دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: الان شاید باشگاه مرا با 5 میلیون دلار هم به تیمی نفروشد.

علیرضا بیرانوند پس از خوش و بش با سعید مظفری‌زاده، مدیر تیم فوتبال تراکتور در لابی هتل المپیک درمورد اینکه آیا خاطره ای از دوران قضاوت وی دارد، اظهار داشت: خیر‌. زمانی که مظفری زاده قضاوت می‌کرد، من در رده نونهالان بازی می‌کردم!(باخنده) الان هم سنی ندارم.

وی درمورد تمرینات آماده‌سازی پرسپولیس گفت: تمرینات خوبی را پشت سر می‌‌گذاریم و خدا را شکر شرایط خوب است. به مسابقات لیگ نزدیک می‌شویم. البته فردا یک بازی با مس رفسنجان و جمعه هم با هوادار بازی داریم. پس از آن برای لیگ استارت می‌زنیم.

*لیگ سختی داریم و تیم‌ها ساده امتیاز از دست نمی‌دهند

دروازه‌بان پرسپولیس درمورد حضور چند تیم مدعی در لیگ پیش رو، پاسخ داد: به این خاطر لیگ امسال سخت است که هم مربیان تیم‌هایشان را عوض کرده و هم تیم‌های خیلی خوبی انتخاب کردند. مثلا مهدی تارتار از ذوب آهن به ملوان رفت و محمد ربیعی از مس رفسنجان به ذوب آهن. ساکت الهامی نیز به مس رفت. این اتفاقات نشان می‌دهد لیگ سختی داریم و تیم‌ها ساده امتیاز از دست نمی‌دهند. تیم‌ها ساده امتیاز از دست نمی‌دهند و لیگ سختی را پیش رو داریم.

* هر تیمی دوست دارد بازی های سختش را اول فصل انجام بدهد

بیرانوند درخصوص برگزاری بازی با تیم پرستاره تراکتور در هفته دوم، عنوان کرد: وقتی می‌خواهید کار را شروع کنید، نباید به این چیزها فکر کنید. هر تیمی دوست دارد بازی های سختش را اول فصل انجام بدهد زیرا می‌داند تیم‌ها و بازیکنان جدیدشان از هفته چهارم یا پنجم به بعد راه می‌افتند. خدا را شکر پرسپولیس بازیکنان خودش را حفظ کرده و ۳_۲ بازیکن خیلی خوبی به تیم اضافه شدند. این می‌تواند شرایط خوب تیم ما را حفظ کند.

* تراکتور می‌خواهد برای قهرمانی جلو بیاید

وی ادامه داد: تراکتور تیم بزرگی است و با بازیکنانی که جذب کرده نشان داده است، می‌تواند می‌خواهد برای قهرمانی جلو بیاید. اولین بازی خانگی‌شان مقابل پرسپولیس است. بازی خیلی سخت و سنگینی داریم اما امیدوارم اتفاقات خوبی بیفتد.

* بازی با بلغارستان بهترین اتفاقی است که می‌تواند برای تیم ملی بیفتد

دروازه‌بان تیم ملی درمورد دیدار تدارکاتی با بلغارستان، گفت: راستش را بخواهید تاکنون بازی بلغارستان را ندیده‌ام‌. روز گذشته نیز به استخر رفته بودم و یکی از بازیکنان را دیدم که از او درمورد این تیم پرسیدم که گفت من هم بازی اش را ندیده‌ام اما شاید بتواند به ما کمک کند.

بیرانوند درمورد اینکه تراکتور تیم ۷۷ دنیا است و شرایط بهتری نسبت به رقیبان ایران در تورنمنت کافا دارد، عنوان کرد: تیم ما هم ۲۲ دنیا است. تصمیمی که برای تیم ملی گرفته شده به جز این بازی‌ها اتفاقات بهتری نمی‌تواند برای ما بیفتد. این مسابقات می‌تواند به ما کمک کند. شنیده‌ام قرار است تورنمنت چهار جانبه‌ای نیز در اردن با حضور ایران، قطر و عراق برگزار می‌شود‌. این بازی‌ها هم خیلی خوب است.

* فشاری روی من نیست

وی درپاسخ به این سوال که با توجه به اتفاقاتی که در نقل و انتقالات برایش رخ داد، آیا اکنون تحت فشار قرار ندارد، توضیح داد: فشاری روی من نیست زیرا کاری نکرده‌ام. الان نمی‌توان صحبت کرد و چند روز قبل هم گفتم اگر به یک برنامه تلویزیونی بروم، خیلی صحبت‌ها می‌توان کرد ولی تا جایی که می‌دانم فشاری روی من نیست‌ زیرا با همان قرارداد قبلی‌ام ماندم. اتفاقی هم افتاد که در زمان مناسب صحبت خواهم کرد.

* مصدومیت کمر ندارم

دروازه‌بان پرسپولیس درمورد اینکه اخبار مطرح شده نسبت به فیزیوتراپی او به دلیل مصدومیت کمر نگرانی‌هایی را برای هواداران این تیم ایجاد کرده زیرا سرخ پوشان در حال حاضر دروازه بان دوم مطمئنی هم جذب نکرده‌اند، گفت: مصدومیت کمر ندارم. ۳_۲ روز است می‌بینم چنین خبری منتشر می‌شود. ۳ روز قبل در صحنه‌ای از بازی با نفت آبادان، در گرم کردن توپ به سینه‌ام برخورد کرد و پس از جدا شدن به فکم خورد. به همین دلیل به ولسلی ننکا گفتم درد دارم و نمی‌توانم ادامه بدهم. دکتر من نیز گفت با این حس درد ۴_۳ روز تمرین نکن. نمی‌خواستم استوری بگذارم و بگویم کمر درد داشتم. خدا را شکر امروز خبرنگاران را در هتل المپیک دیدم و صحبت کردم تا خیال هواداران راحت شود.

* شاید الان پرسپولیس با ۵ میلیون دلار هم مرا به یک تیم خارجی ندهد

بیرانوند درمورد انتشار قراردادش، توضیح داد: نمی‌دانم قرارداد من از طرف چه کسی منتشر شد اما خیلی‌ها این اتفاق را باور نمی‌کردند که قرارداد من همان قبلی است و خیلی آپشن‌ها را از دست دادم. به هر حال بزرگ‌ترین آپشن همان ۲۵۰ هزار دلاری بود که می‌توانستم در جام ملت‌ها خوب کار کنم و با پرداخت آن و درخواست تیم‌های دیگر به راحتی از پرسپولیس جدا شوم اما اکنون شاید باشگاه بگوید با ۵ میلیون دلار هم بیرانوند را نمی‌دهم.

* نزدیک ۱۰ میلیارد آپشن‌های قرارداد خود را از دست دادم

وی افزود: خیلی آپشن‌ها مثل صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان، قهرمانی لیگ، جام حذفی، سوپرکاپ، چند درصد بازی کردن و تا فینال آسیا در قرارداد من بود که نزدیک ۷۰ درصد مبلغ پایه قرارداد ۱۵ میلیاردی من می‌شد اما خیلی‌ها و نزدیک ۱۰ میلیارد را از دست دادم‌ اما تصمیمی بود که خودم گرفتم و نیت من این بود به خودم احترام بگذارم.

* نظر هواداران را می‌دانستم و گفتم بهتر است فسخ کنم

دروازه‌بان پرسپولیس تصریح کرد: وقتی می‌خواستم نوتیس سوم را به باشگاه بدهم گفتم اگر این کار را انجام بدهم هواداران می‌‌گویند یا برو یا بمان. می‌دانستم هواداران چه می‌خواهند بگویند و برای اینکه نظری ندهند، گفتم بهتر است فسخ کنم.

* وکیل من به خاطر تحت فشار بودن آن حرف را زد

بیرانوند درمورد اظهارنظر وکیلش در برنامه فوتبال برتر مبنی بر اینکه تعصب و عشق به پیراهن الان کشک و برای دهه ۶۰ است، تاکید کرد: سلیمانی در آن لحظه به دلیل تحت فشار بودن حرف زد. خیلی او را اذیت کردند. افتخار می‌کنم نزدیک ۱۲_۱۰ سال است کنارش هستم و تا الان از لحاظ ورزشی و زندگی شخصی از خیلی چیزهای زندگی من خبر دارد‌. بودنش در کنار من اتفاق خیلی خوبی است و خدا را شکر خیلی به من کمک کرده.

* پس از فسخ با پرسپولیس ۳ شب نخوابیدم

وی درمورد بی‌خوابی‌هایش در دوران فسخ قرارداد با پرسپولیس، گفت: ۳ شب نخوابیدم. البته فک من بسته بود و نمی‌توانستم حرف بزنم که خیلی سخت بود(باخنده) البته روزی که پس از عقد قرارداد جدید با پرسپولیس از باشگاه بیرون آمدم، می‌توانستم صحبت کنم اما فک خود را گرفتم و با اشاره به آن بیرون آمدم(باخنده)

* ۴۰ درصد آپشن‌هایی که از پرسپولیس طلب داشتم گرفتم

وی درمورد صحبت‌های اخیر برخی بازیکنان استقلال مثل روزبه چشمی درمورد قرارداد ۱۵ میلیاردی‌اش با پرسپولیس، عنوان کرد: روزبه یکی از دوستان خوب من است که همیشه به وی احترام می‌گذارم. هم تیمی من در تیم ملی و کاپیتان استقلال است. وقتی اتفاقی برای من می‌افتد و پیشنهادی از یک باشگاه می آید که رقمش را اعلام می‌کنند، صد در صد می‌گویند چه شد که بیرانوند با ۱۵ میلیارد به پرسپولیس آمد. من فقط طلب خود از پرسپولیس را خواسته بودم که پس از عقد قرارداد جدید هم فقط ۴۰ درصد از این ۷_۶ میلیارد آپشن را گرفتم. رک و حسینی این را می‌گویم.

دروازه‌بان پرسپولیس درمورد واقعی بودن رقم پیشنهادش از استقلال حاضر به پاسخگویی نشد.

*پیروانی در قلب من جای دارد

بیرانوند درمورد اینکه آیا رابطه‌اش با افشین پیروانی خوب شده است، گفت: آقا افشین همیشه در قلب من جای دارد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)