ارزشمندترین ۳ امتیاز هفته بیست‌وهفتم یا شاید کل لیگ بیست‌ودوم را یحیی گل‌محمدی در تقابل با استقلال کسب کرد.

پیش از شروع دربی محسن بنگر در واکنش به این‌که گفته می‌شود در صورت عدم قهرمانی پرسپولیس یحیی گل‌محمدی از این تیم خواهد رفت، گفت: یکی از دلایلی که باعث موفقیت پرسپولیس شده ثبات در کادر فنی بوده است. وجود یحیی گل‌محمدی برای پرسپولیس یک نعمت است و هیچ دلیلی برای رفتن این مربی وجود ندارد. من معتقدم گل‌محمدی بهترین گزینه برای هدایت پرسپولیس است و مدیران این باشگاه باید برای مدتی طولانی این مربی را حفظ کنند.

حالا پس از دربی با کاپیتان سابق پرسپولیس تماس گرفتیم که به ما گفت: شرایط این بازی با دربی‌های گذشته فرق می‌کرد و دو تیم می‌دانستند مساوی به درد هیچ کدام نمی‌خورد. پرسپولیس و استقلال ارنج هجومی داشتند و برای پیروزی بازی کردند اما در نهایت خوشبختانه پرسپولیس به برتری و سه امتیاز رسید. این ۳ امتیاز ارزش فراوانی برای پرسپولیس داشت و مطمئن باشید تأثیر زیادی در تعیین قهرمان لیگ بیست‌ودوم خواهد داشت.

بنگر اشاره‌ای هم به مصاحبه پیش از بازی سرمربیان دو تیم کرد و افزود: شاید اشتباه کنم اما فکر می‌کنم ساپینتو اشتباه کرد که گفت حتی از رئال مادرید هم نمی‌ترسیم و اسم این تیم بزرگ اسپانیایی را آورد. این حرف به نظر من بازیکنان پرسپولیس را برای ارائه بازی بهتر تحریک کرد. در دربی‌ها مصاحبه قبل بازی سرمربی یا بازیکن اهمیت زیادی دارد و می‌تواند به تیم کمک کند یا این‌که به تیم مقابل! به هر حال ساپینتو شاید خواسته به این شکل به شاگردان خودش روحیه دهد اما این نظر من است که بازیکنان پرسپولیس برای ارائه بازی بهتر تحریک شدند.

وی که در مصاحبه‌ای پیش از دربی از یحیی گل‌محمدی حمایت کرده بود، در این خصوص عنوان کرد: بله، من پیش از بازی گفته بودم مدیران این باشگاه باید برای مدتی طولانی یحیی گل‌محمدی را حفظ کنند چون بهتر از هر کس دیگری این تیم را می‌شناسد. متأسفانه شایعاتی مثل مذاکره با دونادونی ایتالیایی هم منتشر شده بود که یحیی گل‌محمدی و عیسی آل کثیر آن را خاموش کردند!

بنگر ضمن تعریف از عیسی آل‌کثیر یادآور شد: در این دربی علیرضا بیرانوند، همه مدافعان و هافبک‌های پرسپولیس بی‌نقص و عالی بازی کردند اما دربی مرد خودش را می‌خواهد. در دربی بازیکنانی موفق می شوند که شجاع و دارای اعتماد به نفس بالا باشند و کیفیت خود را در این دیدار بزرگ از دست ندهند. گاهی اوقات بازیکنانی بوده‌اند که در دربی اتفاقا کیفیت آن‌ها بالاتر هم رفته است و این دست بازیکنان می‌توانند سرنوشت این بازی بزرگ را به دست بگیرند. حرکت، سرتوپ و گلی که عیسی آل‌کثیر زد نشان داد مرد دربی است. او روی نیمکت نشست اما خودش را نباخت یا این‌که ناراحت نشد و وقتی هم به زمین رفت سعی کرد بهترین بازی خودش را انجام دهد و خوشبختانه گل ارزشمندی هم زد.

محسن بنگر درباره تساوی سپاهان و ملوان در اصفهان نیز گفت: سپاهان تیمی دارای ساختار، پرمهره و خوبی است اما در بد مقطعی دچار لغزش شد. البته مازیار زارع و بچه‌هایش هم واقعا جوانمردانه جنگیدند و این نتیجه هم به سود پرسپولیس است و هم استقلال اما لیگ هنوز تمام نشده است. هر سه تیم باید تا پایان هفته سی‌ام بجنگند و من فکر می‌کنم قهرمان لیگ بیست‌ودوم در روز آخر تعیین می‌شود و تیمی که می‌خواهد بجنگد باید تا روز آخر با تمام وجود بجنگد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)