است از بازی با ایران استقبال می‌کنم.البته اگر قرار باشد مسابقه‌ای برگزار شود رؤسای فدراسیون دو کشور باید این کار را با یکدیگر توافق کنند اما من به عنوان سرمربی تیم ملی کره به برگزاری چنین بازی‌ای تاکید دارم.

وی تاکید کرد:‌ما در ماه‌های پیش رو در فیفادی یک جای خالی داریم و باید ببینیم قبل از اکتبر چه زمانی باید به مصاف ترکمنستان و لبنان برویم و آیا این امکان وجود دارد که قبل از آن دیداری دوستانه با ایران داشته باشیم یا خیر. همه چیز مربوط به رؤسای فدراسیون‌های دو کشور است.

سرمربی تیم ملی کره در خصوص اینکه تیم ملی ایران با ویلمتوتس چه تفاوتی با تیم ملی ایران در زمان کی‌روش داشت، گفت: حقیقتا تفاوت از زمین تا آسمان بود. کاملا مشخص بود که کی‌روش ۸ سال در این جا حضور داشته و بازیکنان به خوبی یکدیگر را می‌شناختند.سبک بازی ویلموتس هم متفاوت بود و آن چیزی نبود که ما فکرش را می‌کردیم و نسبت به تیم ملی زمان کی‌روش تفاوت داشت.

وی تاکید کرد:‌ایران همیشه جزو بهترین‌های آسیا بوده و در گروهش  اول شده است . ایران در دوره گذشته جام جهانی هم صعود کرده و شانس زیادی برای صعود برای جام جهانی آینده دارد.

بنتو در پایان این گفت‌وگو در خصوص اینکه برنامه‌هایش برای تیم ملی کره در راه جام جهانی چیست،‌گفت:‌از حالا نمی‌توانم به مراحل بعد از این مسابقات فکر کنم که اگر این اتفاق بیفتد ما مرحله ابتدایی را هم می‌بازیم هر وقت به جام جهانی رسیدیم برنامه‌ریزی می‌کنیم ولی هدف من این است که تیم ملی کره جنوبی تنها در مرحله گروهی جام جهانی نباشد و به مراحل بعد هم صعود کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)