مهاجم هندوراسی تیم فوتبال ذوب‌آهن گفت: کسب عنوان آقای گلی آسیا خوب است، اما برای من مهم‌تر از آن صعود تیمم به مرحله بعدی مسابقات است.

 جری بنسون در پنج بازی اخیر ذوب‌آهن در بازی‌های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا عملکرد خیره‌‌کننده‌ای داشته و توانسته است ضمن زدن چهار گل، یک پنالتی هم برای تیمش در بازی با الاهلی عربستان بگیرد. ضمن اینکه او با زدن دو گل در لیگ قهرمانان آسیا این شانس را دارد که در این رقابت‌ها جزو مدعیان آقای گلی باشد. مهاجم هندوراسی ذوب‌آهن در گفت‌وگو با تسنیم پاسخگوی سؤالات مختلفی شد که مشروح آن در زیر می‌آید:

 برد باارزشی را مقابل بنیادکار به دست آوردید، در مورد این بازی صحبت کن.
برای اینکه شانس صعود از گروه را داشته باشیم باید بنیادکار را می‌بردیم. واقعاً بازی خوبی را در ازبکستان انجام دادیم و برد بسیار ارزشمندی را کسب کردیم. با این سه امتیاز به صعود از گروه‌مان بسیار امیدوار شدیم.

 باز هم گل باارزشی را برای ذوب‌آهن به ثمر رساندی …
خیلی خوشحالم که در این برد نقش کوچکی داشتم و به تیمم کمک کردم. بابت این اتفاق خدا را شکر می‌کنم و امیدوارم بتوانم این روند را ادامه دهم.

 در پنج بازی اخیر تیمت چهار گل زده‌ای و یک پنالتی گرفته‌ای، این آمار خیره‌کننده‌ای برای توست.
بله همین‌طور است. خوشبختانه در بهترین شرایط به سر می‌برم و هدفم این است که این آمار را بهتر کنم. اگر فرصت گلزنی نصیبم شود سعی خواهم کرد بهترین استفاده را از آن ببرم و به تیمم کمک بیشتری کنم.

 آیا ذوب‌آهن می‌تواند از این گروه سختی که در آن قرار دارد به مرحله حذفی لیگ قهرمانان صعود کند؟
چرا نتوانیم صعود کنیم؟! همه ما برای رسیدن به این هدف تلاش می‌کنیم و از هر نظر شایستگی صعود را داریم. البته بازی‌های سختی پیش‌رو داریم و باید بازی به بازی پیش برویم. یک اتفاق خوب در تیم ما این است که اعتماد‌به‌نفس‌مان برگشته و می‌خواهیم روند روبه‌رشدمان را ادامه دهیم.

 قبول داری ذوب‌آهن در بازی‌های لیگ دچار اُفت شدیدی شده است؟
نه این‌طور نیست که ما اُفت کرده باشیم یا بد بازی می‌کنیم. شما اگر بازی‌های ما را دیده باشید نسبت به حریفان خود برتری داریم، اما همیشه بهتر بودن دلیل بر بردن بازی نیست و این جذابیت فوتبال است. شرایط تیمی ما خوب است و می‌توانیم در دیدارهای آینده نتایج بدمان را جبران کنیم.

 در لیگ قهرمانان آسیا به مراتب بهتر از بازی‌های لیگ گل می‌زنی، دلیلش چیست؟
برای اینکه در ذوب‌آهن جا بیفتم نیاز به زمان داشتم، اما متأسفانه محرومیت سه جلسه‌ای خیلی به ضررم تمام شد. خوشبختانه بعد از سپری کردن محرومیت و مشکلاتی که برایم به وجود آمده بود توانستم شرایط خوبی را در ذوب‌آهن به دست بیاورم. می‌خواهم گل‌های بیشتری را در لیگ و آسیا برای تیمم به ثمر برسانم.

 این شانس را برای خودت قائل هستی که در لیگ قهرمانان آسیا آقای گل شوی؟
برای من اول موفقیت تیم مهم است و نهایت تلاشم را می‌کنم تا برای تیمم مؤثر باشم. برای بالا بردن آمار گلزنی نیز نهایت تلاشم را می‌کنم، چرا که عنوان آقای گلی آسیا خوب است، اما صعود تیمم از گروه مهم‌تر از آن است.

 به نظر قهرمان لیگ چه تیمی خواهد شد؟
مسلماً شرایط پرسپولیس نسبت به همه تیم‌ها بهتر است و آنها توانسته‌اند فاصله خود را با دیگر مدعیان بیشتر کنند. پرسپولیس از هر نظر شایسته قهرمانی است و بازیکنان این تیم برای اینکه این عنوان را به دست بیاورند حتی یک بازی هم از تلاش و جنگندگی خود کم نکرده‌اند و این مسئله مهمی است. نمی‌توان گفت لیگ برای پرسپولیس تمام شده و تیم‌های مدعی تا آخرین لحظه از تلاش دست بر نمی‌دارند.

 برای فصل بعدت چه تصمیمی گرفته‌ای؟ آیا در فوتبال ایران می‌مانی؟
حقیقت این است که هنوز تصمیم نگرفته‌ام که فصل بعد در ایران باشم یا نه. تا آخر فصل حتماً تصمیم خود را خواهم گرفت.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)