علیرضا بیرانوند امروز گچ دست خود را باز خواهد کرد.

بعد از مصدومیتی که علیرضا بیرانوند در ناحیه مچ دست خود داشت از تمرین کردن معاف شد و دستش را گچ گرفت تا سه بازی تیمش را از دست بدهد اما حالا او در شرایطی است که می‌تواند امیدوار باشد تا به زودی به ترکیب تیمش باز گردد.

دکتر علی اعظم فیزیوتراپ تیم پرسپولیس درباره آخرین وضعیت مصدومیت دروازه‌بان ملی پوش تیمش توضیح داد: قرار است امروز (شنبه) گچ دست علی را باز کنیم. باید یک معاینه مجدد صورت بگیرد تا روند توانبخشی‌اش را آغاز کنیم. اگر مشکلی پیش نیاید یک هفته نیاز داریم تا این روند توانبخشی انجام شود و باید دامنه حرکتی و قدرتی دستش را بالا ببریم.

او ادامه داد: بعد از اینکه گچ دست علی را باز کنیم همه چیز بستگی به شرایط دست او دارد .باید یک ارزیابی مجدد از مصدومیت او صورت بگیرد و بر اساس آن پلن درمانی را پیش ببریم.

فیزیوتراپ پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان امیدوار بود بیرانوند به بازی جمعه تیمش مقابل آلومینیوم در اراک برسد، گفت: اگر گچ را باز کنیم امکانش هست که این اتفاق بیفتد. از لحاظ پروتکل درمانی برای کارهای توانبخشی و درمانی حداقل یک هفته زمان نیاز داریم اما اگر شرایط بهتر باشد می‌توان امیدوار بود. با این حال باز هم تاکید می‌کنم زمان توانبخشی حداقل یک هفته است.

او درباره اینکه امور مربوط به توانبخشی دست بیرانوند شامل چه آیتم‌هایی است توضیح داد: یک‌سری تمرینات را برایش در نظر خواهیم گرفت تا دامنه حرکات دستش را بیشتر کنیم و بعد کارهای تقویتی و تمرینات اختصاصی عملکردی دروازه‌بانی‌اش را می‌تواند انجام دهد.

اعظم درباره اینکه بعد از بحث دو هفته پیش با کادر پزشکی تیم ملی آیا صحبت یا تعاملی بین آنها درباره روند درمان بیرانوند صورت گرفته یا نه گفت: نه. بحثی نبود .همه چیز کاملا واضح بود و روشن بود. من همان موقع هم گفتم آنهایی که بحث تخصصی فوتبال را دنبال می کنند متوجه شدند که موضوع چیست و نیاز به توضیح بیشتر نبود و همکاران ما تحت فشار بودند.

فیزیوتراپ تیم پرسپولیس، درباره آخرین وضعیت مصدومیت وحدت حنانوف مدافع تاجیکستانی سرخ‌ها گفت: وحدت بعد از یکی دو روزی که تمرینات تعطیل است به کار گروهی باز خواهد گشت و می‌تواند با تیم تمرین کند.البته او قسمت به قسمت به تمرینات اضافه می‌شود تا کار تکمیلی بازگشتش را انجام دهد.

او درباره مصدومیت این بازیکن توضیح داد: وحدت از ناحیه همسترینگ دچار کشیدگی شده بود اما گرید کشیدگی او 2 بود و نیاز داشت تا مدتی دور از تمرینات باشد و کارهای درمانی‌اش را پی بگیرد. با این وجود او دیگر مشکلی ندارد و می‌تواند در اختیار کادر فنی باشد.

گفتنی است حنانوف در بازی برگشت تیم های ملی عربستان و تاجیکستان مصدوم شد و سه بازی قبلی پرسپولیس را از دست داد.به نظر می‌رسد با توجه به شروع تمرینات او از روز دوشنبه، احتمال همراهی این بازیکن با تیمش در سفر به اراک و بازی با آلومینیوم که جمعه برگزار خواهد شد وجود داشته باشد.

گفتنی است با توجه به فاصله زیاد بازی پرسپولیس در آبادان تا اراک کادر فنی این تیم بعد از ریکاوری و بازی تدارکاتی روز جمعه، به بازیکنان دو روز استراحت داده و استارت تمرینات سرخ‌ها برای جام حذفی از روز دوشنبه خواهد بود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)