علیرضا بیرانوند شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی صحبت‌های جالبی را مطرح کرد.

علیرضا بیرانوند صبح روز شنبه با حضور در یک برنامه تلویزیونی در مورد مصدومیتش در جام جهانی و و عمل بینی اظهار داشت: بارها در صفحه‌شخصی‌ام در اینستاگرام نظرسنجی گذاشتم که بینی‌ام را عمل کنم یا نه اما همه گفتند نه. حتی یک دکتر به من گفت که دماغت را عمل کنم و من پاسخ دادم باید به من پول بدهی چون معروف می‌شوی و همه پیش تو می‌آیند. من روی این بینی‌ام تعصب دارم. (با خنده)

وی افزود: همه شوخی‌هایی که با من می‌شود، بامزه است. زیاد با من شوخی کردند. حتی صدای من خوب است اما به خاطر هوادارانمان نمی‌خواهم بخوانم، چون پرسپولیس الان با صدر جدول فاصله دارد و هواداران ناراحت هستند اما من قول می‌دهم اگر قهرمان شویم می‌آیم و در تلویزیون ۱۰ تا آهنگ محلی می‌خوانم.

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران در مورد تسلط به زمان انگلیسی گفت: در یک بازی بود که داور بی مورد خطا گرفت و من می‌خواستم او را صدا بزنم refree اما به ذهنم نرسید و او را coach خطاب کردم. وسط زمین فرشاد احمدزاده به من گفت با کی کار داری؟ واقعا زبان یاد گرفتن سخت است و این دردسری بود که در پرتغال داشتم. من حتی در صحنه‌ای ‌lets go به معنی بزن بریم را «لس ا باو» بیان کردم. پیش از جام ملت‌های استرالیا هم در آستانه انتخاب تیم ملی بودیم و از حدود ۴۰ نفر می‌خواستند ۲۳ نفر را برای جام ملت‌ها انتخاب کنند. کارلوس کی‌روش زمانی که می‌خواست با بازیکنان خداحافظی کند کلمه see you یعنی می‌بینمت را به کار می‌برد. او به من و وحید امیری این کلمه را گفت. وحید آمد به من گفت چی به تو گفت؟ من گفتم به من گفت see you. وحید گفت به من هم این کلمه را گفت. من به وحید گفتم یعنی چی؟ وحید گفت نمی‌دانم. من هم از مسعود شجاعی معنی آن را جویا شدم و مسعود گفت یعنی می‌بینمت. چه کسی این حرف را به تو گفته است؟ گفتم هیچ کس! بعد از آن هم به وحید امیری گفتم چیز خاصی نیست. کی‌روش گفته شما را می‌بینم!

بیرانوند در رابطه با تمرین زیر نظر وسلی ننکا تصریح کرد: او یک مربی حرفه‌ای است و تا الان زحمت زیادی کشیده است. به رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی گفتم و خواستم که قرارداد او تا پنج شش سال دیگر تمدید شود. او خیلی وقت می‌گذارد و از پایه رشد می‌دهد. این اولین بار است که دو دروازه‌بان جوان داریم. دو دروازه بان جوان خوب داریم چون ننکا واقعا برای آنها وقت می‌گذارد.

وی در مورد انتخاب امیر قلعه‌نویی به عنوان سرمربی تیم ملی گفت: بیشتر پیشکسوتان و مردم از حضور قلعه‌نویی خوشحال شدند. باید فرصتی به مربیان ایرانی داده می‌شد. مطمئنم اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد. اینکه او چند بازیکن ۲۰ ساله دعوت می‌کند، نشان می‌دهد که اتفاقات خوبی رخ می‌دهد. اینکه بازیکنان ۲۰ سال ما به تیم دعوت می‌شود، انگیزه می‌شود که جوانان خودشان را نشان دهند. ما هم کمک می‌کنیم اتفاقات خوبی برای تیم ملی و قلعه‌نویی بیفتد.

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران در مورد چند دستگی بازیکنان تیم ملی برای انتخاب مربی گفت: این همدلی وجود داشت. ما سرباز کشور هستیم و برای پرچم ایران تلاش می‌کنیم. همیشه همدلی بین بازیکنان بوده و با انتخاب قلعه‌نویی بیشتر هم می‌شود. پیش از این مربی خارجی بود و پیش خودمان می‌گفتیم به ایران برویم باید جواب مردم را بدهیم اما الان سرمربی شخصی است که با ما به ایران برمی‌گردد. این نشان می‌دهد ما می‌توانیم پشت هم باشیم. من دوست دارم این جام ملت‌ها را با قهرمانی به پایان برسانیم.

در ادامه از بیرانوند در مورد فاصله امتیازی ایجاد شده در صدر جدول و افت پرسپولیس سوال شد و در حالی که او از این موضوع خیلی ناراحت به نظر می رسید گفت: ما سال‌های قبل وقتی یک فاصله امتیازی ایجاد می‌کردیم اما امسال نه تنها این کار را نکردیم که عقب هم افتادیم. ولی من قبل قول دادم که قهرمان می‌شویم و حالا هم می‌گویم این اتفاق می افتد. انگار قسمت این است که امسال زجر بکشیم و قهرمان شویم.

در ادامه برنامه علیرضا پیرانوند گله غیر منتظره‌ای را از هواداران پرسپولیس مطرح کرد. او احتمالا به بازی سپاهان و تشویق بازیکن سابق تیم توسط پرسپولیسی‌ها اشاره کرد و گفت: چند سال پیش من در نفت تهران بودم و برای بازی با پرسپولیس به آزادی رفتیم. آن موقع سوشا مکانی دروازه بان پرسپولیس بود که واقعا هم گلر خوبی است. پرسپولیس در آن بازی فقط یک تساوی می‌خواست تا قهرمان شود. اما وقتی وارد استادیوم شدیم صد هزار نفر یک صدا من را تشویق کردند چون اخباری بود که من می‌خواهم سال بعد به پرسپولیس بروم.

این تشویق من در آن بازی روحیه مکانی را خراب کرد و باعث باخت پرسپولیس شد. ببینید اگر این کار را نمی‌کردند و پرسپولیس یک مساوی می گرفت آن سال یک قهرمانی شیرین برای این تیم اتفاق می‌افتاد. حالا هم همین است. من واقعا دوست ندارم هواداران بازیکنان تیم رقیب را تشویق کنند. آن ها شاید بعضی‌هایشان هنوز دوستان ما هستند اما بحث من چیز دیگری است. شما باید بازیکنانی که تحت قرارداد تیم‌تان هستند را تشویق کنید چون آن ها هستند که به درد پرسپولیس می خورند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)